Skocz do zawartości
chickend

[250l] - moje akwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Więc udało się - po wielu tygodniach a nawet chyba miesiącach postawiłem coś w pokoju co przypomina akwa :D ja nigdy nie miałem ani słodkiego ani morskiego więc cała ta przygoda to wielkie wyzwanie dla mnie.

Sprzęt:

- akwa (3 x opti, tył float) grubość 8mm wym 100x50x50

- sump

- odpieniacz shuran 120

- new jet 3000

- światło - ati sunpower 6x39

- falowniki jvp (na początek wystarczą)

Całość stoi na ocynkowanym stoliku (więc rdza nie ma szans). Początek nerwowy bo jak zalałem akwa wodą zwykłą i zobaczyłem jak się odkształca to :angry: i zakupiłem wzmocnienia i sam też wklejałem. Oczywiście podpowiadał mi troszeczkę kolega z forum - i to dzięki niemu jestem na tym etapie na którym jestem - enigma17 (maciek) dziękuję - i mam nadzieję że pomożesz dalej :thumbsup:

Przedwczoraj tj 06.06.2012 zacząłem zalewać akwa wodą z filtra i powoli zasalać.

Dzisiaj wygląda to tak jak na zdjęciu - teraz zalewam sumpa i puszczę obieg.

080620121.jpg

PS Mam nadzieję że jak narazie za dużo rażących błędów nie popełniłem B)

Edytowane przez chickend (wyświetl historię edycji)

5540_5615.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj ja dal bym najpierw skale piasek a potem zalal, bo teraz bedzie blotko no i na sucho latwiej skale

ulozyc i pokleic.ewentualni po posoleniu wode do beczki. No i od poczadku skala piach i siup wode spowrotem :harhar:


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest, nic się nie martw.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzę akwa i sprzęt taki jak mój(poza cyrkulacją) :thumbsup:

ja zrobiłem tak że skała się moczyła w beczce przez ok miesiąc z odpienkiem, zalałem akwa zasoliłem na podłodze na sucho pokleiłem skałe włożyłem i dolałem resztę wody. to się kręciło do czasu aż cały syf ze skały wyleciał którego na bieżąco odsysałem i na końcu wsypałem piasek.

Ile zamierzasz dać skały i piasku?

PS: co do kratki rastrowej bo bym nie dawał chyba że zamierzasz mieć dużo piasku bo:

1) ja mam 18kg i niekiedy widać już dno

2) mniej miejsca dla rozgwiazdy

lepiej pokleić skałe i masz bez problemu

Edytowane przez Signarus (wyświetl historię edycji)

Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada sie ciekawie, czekam na dalsze uaktualnienia, powodzenia ;)


5107_5150.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak jestem za kratka pod skala. Babki lubią kopać niezle tunele więc i moze byc ryzyko przewrocenia skały.

Ps. Koledzy, na jakich pompach macie tego schurana 120? Bo ja mam nieoryginalna i zastanawia mnie czy nie zmienić na inna.

Edytowane przez CNCRob (wyświetl historię edycji)

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego wkleiłem kratkę - a co do piasku to też chcę wsypać 18kg - zobaczymy co wyjdzie :D znaczy się kratka czy nie. Skały to tak ze 25 - 30kg myślę - część w zbiorniku, część w sumpie - i skała już się moczy i moczy - więc raczej powinna być wyprana dokładnie :D.

PS. schurana nabyłem śmiganego i mam pompę aqua bee up2000

Edytowane przez chickend (wyświetl historię edycji)

5540_5615.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jednak jestem za kratka pod skala. Babki lubią kopać niezle tunele więc i moze byc ryzyko przewrocenia skały.

Dlatego ja najpierw ułożyłem skałe a potem wsypałem piasek, że podkopać się niema prawa chyba że w szkle :harhar: a jak już to kratkę dałbym tylko pod samą skałe

Ps. Koledzy, na jakich pompach macie tego schurana 120? Bo ja mam nieoryginalna i zastanawia mnie czy nie zmienić na inna.

Ja mam na pompie Tunze Silence 2400l/h

Edytowane przez Signarus (wyświetl historię edycji)

Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja najpierw ułożyłem skałe a potem wsypałem piasek, że podkopać się niema prawa chyba że w szkle :harhar: a jak już to kratkę dałbym tylko pod samą skałe

skad pewosc, ze sie Tobie nie odwidzi za jakis czas i nie zechcesz przestawic skaly? wybierzesz wtedy piasek aby to zrobic? sam po jakims czasie przestawialem polowe skaly wiec wiem cos o tym.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skad pewosc, ze sie Tobie nie odwidzi za jakis czas i nie zechcesz przestawic skaly? wybierzesz wtedy piasek aby to zrobic? sam po jakims czasie przestawialem polowe skaly wiec wiem cos o tym.

Przestawiać na pewno nie będę bo mam tak poklejoną że dają mi 2 duże kawałki i nie da się ich rozdzielić że nawet podkopanie pod nie narobi nic złego

dsc03543xu.jpg

co do kratki to można dać tylko pod samą skałe i spokojniej śpisz i babki, rozgwiazdy piaskowe są zadowolone :thumbsup:


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestawiać na pewno nie będę bo mam tak poklejoną że dają mi 2 duże kawałki i nie da się ich rozdzielić że nawet podkopanie pod nie narobi nic złego

dsc03543xu.jpg

co do kratki to można dać tylko pod samą skałe i spokojniej śpisz i babki, rozgwiazdy piaskowe są zadowolone :thumbsup:q

Ciekawie uformowana skala, do tego akry kolorowe bym polecal na miekasy szkoda miejsca


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chickend- jeśli nie miałeś nigdy do czynienia z akwarystyką to wszystko przemyśl dwa razy bardziej i więcej czytaj. My, stare wygi wiele rzeczy wiemy z własnej autopsji ale Ty musisz na prawde mieć rękę na pulsie.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chickend- jeśli nie miałeś nigdy do czynienia z akwarystyką to wszystko przemyśl dwa razy bardziej i więcej czytaj. My, stare wygi wiele rzeczy wiemy z własnej autopsji ale Ty musisz na prawde mieć rękę na pulsie.

Właśnie - czytam i czytam i czytam - i w wielu kwestiach jest tak jak z tą kratką powyżej - jeden mówi tak a drugi całkowicie inaczej :blink:

Ale powoli do przodu i oczywiście dziękuję za wszelkie podpowiedzi.


5540_5615.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po wielu bojach dokonałem wszelkich pomiarów i wyniki są :D - wiem gaci nie urywa ale lekki szał jest :D wszystko co mam (niewiele tego jest) rośnie. Jutro będzie zdjęcie jak mój wodny świat wygląda.

Edytowane przez chickend (wyświetl historię edycji)

5540_5615.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem i jest - tak to wygląda na dzisiaj.

Jakiś komentarz ??

26082012h.jpg

Obsada:

2 x Tectus fenestratus (turbo zjadacze glonów - chociaż u mnie mało aktywne)

1 x Babylonia spp (peryskop widoczny w piasku :D)

2 x Strombus luhuanus (jak dla mnie najlepsze życie aktualnie)

1 x Lysmata kuekenthali lub wundermani (były aptasie i ich nie ma - chyba bo już nic nie widać)

1 x Jezowiec Mespilia globulus (poprzyczepiał już na siebie tyle że ciężko go rozpoznać)

1 x Lysmata amboinensis (ulubiony)

2 x kraby (nazwy nie znalazłem - bardzo małe i czerwone)

1 x Rozgwiazda piaskowa

4 x Discosoma (różne kolory)

2 x Ricordea (maleństwa ale świecą bosko)

1 x Zoanthus

1 x Xenia

1 x (szukam nazwy)

1 x (szukam nazwy)

W akwa pojawiło się oświetlenie nocne - dwa paski ledów świecących w bok (jak z tą windą w nic śmiesznego).

I czekam czekam czekam na błazenka :( ale jeszcze chwilka.

Większość nabyta w erybce w zabrzu - nie widziałem jeszcze takiego sklepu - dla mnie wybór masakra (pomimo że mam do zabrza 250km).

Edytowane przez chickend (wyświetl historię edycji)

5540_5615.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejna serja zdjęć. Miłego oglądania. Pewnie to nie zawiele ale ja jestem zachwycony.

dsc7862i.jpg

dsc7861.jpg

dsc7859eq.jpg

dsc7856g.jpg

dsc7857r.jpg

Edytowane przez chickend (wyświetl historię edycji)

5540_5615.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywróć czarne tło, wg. mnie ładniej się eksponuje całośc na czarnym.

Póki co to jeszcze dojrzewa Ci zbiornik, syf i glony utrzymują się ale chyba idzie w dobrą strone.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że jesteś świeżym akwarystą, laikeim co nawet złotej rybki w słoiku nie miał ale nie zalewasz forum masą pytań. Nie mędrkujesz stwierdzeniami, że hepatus w 30 litrach jest ok albo innymi bolączkami.

Podejście i sprzęt na start masz zacny. Wsysaj się w hobby :thumbup:


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje Ci mierzyc teraz parametry... i myśl w jakim kierunku odnośnie korali chcesz iść... Jak sam wiesz po SPSach nie ma już śladu...?!


200l w systemie (160+40), 4x24 t5, 2xjvp101,NJ1200,30kg LR,7kg LS, odpieniek by sebastek AB2000/1 start 08.04.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejna porcja zdjęć. I pojawiły się długo oczekiwane ......

dsc7869i.jpg

dsc7877x.jpg

dsc7876f.jpg

dsc7875y.jpg

kuleczka - stwierdziła że posiadanie kilku muszelek na grzbiecie nic nie znaczy i dziś rano przyatakowała zoa i teraz wali głupa że najpiękniejsza - pozazdrościła kolorów pomarańczowym :D


5540_5615.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do szanownych forumowiczów - moja Lysmata kuekenthali lub wundermani dzisiaj wyskoczyła z akwa :( - często siedzi sobie na pudełku przelewowym lub na falowniku a dziś patrzę i leży na ziemi - szybka reanimacja i żyje - tylko dlaczego ?? coś jej nie pasuje czy któraś z nowych ryb ją wystraszyła ?? wczoraj doszły 3 sztuki - Pseudocheilinus hexataenia, Salarias Faciatas, i jeszcze inna - nazwy szukam :( - proszę o podpowiedź.


5540_5615.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.