Skocz do zawartości
sanczo86

panowie prosze o szybko reakcje co sie z nim dzieje

Rekomendowane odpowiedzi

Od wiadra zimnej wody na forum jeszcze nikt nie umarł. Jednak to kolerga od nas coś chce to pasowałoby się zachować, nieprawdaż? Nie rozumiesz sedna?

Racja w poscie byla prosba o pomoc a nie prosba o lincz


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sanczo86 drogi kolego, to forum jest po to by tez pomagac. jesli uwazasz ze masz racje to po co pytasz? jesli uwazasz ze nie wiesz co zrobic to sluchaj!tutaj koledzy probuja Ci pomoc, wiec po co sie jerzysz? Wolasz pomocy a potem jak cie ktos op....a to sie obrazasz. podstawowa zasada, nie szkodzic zwierzakom.jesli tego nie rozumiesz,cosugeruja Ci forumowicze to zawsze mozesz se kupic plastikowe ukwialy.te nie ucierpia , a kolorki beda ze hej.troche pokory plz.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

nie czepiam sie innych tylkociebie to ze popelnilem blad to juz po mnie trzeba pojechac co za kretyn nic niewie no tak bo ty od razu wszystko wiedziales najlepiej wszystkich naokolo osadzac a na wlasne bledy n ie patrzec tak ja popelnilem blad dowiedzialem sie o tym tu na forum ale to nie jest powod zeby mnie zlac jak psa bo ..... to sie tobie niespodobalo bo jakis debil zalozyl akwa a nic niewie moze masz racje moze nie ale zachowujesz sie tak jakbys pozjadal wszystkie rozumy a mozna bylo poludzku napisac tak? mozna bylo ale poco poznalem tu kilka osob na ktorych w kazdej chwili mozna liczyc na pomoc dlaczego?bo to sa akwarysci i rozumieja innych zeby mi niezalezalo to bym wyja ukwiala wyje..l i kupildrogiego pieniadze mam ale nie oto tu chodzi.ciesze sie z waszych komentazy pozytywnych negatywnych ale nie obelg niena tym polega te forum zeby kogos obrazac tylko sobie pomagac no chyba ze te forum dziala innaczej wiec przepraszam cofam swoje slowa i odchodze sami zadajcie sobie te pytanie bo ja chyba juz znam odpowiedz

Musisz wiedzieć na przyszłość, że jak coś zobaczysz w sklepie ładnego, to nie kupuj tylko najpierw idź do domu, włącz kompa i o tym czymś poczytaj.

Przeważnie im ładniejszy zwierzak tym trudniejszy w utrzymaniu w dobrym zdrowiu.

A czeka Cię jeszcze sporo pułapek, na przykład z mandarynami, czy ukwiałami ogólnie.

Poczytaj koniecznie o dojrzewaniu akwarium morskiego, zdobywaj wiedzę, żebyś nie był jak ten ignorant od felernych błazenków i nalotu na piasku.

Koledzy Cię zjechali troszkę, bo to są takie podstawy które powinieneś znać zanim się zabrałeś za akwarium.

Ale najwżniejsze, że teraz już wiesz że w morszczyźnie wszystko musisz palnować z wyprzedzeniem.

Czytaj, planuj a zobaczysz że z tym ukwiałem to będzie pierwsza i ostatnia "wtopa".

Pozdro :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno, czy ty go czasem na "glowie" nie postawiles na ostatnim foto? mi to wyglada jakby stal do gory nogami.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NA 100% JEST POSTAWIONY NA GŁOWIE, WIDAC MACKI NA PIASKU I USKODZONA STOPA STERCZY DO GORY :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie czepiam sie innych tylkociebie to ze popelnilem blad to juz po mnie trzeba pojechac co za kretyn nic niewie no tak bo ty od razu wszystko wiedziales najlepiej wszystkich naokolo osadzac a na wlasne bledy n ie patrzec tak ja popelnilem blad dowiedzialem sie o tym tu na forum ale to nie jest powod zeby mnie zlac jak psa bo ..... to sie tobie niespodobalo bo jakis debil zalozyl akwa a nic niewie moze masz racje moze nie ale zachowujesz sie tak jakbys pozjadal wszystkie rozumy a mozna bylo poludzku napisac tak? mozna bylo ale poco poznalem tu kilka osob na ktorych w kazdej chwili mozna liczyc na pomoc dlaczego?bo to sa akwarysci i rozumieja innych zeby mi niezalezalo to bym wyja ukwiala wyje..l i kupildrogiego pieniadze mam ale nie oto tu chodzi.ciesze sie z waszych komentazy pozytywnych negatywnych ale nie obelg niena tym polega te forum zeby kogos obrazac tylko sobie pomagac no chyba ze te forum dziala innaczej wiec przepraszam cofam swoje slowa i odchodze sami zadajcie sobie te pytanie bo ja chyba juz znam odpowiedz

Bardzo przepraszam, ale jak czytam coś takiego to nie mogę... przecież tego nawet po pijaku się nie zrozumie. "Człowieku", mi już nawet nie chodzi o ortografię. Ale jak nie będziesz stawiał kropek, przecinków i nie będziesz używał dużych liter na początku zdania to nikt Cię nie zrozumie. I niestety świadczy to również o Twoim szacunku (a raczej jego BRAKU) dla rozmówców/czytających.

A swoją drogą już parę lat temu jeden z "młodych" pracowników napisał w ten sposób do mnie maila. Gdy zwróciłem mu na to uwagę, to bardzo się dziwił o co mi chodzi, przecież zdał maturę z języka polskiego. TESTY, TESTY i jeszcze raz TESTY... Ehhh.... świat schodzi na psy...

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę wezmę w obronę kolegę. Tak konsyliacyjnie. Ogrom wiadomości na forum powoduje kociokwik zwojów mózgowych, a biorąc pod uwagę okres realizacji marzeń posiadania akwarium z jakąkolwiek obsadą, nowicjusze zawierzają swoje zaufanie intensywnie i trochę afektywnie. Reakcja "opierduchy" jest typowa dla zamkniętych grup tematycznych, dla których wszystko odbiegające od przyjętej przez nie normy, wzbudza emocjonalne oburzenie, ale i reakcja na taką "opierduchę" jest równie książkowa i uzasadniona. (bunt, agresja) ot takie mechanizmy obronne, niekoniecznie konstruktywne. Proponuję, aby na takie nagłe sytuacje reagować z mniejszą dozą sarkazmu, ironii, w myśl zasady, że koncentrujemy się na eliminacji problemu, a później umoralniamy. Poza tym stopień wrażliwości ludzi na sytuacje kryzysowe jest bardzo różny dlatego warto czasami zachować, przesadną nawet, powściągliwość.

Pozdrawiam, kolego nie załamuj się, miej wiarę w ludzi tu zaglądających. Czasami rubaszna maniera nie jest odzwierciedleniem prawdziwej pasji, która wszystkich tu łączy.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie czepiam sie innych tylkociebie to ze popelnilem blad to juz po mnie trzeba pojechac co za kretyn nic niewie no tak bo ty od razu wszystko wiedziales najlepiej wszystkich naokolo osadzac a na wlasne bledy n ie patrzec tak ja popelnilem blad dowiedzialem sie o tym tu na forum ale to nie jest powod zeby mnie zlac jak psa bo ..... to sie tobie niespodobalo bo jakis debil zalozyl akwa a nic niewie moze masz racje moze nie ale zachowujesz sie tak jakbys pozjadal wszystkie rozumy a mozna bylo poludzku napisac tak? mozna bylo ale poco poznalem tu kilka osob na ktorych w kazdej chwili mozna liczyc na pomoc dlaczego?bo to sa akwarysci i rozumieja innych zeby mi niezalezalo to bym wyja ukwiala wyje..l i kupildrogiego pieniadze mam ale nie oto tu chodzi.ciesze sie z waszych komentazy pozytywnych negatywnych ale nie obelg niena tym polega te forum zeby kogos obrazac tylko sobie pomagac no chyba ze te forum dziala innaczej wiec przepraszam cofam swoje slowa i odchodze sami zadajcie sobie te pytanie bo ja chyba juz znam odpowiedz

Nie nazwalem cie ani debilem ,ani idiota..jak piszesz...nie dodawaj i nie rob z siebie wielce poszkodowanego...jakis czas temu bylem na twoim miejscu..zaczynalem,glupoty robilem i prosilem na forum o pomoc..tak jak teraz ty...i tez mi sie po garbie dostalo nie raz..roznica byla taka ze nie wyjezdzalem do kolegow tak jak ty.

z drugiej strony czego oczekiwales piszac ten temat??tak z reka na sercu...ze ktos ci pogratuluje akwa,uleczy ukwiala on-line,?sam sie pograzasz..piszesz ze jak bys chcial to bys tego wywalil i kupil drugiego(i tak zapewne bedzie) bo masz kase...pokazujesz swoje podejscie do tematu...eee...jak cos padnie kupie drugie..nie tedy droga i nikt cie za to nie pochwali...nie wiem w czym masz problem?zamiast powiedziec:no tak spier...lem..ale juz wiem na przyszlosc co i jak,wypisujesz jakie to forum i komentarze innych sa do bani..(sorry moj komentarz)

Edytowane przez dziuso27 (wyświetl historię edycji)

Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomaszmed dobrze gada, tylko że tak jak kolega sanczo86 prosił, panowie zareagowali szybko i ma reputację -7. Nie wiem czy to wylane mleko się pozbiera.


1200 l Opti-White (263x85x64); 215 kg LR; Pieniek Deltec SC 2060; 2x Tunze 6001 na Multikontroller; 2x Black Python 120W; 1x HQI 250W Reeflux 12000k; 4xT5 Fiji Purple i AM ReefBlue; 2x Lajon. Sól Preis Zalane od 15.12.2009r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dymu się narobiło...a wątku ukwiała nikt już nie ciągnie?Napisz co się z nim teraz dzieje wstaw zdjęcie jak wygląda dzisiaj bez nerw "Melisa pomaga"pzdr


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nazwalem cie ani debilem ,ani idiota..jak piszesz...nie dodawaj i nie rob z siebie wielce poszkodowanego...jakis czas temu bylem na twoim miejscu..zaczynalem,glupoty robilem i prosilem na forum o pomoc..tak jak teraz ty...i tez mi sie po garbie dostalo nie raz..roznica byla taka ze nie wyjezdzalem do kolegow tak jak ty.

z drugiej strony czego oczekiwales piszac ten temat??tak z reka na sercu...ze ktos ci pogratuluje akwa,uleczy ukwiala on-line,?sam sie pograzasz..piszesz ze jak bys chcial to bys tego wywalil i kupil drugiego(i tak zapewne bedzie) bo masz kase...pokazujesz swoje podejscie do tematu...eee...jak cos padnie kupie drugie..nie tedy droga i nikt cie za to nie pochwali...nie wiem w czym masz problem?zamiast powiedziec:no tak spierdolilem..ale juz wiem na przyszlosc co i jak,wypisujesz jakie to forum i komentarze innych sa do bani..(sorry moj komentarz)

poczesci kolego masz racje! jesli chodzi o pieniadze to tu troszke jestes w bledzie ja jestem mlody ale zostalem nauczony szaconku do wartosci tegoz banknotu i drugi raz tego samego bledu niepopelniam.jesli chodzi o moje zachowanie tak bylo i to bardzo naganne ale przejzyj caly temat i mi powiec bylo wasze zachowanie w stosunku do mnie normalne bo jak dlamnie nie oczywiscie to moje zdanie wystarczylo napisac zrobiles zle taki tak ale nie obrazac na wejsciu nie kazdy posiada taka sama wiedze jak wy i zrozumcie ze sa tu ludzie co sie ucza.nastepna rzecz jesli chodzi o moje bledy przecinki i reszte bo jeden zkolegow to zauwazyl nie kazdy skonczyl takie dobre szkoly niekazdy mial czas na nauke ja musiale pracowac wiec przepraszam jesli tym kogos urazilem ale staram sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak prawdę mówiąc ukwiał wygląda tak, jakby kolega chciał go na siłę oderwać od skały. Coś mi się zdaje że ukwiał znalazł dla siebie miejsce nie tam gdzie chciał właściciel. I ten udowodnił mu kto jest silniejszy.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak prawdę mówiąc ukwiał wygląda tak, jakby kolega chciał go na siłę oderwać od skały. Coś mi się zdaje że ukwiał znalazł dla siebie miejsce nie tam gdzie chciał właściciel. I ten udowodnił mu kto jest silniejszy.

sluszna decyzja ale tylko osoby ci sie pomylily umnie wlasnie doniczego niechcial sie przyczepic lazil od lewej do prawej jak chcial specialnie wyloczylem jedna z pomp zeby mial swobode ruchu jak sie usadowi wtedy ustawie pompy tak to bylo a jesli o stan ukwiala to zabralem go do sklepu i go wzieli przeprosili i chcieli dac cos w zamian i..... nauczka niewzielem nic blazenki dalem na jakis czas znajomemu chociaz niechcial a ja mam czas na doprowadzenie akwa do porzadku i prosze nieoceniajcie zanim nie poznacie faktow i osoby dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluszna decyzja ale tylko osoby ci sie pomylily umnie wlasnie doniczego niechcial sie przyczepic lazil od lewej do prawej jak chcial specialnie wyloczylem jedna z pomp zeby mial swobode ruchu jak sie usadowi wtedy ustawie pompy tak to bylo a jesli o stan ukwiala to zabralem go do sklepu i go wzieli przeprosili i chcieli dac cos w zamian i..... nauczka niewzielem nic blazenki dalem na jakis czas znajomemu chociaz niechcial a ja mam czas na doprowadzenie akwa do porzadku i prosze nieoceniajcie zanim nie poznacie faktow i osoby dziekuje

No i dobra decyzja :clap:


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sanczo86 ty sie nie dziw takim reakcjom...calkiem nie dawno jeden z nowych kolegow molestowal pytaniami jak szalony-widac ze nic nie czytal na forum..o wszystko wypytywal a i tak sam zrobil jak chcial,albo tak jak mu w sklepie powiedzieli(bo wiedza lepiej)..do nowego baniaka nawalil korali i ryb i sie zaczelo:"co z tym i z tamtym sie dzieje?"na koncu mu ryby padly..starasz sie cos wytlumaczy,podpowiedziec..i co z tego wynika???a ile razy mozna??

masz nauczke..i chwala ci za to ze sie przyznajesz..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluszna decyzja ale tylko osoby ci sie pomylily umnie wlasnie doniczego niechcial sie przyczepic lazil od lewej do prawej jak chcial specialnie wyloczylem jedna z pomp zeby mial swobode ruchu jak sie usadowi wtedy ustawie pompy tak to bylo a jesli o stan ukwiala to zabralem go do sklepu i go wzieli przeprosili i chcieli dac cos w zamian i..... nauczka niewzielem nic blazenki dalem na jakis czas znajomemu chociaz niechcial a ja mam czas na doprowadzenie akwa do porzadku i prosze nieoceniajcie zanim nie poznacie faktow i osoby dziekuje

no i b.dobrze..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać ,że mało kto o regulamInie pamięta skoro nikt sie jeszcze nie upomniał o wynik testów tylko...


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest skurczony to żyje, ale to że flaki wywalił, to nie wróży dobrze...

Po co go wyciągałeś z wody? Tylko do zdjęcia, czy chciałeś się z nim pobawić na ręczniku?

:thumbup: za to ''pobawic sie z nim na reczniku :) do teraz sie smieje :thumbsup:


narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie czepiam sie innych tylkociebie to ze popelnilem blad to juz po mnie trzeba pojechac co za kretyn nic niewie no tak bo ty od razu wszystko wiedziales najlepiej wszystkich naokolo osadzac a na wlasne bledy n ie patrzec tak ja popelnilem blad dowiedzialem sie o tym tu na forum ale to nie jest powod zeby mnie zlac jak psa bo ..... to sie tobie niespodobalo bo jakis debil zalozyl akwa a nic niewie moze masz racje moze nie ale zachowujesz sie tak jakbys pozjadal wszystkie rozumy a mozna bylo poludzku napisac tak? mozna bylo ale poco poznalem tu kilka osob na ktorych w kazdej chwili mozna liczyc na pomoc dlaczego?bo to sa akwarysci i rozumieja innych zeby mi niezalezalo to bym wyja ukwiala wyje..l i kupildrogiego pieniadze mam ale nie oto tu chodzi.ciesze sie z waszych komentazy pozytywnych negatywnych ale nie obelg niena tym polega te forum zeby kogos obrazac tylko sobie pomagac no chyba ze te forum dziala innaczej wiec przepraszam cofam swoje slowa i odchodze sami zadajcie sobie te pytanie bo ja chyba juz znam odpowiedz

mam podobne wrazenie. wiele osob na tym forum jest bardzo przyjemnych i zyczliwych. ale sa tez takie osoby ktore sie wymadrzaja i opier... czasem boje sie o cos zapytac. ja tez jestem siweza, i czasem dla niektorych glupie pytanie dla mnei jest czyms mega powaznym. zapytalam sie niedwano czym karmic rozgwiazde piaskowa. byli tacy co od razu mnie zje..... ze nie wiem, ze nie karmic !!!. ale dezwala sie jedna osoba ktora doradzila jak karmic. byc moze uratowala ona moja rozgwiazde (odpadla jej macka , potem doczytalam ze gloduje i robie wszystko zeby tylk ona tym sie skonczylo. czasem pierwszy moj odruch to pisanie na forum a nie przegladanie internetu ... po prostu zeby szybko reagowac, bo sa tu niektorzy mega madrzy ludzie i dzieki nim akwarium jeszcze ciagnie. najgorzej jak ktos mi cos doradzi, aj cos zrobie, nnie wyjdzie i inne osoby atakuja ! bardzo bardzo brzydko. czuje sie jak debil wtedy a nie o to chodzi :( UCZĘ SIĘ ....


narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobne wrazenie. wiele osob na tym forum jest bardzo przyjemnych i zyczliwych. ale sa tez takie osoby ktore sie wymadrzaja i opier... czasem boje sie o cos zapytac. ja tez jestem siweza, i czasem dla niektorych glupie pytanie dla mnei jest czyms mega powaznym. zapytalam sie niedwano czym karmic rozgwiazde piaskowa. byli tacy co od razu mnie zje..... ze nie wiem, ze nie karmic !!!. ale dezwala sie jedna osoba ktora doradzila jak karmic. byc moze uratowala ona moja rozgwiazde (odpadla jej macka , potem doczytalam ze gloduje i robie wszystko zeby tylk ona tym sie skonczylo. czasem pierwszy moj odruch to pisanie na forum a nie przegladanie internetu ... po prostu zeby szybko reagowac, bo sa tu niektorzy mega madrzy ludzie i dzieki nim akwarium jeszcze ciagnie. najgorzej jak ktos mi cos doradzi, aj cos zrobie, nnie wyjdzie i inne osoby atakuja ! bardzo bardzo brzydko. czuje sie jak debil wtedy a nie o to chodzi :( UCZĘ SIĘ ....

Basia skoro doczytałaś że jej macka odpadła z głodu proponuję doczytać że czasami w akwariach rozgwiazdy się tak rozmnażają...ale ty pewnie już wywaliłaś tą mackę która jej odpadła..i już się nie dowiesz czy ona się podzieliła(rozmnożyła).


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zdziwie cie :p nie wywalilam :) poczekam .... i powiem :)


narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol nie liczę na takie mega szczescie ze to byl porod, raczej sprzedawca albo transport ja wykonczyl ... w nocy z czwartku na piatek do mnie przyszla nie mialam jak jej przyglodzic chyba ? zwlaszcza ze juz wczoraj widzialam ze zrzuca macke. .. ogolnie to w szoku jestem. wsuwam jej krewetke, tabsy dla krewetek ... hmm


narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" zapytalam sie niedwano czym karmic rozgwiazde piaskowa. byli tacy co od razu mnie zje..... ze nie wiem, ze nie karmic !!!. ale dezwala sie jedna osoba ktora doradzila jak karmic."

I naprawdę nie znalazła się ani jedna osoba, która napisała że rozgwiazda piaskowa nie nadaje się do świeżego akwarium i ogólnie jest zwierzęciem trudnym w hodowli???


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj zdjęcie


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.