Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

chetnie dowiem sie o wyniku testu bo sam mam dwa rodzaje skaly, jedna odkupiona/uzywana a druga ze sklepu swieza, co dziwne od roku z tej uzywanej nie moge pozbyc sie glonow, na ta druga tez przechodza ale w duzo mniejszej ilosci i nie lapia sie tak dobrze, mozna je bez problemu wyrywac. ale na tej uzywanej to istne pastwisko.

zamień miejscami między sobą te dwie skałki .

pewnie niekorzystny wplyw na to co sie dzieje z tą skała ma promieniowanie kosmiczne albo wysokoenergetyczne cieki wodne -)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamień miejscami między sobą te dwie skałki .

pewnie niekorzystny wplyw na to co sie dzieje z tą skała ma promieniowanie kosmiczne albo wysokoenergetyczne cieki wodne -)

Nie wpadłem na to :) ale teraz juz po zawodach bo nie da sie zamienić. Ale spróbuje dom obłożyć srebrna folią to moze promieniowanie odbije.

Rob z Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert w środę przychodzi skała odgazowana (grupa kontrolna) i już wybrałem skałę z akwa (grupa badawcza). Będę to kisił w czarnych wiadrach przez trzy tygodnie z cyrkulacją i grzałkami w temp. 25 stopni. Raz dziennie będzie robiony pomiar i jestem ciekawy co z tego wyjdzie. Okazuje się, że parę osób na forum zainteresował ten problem. Też jestem ciekawy wyników. Dodatkowo będę badał azotany, azotyny, amoniak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam jak tam Ledy się sprawują ? jesteś zadowolony z nich ?


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam jak tam Ledy się sprawują ? jesteś zadowolony z nich ?

Jak na razie OK. Żadnych problemów technicznych, przykręciłem trochę białe potencjometrem do 3/4 wartości, bo chyba za mocno dla moich zwierzaków.

Teraz światła mam wystarczająco wyszło mi tego 1250W, więc mam możliwość dowolnej konfiguracji i regulacji mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem u kumpla jeden chińczyk odkręcony na na maxa daje więcej światła niż jeden halogen 150W HQI , czy też to zauważyłeś ?


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co muszę wziąć luxomierz i zrobić porównanie w natężeniu oświetlenia, Odczucia mogą być subiektywne, podstawą są pomiary. Inne wymagania ma życie w akwa, a inne my mamy. człowieka oko nie jest doskonałe :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robert w środę przychodzi skała odgazowana (grupa kontrolna) i już wybrałem skałę z akwa (grupa badawcza). Będę to kisił w czarnych wiadrach przez trzy tygodnie z cyrkulacją i grzałkami w temp. 25 stopni. Raz dziennie będzie robiony pomiar i jestem ciekawy co z tego wyjdzie. Okazuje się, że parę osób na forum zainteresował ten problem. Też jestem ciekawy wyników. Dodatkowo będę badał azotany, azotyny, amoniak.

Mnie temat bardzo interesuje i napewno będę go śledził. Zobaczę czy potwierdza sie moje przypuszczenia aby następna skale kupić świeża i juz nigdy nie brać od kogoś.

Rob z Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania dla Jacka (@jacekberetłódz) za podarowanie mi szczotki do czyszczenia skał - nie miałem żadnej takiej w swojej kolekcji :unworthy:

Edytowane przez adam_s (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny drań.

I piękny film.

Dla Twoich filmowych relacji trzeba by było utworzyć jakiś specjalny dział.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wieloszczet jest bardzo piękny, bardzo go polubiłem, za co jestem wdzięczny Jackowi. Wbrew opiniom jest bardzo bardzo delikatny, a jego jedyną bronią są kolce (szczotki). Da się go lubić. Na pierwszej minucie filmu widać jak "delikatnie i z gracją" wcina swoim pyszczkiem kuleczki suchego pokarmu, jak dama przy stole :thumbup:

PS. Pracuję nad kolejnymi filmami, postaram się, aby były lepsze. Jest już ich 50 teraz szykuję serię około 30, ale potrzebuję dwa i pół miesiąca czasu :baby: Lepiej coś chyba czasami zobaczyć niż pisać i pisać - jak to Grześ Dyzma parę stron wcześniej napisał. Dzięki za duchowe wsparcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo rozdanie Oscarów, słyszałem ,że dostałeś nominację za efekty specjalne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo rozdanie Oscarów, słyszałem ,że dostałeś nominację za efekty specjalne :)

Marcin dzięki. Dla mnie jest to oderwanie się od codziennej pracy, wiesz dobrze, że ja z innej branży jestem. Chociaż 23 lat temu pracowałem w telewizji osiedlowej i latałem z VHS-em na ramieniu. Są fajne plug'iny do oprogramowania do efektów, ale kosztują po 300-500$ więc pomarzyć można i oblizać się przy ślinotoku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasy vhs to była dopiero szt :_)

Teraz to pikuś co się nie uda to się wytnie :_)

Z jakiego programu korzystasz do montażu ?


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasy vhs to była dopiero szt :_)

Teraz to pikuś co się nie uda to się wytnie :_)

Z jakiego programu korzystasz do montażu ?

Final Cut Pro na Mac'u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam_s jak chcesz to mogę Ci dać wieloszczetów ile chcesz, jestem z Łodzi.

pozdrawiam


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, parę sztuk jeszczę mogę przygarnąć. Ja po cyjano i chemiclean'ie nie widziałem już żadnego ;-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złapałem Ci właśnie 8szt, później jeszcze się zasadzę


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam trochę tych sympatycznych zwierzaczków:)


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam trochę tych sympatycznych zwierzaczków:)

Łukasz wielkie dzięki, robaki wlazły w otchłań skał i tyle je widziałem. Niech czyszczą kanaliki. Dzięki wielkie jeszcze raz :bow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam reżyser pierwsza klasa,a co do tych niby pożytecznych stworzonek to oprócz ich dobrych stron jest też ciemna strona mocy...moje uwielbiają ikre Błazenków...bandyty


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre gatunki wieloszczetów są pożyteczne, niektóre mogą wręcz polować na śpiące ryby(!) :) Miałem taką sytuację z mała zebrasomką w pierwszej nanorafce - wieloszczet który przyszedł ze skałą miał ok 40cm długości o średnicę ok. 5mm...

Wszystkie różowe i inne niż brązowe są pożądanymi mieszkańcami akwarium. Brązowe, nieduże również.. :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.