Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Adam, jak już się wyprostujesz w obowiązkach i będziesz startował z nowym projektem, to teraz ja w drodze rewanżu podwiozę kilka wiader żywej wody do nowego baniaka. Daj tylko znać.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ Adam jest mocno zestresowany po niedzielnej akcji w jego imieniu (bez jego upoważnienia) informuję że Grunwald przestał istnieć z dniem 26 10. 2014. :crybaby:

Jak się otrząśnie pewno coś napisze.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łoooo :Sad


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli oba Grunwaldy przeszły do historii :) Czekamy na nowy rozdział nowej podwodnej przygody.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zestresowany, sam nie wiem co napisać. trzy lata morskich przygód nie może pozostać niezauważonych...

A tak jak patrzę na zdjęcie poniżej to zwyczajny styrobox nie miał szans nam pomóc w przeprowadzce bo montipora "hybrydowa" (czerwono zielona) miała już ponad 50 cm średnicy i żal było ją łamać.

likwidacja2.jpg

Na szczęście czekałem prawie rok, ale się udało w całości przekazać akwarium w inne miejsce .... uff nie każdy zbiornik ma to szczęście. całe życie jest razem i ma mniej stresu (a dla mnie to było bardzo ważne) Jak nowy właściciel mi pozwoli, to zrealizuje film z nowego miejsca.

PS. Nie jest mi łatwo likwidować taki baniak, jednak sprawy zawodowe stały się priorytetem w moim przypadku. Jednak ku uciesze lub nie gawiedzi na forum moja przygoda sie nie kończy. Szykuję materiał do nastepnego testu i mam nadzieję, że będzie o czym dyskutować. To też nie jedyny projekt, który gdzieś tam leży odłogiem. Ale tyle z tajemnic na potem. Podsumowując:

Dzięki za wsparcie przy Grunwaldzie dla całego forum. Moja przygoda z akwarystką słonowodną jednak się nie kończy na tym zbiorniku. Chcę mieć akwarium w domu, a nie w pracy. I tyle w skrócie.

Zostawiam na chwilę obecną podsumowanie w postaci: cdn.

Edytowane przez adam_s (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam,podziękowanie dla Ciebie bo dużo wniosłeś w nasze forum :thumbup:

Marek - dzięki. ale mnie nie "pogrzebajcie żywcem" i nie przekreślajcie choć 1.11 za pasem. Ja jeszcze chcę trochę tematów pociągnąć :smilieA13:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jakieś 300-400l powstanie w nowym miejscu :) i chyba za dużo się nie pomylę????

@inmar - Twoje zakończenie powinno być takie "[...] wniosłeś i zapewne będziesz wnosił na naszym forum"


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze, bo między innymi Pana akwarium było dla mnie impulsem do założenia własnej solniczki. Na tą chwilę na początek niestety tylko ReefMax, ale już niedługo będzie sporo większe.

Wiem, że z Pana przyszłych postów jeszcze wiele informacji zdobędę.

Trzymam kciuki za nowy projekt.


ReefMax -  Odpieniacz Hydor Slim Skin 135.35, 3x24W T5, Hydor Koralia Nano 900 i 1600, 11 kg LR + 9 kg LS, sól AF RS + Probio S, Pro F, Probio F. Obsada - głównie LPS, kilka miękkich, pustelnik, 2 debeliusy, rozgwiazda piaskowa, kilka Turbo, Synchiropus splendidus, 2x Amphiprion ocellaris, Valenciennea puellaris, Pterapogon kauderni i Chrysiptera parasema.

0e93da8f008542a888d593ba9d084493u522a479.png

"Wszechświat i ludzka głupota są nieskończone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien.” – Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jakieś 300-400l powstanie w nowym miejscu :) i chyba za dużo się nie pomylę????

@inmar - Twoje zakończenie powinno być takie "[...] wniosłeś i zapewne będziesz wnosił na naszym forum"

Bartek dobrze celujesz, ale to w nowym miejscu.

Cieszę się, że moja woda po części płynie w wielu zbiornikach w okolicy i nie tylko i jak będę coś montował to napewno jakiś dawca się znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pierwszy aby czymś się podzielić, Twój koral podarowany do mojego zbiornika rośnie już w trzech :)

Już zrobiłem się czerwony (lekka nieśmiałość). Przez cały czas jak trwał Grunwald nie jestem w stanie wymienić ile osób brało moją wodę z podmianek i ile osób dostawało szczepki. Nawet ostatnimi czasy pareset litrów wody powędrowało pod Kraków.

Nawet sam osobiście zawoziłem w tym roku wodę do zbiornika Jacka (@Ironista) do Włocławka.po jego restarcie. Nawet nie wiem jak się baniak trzyma. Tak jakoś powychodziło przez te trzy lata :baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że się nie gniewasz że to ja podałem do publicznej wiadomości informację o likwidacji Grunwaldu.

I wiem że dzięki "transfuzji" wody, skały, szczepek i innych rzeczy wiele zbiorników nosi geny Twojego.

Ale wielki zal.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że się nie gniewasz że to ja podałem do publicznej wiadomości informację o likwidacji Grunwaldu.

I wiem że dzięki "transfuzji" wody, skały, szczepek i innych rzeczy wiele zbiorników nosi geny Twojego.

Ale wielki zal.

Roman nie miałbym odwagi tyle w sobie, aby cokolwiek mieć Ci za złe. To ty jesteś mentorem moich morskich przygód. Tutaj publicznie chcę Tobie podziękować. Masz u mie status "Air Force One". Resztę omówimy sobie przy piwie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że znajdziesz trochę czasu żeby zrealizować Twoje pomysły w zakresie testów i analiz niektórych rzeczy o których gadaliśmy na zlocie w Milówce. Sądzę że Twój instynkt badacza wygra z chronicznym brakiem czasu a wszystkim zrobi wielką frajdę i pogłębi naszą wiedzę.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że znajdziesz trochę czasu żeby zrealizować Twoje pomysły w zakresie testów i analiz niektórych rzeczy o których gadaliśmy na zlocie w Milówce. Sądzę że Twój instynkt badacza wygra z chronicznym brakiem czasu a wszystkim zrobi wielką frajdę i pogłębi naszą wiedzę.

Mam domysły i co najważniejsze pomysły na obalenie "kilku mitów" w naszych morskich przygodach. Zobaczymy kiedy da się to zrobić. Resztę uzgodnimy przy piwie, nie wszystko muszę zdradzać na forum. A pomysły już mam i to od dawna. Chciałbym jeszczę coś wnieść ciekawego do forum. Ale na razie cicho! Ani mru mru!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adaś, w razie czego służę kosteczką 30L ;) od tak... aż do budowy nowej... Atlantydy :):respect:


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet sam osobiście zawoziłem w tym roku wodę do zbiornika Jacka (@Ironista) do Włocławka.po jego restarcie. Nawet nie wiem jak się baniak trzyma. Tak jakoś powychodziło przez te trzy lata :baby:

Adaś, baniak się trzyma. Przez rok przeszedł dużo, ale to jak wiadomo "szczenięcy" wiek dla baniaka.

I tak jak napisałem wcześniej, jeśli będziesz startował kiedyś z nowym, to ja tym razem wodę w drugą stronę zawiozę. No chyba że dopadnie mnie twój przypadek, bo sprawy zawodowe też mi się mocno skomplikowały i czasu dla baniaka coraz mniej. O miesiąca nie mam czasu się zabrać za wymianę świetlówek w lampie. Ale póki co woda chlupie i cieszy uszy, czego i Tobie życzę jak najszybciej.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam nie tylko woda płynie...u mnie cały czas płynie prąd do ledów nocnych przez ściemniacz, który dostałem od Ciebie :)


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam cię Adam bo ja prywatnie to bym nie wytrzymał jak bym miał likwidować Akwarium, za bardzo się przyzwyczaiłem, i tak już będzie stało światło jest na lata bez potrzeby grzebania, teraz tylko muszę Aurigę podmienić na coś innego mniej szkodnego bo prawie wszystkie Korale skubie Briareum w panelu jest całe rozwinięte a w głównym wcale się nie rozwija bo zaraz by biało żółty jegomość je podżerał, ale aiptazji się pozbyłem, a prywatnie jak już wystartujesz z drugim projektem i ktoś ci będzie mówił o likwidacji to go wysyłaj po "Fest Kopa" już my mu ten pomysł z głowy wybijemy,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal mi smutno… odgrzebałem parę zdjęć, które zrobiłem 26.06.2014. Pod linkiem z mojej stopki można je zobaczyć również w pełnej rozdzielczości.

20140628_solniczka-1.jpg

20140628_solniczka-2.jpg

20140628_solniczka-3.jpg

20140628_solniczka-4.jpg

20140628_solniczka-5.jpg

20140628_solniczka-6.jpg

20140628_solniczka-7.jpg

20140628_solniczka-8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żal d^^ę ściska. Mam nadzieję że blog będzie cały czas aktywny.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.