Skocz do zawartości
morswin

LED Kontroler touch

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie miałem zapytać. Mam Twój sterownik z czterema przyciskami i wschody są mocno skokowe. Nie zrobiłeś przypadkiem jakiejś aktualizacji? :-)

pisane z telefonu


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jak się z tym uporam to będzie można pomyśleć nad softem do klawiszowych.

:clap:


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

A czy jest jakakolwiek aktualizacja oprogramowania do Twojego komputera z trzema przyciskami, którego mam w lampie Led?. Pokazuje mi wersje 2,72.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego GT-P5100 przy użyciu Tapatalka


Akwarium 300L (120x50x50) front i boki z OW + sump 100L

Odpieniacz Deltec MCE600 (na czas dojrzewania) WhiteSkim200, cyrkulacja 2xtunze 60856045, Lampa LED 240W DIY od Tomasza, dolewka AM SP3000, obieg: NJ4500 Jebao DC6000

Start 13.12.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak pisałem wyżej jak uporam się z wersja dotykową postaram się przygotować aktualizacje dla wersji z klawiszami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze że blisko mieszkasz :thumbup:


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin - o co chodzi z tymi Timerami ? ta moja wersja tez to ma ? (jeszcze nie uruchomilem po powrocie ;P)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem za Marcina bo ja to mam u siebie :-D. To jest do sterowania 3 dodatkowymi wyjściami 230V. Niezbedny jest dodatkowy moduł i najnowszy soft oczywiście ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ma :) Normalnie timery on/off do załączania np. świetlówek czy innych urządzeń 230VAC (potrzebna jest jeszcze mała przystawka z triakami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile w najnowszym sofcie jest kroków rozjaśniania/ściemniana ?. Jest już 1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwość zrobienia funkcji manualnego wlaczenia/wyłączenia oświetlenia w wersji z trzema przyciskami przy okazji aktualizacji? :-) przyznam, że trochę mi tego brakuje.

Wysłane z mojego GT-P5100 przy użyciu Tapatalka


Akwarium 300L (120x50x50) front i boki z OW + sump 100L

Odpieniacz Deltec MCE600 (na czas dojrzewania) WhiteSkim200, cyrkulacja 2xtunze 60856045, Lampa LED 240W DIY od Tomasza, dolewka AM SP3000, obieg: NJ4500 Jebao DC6000

Start 13.12.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ma :) Normalnie timery on/off do załączania np. świetlówek czy innych urządzeń 230VAC (potrzebna jest jeszcze mała przystawka z triakami)

to jeszcze jedno pytanie a gdybym chcial urzadzenia 12/24V ? ;) Teoretycznie powinno byc duzo prosciej ;) Co tam na wyjsciu z tych timerow idzie ? 5V ?


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwość zrobienia funkcji manualnego wlaczenia/wyłączenia oświetlenia w wersji z trzema przyciskami przy okazji aktualizacji? :-) przyznam, że trochę mi tego brakuje.

Zrobi się :)

Na wyjściu jest sygnał 5V prosto z procka więc żeby sterować 12/24V potrzeba jakieś tranzystory lub małe przekaźniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zmieniając moc kanału, w setupie, jednocześnie zmienia się intensywność światła ? To znaczy, czy od razu widzimy efekt, czy po restarcie ?

Czy rozdzielczość sekundowa dla tych trzech timerów, była by dużym obciążeniem dla sterownika ?, oraz czy można by im było zaprogramować rodzaj pracy nie od - do ale, "włącz na XX sek o godz GG:MM" w cyklu dobowym ? I przy założeniu że lampa ma większy zasilacz niz konieczny, wypuścić od razu ze sterownika 3x12V ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, efekt jest widoczny na bieżąco.

Większy zasilacz to za mało, ze sterownika można pobrać 12V ale maks 1A bo więcej nie wytrzyma stabilizator.

Co do timerów to myślę że tak druga opcja będzie lepsza (włączenie na xs od godziny jakiejś).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Czy ten sterownik ma ten sam strasznie mnie wq***y feler jak wersja 3 guzikowa?

Po zaniku zasilania np. w środku cyklu świecenie lampa nie powraca do nastawów które powinna mieć o danej godzinie tylko zaczyna cykl wschodu od początku. Oczywiście wygasza się zgodnie z zadanym harmonogramem ale w dzień zamiast zaświecić się od razu pełną mocą mamy ciemność.

Zdarzyło mi się kilka razy omyłkowo wyjąć wtyczkę od zasilania lampy w środku dnia i jedyne co pomagało to skrócenie wschodu do 1min. A po rozpaleniu lampy do zadanych mocy ponowna jego korekcja na 60min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielki szacun, kawał dobrej roboty. :thumbup: Jak uporasz się z tymi skokami też sobie to zamówię :thumbsup:


MOJE MAŁE SZKIEŁKO -

150x50x45 + sump 105l,

i takie tam...

DSC_1029.jpg.3a3d7c5d3154eb84f27df4b4cb245567.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Algorytm rozjaśniania/ściemniania jest taki sam jak w wersji klawiszowej. Kilka osób już o tym pisało i mam pomysł aby przy pierwszym włączeniu po zaniku zasilania czas wschodu wynosił 1 min a kolejne zgodnie z ustawionym czasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin ale w czym konkretnie jest problem ? Dane konfiguracyjne gdzies zapisujesz. Czemu nie mozesz zrobic przed procedura wschodu, zachodu prostego sprawdzenia ktora jest aktualnie godzina i o ktorej godzinie lampy powinny swiecic na full. Jesli juz jest po czasie kiedy lampa jest juz po wschodzie i zachodzie to zapalac na full zgodnie konfiguracja albo nie uruchamiac w ogole. Natomiast jest wczesniej to tylko sprawdzic jaka jest roznica w czasie (diff miedzy czasem startu wschodu a obecnym czasem) i zmiejszyc ilosc krokow w zaleznosci jaka jest roznica. Nie wiem co tam w kodzie siedzi ale dwa warunki if przed uruchomieniem wschodow zachodow i po prostu zmiana konfiguracji uzytkownika w locie co do startu.... To samo przy zachodzie tylko diff miedzy realnym czasem a tym z konfiguracji - dynamiczna zmiana krokow w sciemnianiu. tak bym to jakos wykombinowal...


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak to pięknie teraz nie wygląda :) Jak już zmienię cały ten algorytm na te z większa liczbą kroków wtedy będzie można tak zrobić. Kiedyś wymyśliłem to jak wymyśliłem i trzeba było iść za ciosem. Zmiana algorytmu niesie za sobą zmianę połowy kodu menu czyli sposobu ustawiania parametrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinie ja w prawdzie w BOSCOM czy czym tam piszesz nie programuję, ale jak chodziło by Ci o pomoc w algorytmie to służę pomocą w końcu mam 15 lat doświadczenia zawodowego.

Chociaż korciło mnie by się tym pobawić, ale cena kilku stówek za komputer, w którym będę mógł testować odstraszyło mnie :police:


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.