Skocz do zawartości
Kraszan

Czy Xenia pulsuje cały czas?

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj mam w tanku 3 małe skałki z Xeniami.

Jedna swietnie zniosła transport i po aklimatyzacji od razu zaczęła pulsować. Druga mniejsza też pulsowala, ale przetarabanił się po niej ogromny krab razem z chatą więc się obraziła i skurczyła. Trzecia w transporcie chyba się pogniotła i od początku była zwiędnieta. Dzis rano wyglądały podobnie, tyle, ze zadna nie pulsowała, choć są naprężone i wygladają OK. Nigdy wczesniej nie mialem do czynienia z Xeniami i nie wiem, czy one pulsują/powinny pulsować CAŁY CZAS? Jezeli mozna, proszę też o garść wskazowek co do warunków jej trzymania (światło, przepływ, sąsiedztwo itd..).

Z góry dzięki za informacje.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odrobina jodu może pomóc. Xenia pulsuje cały dzień, mocniej wieczorem, tak było umnie.

B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz podjadę do apteki - może uda mi się wydębić jod albo zamówić płyn Lugola. Jak już zdobędę to poszukam jak to dawkować... I przy okazji pytanie: planowałem włozyc na jakis czas węgiel, ale czy on przypadkiem nie wyciągnie z wody jodu?


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xenia do pulsowania wymaga duzo swiatla(oraz dodatkowo troche jodu). Ta co rosnie np u mnie w cieniu - NIE pulsuje wcale, ale rosnie. Najlepiej pulsuja te co rosną bezposrednio po 150 w HQI


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

U mnie xenie pulsują cały dzień, ale wieczorem się kurczą. Myśle że są ok, bo ciągle się rozrastają.

Jak wkładałem swoje xenie do baniaka to też tak się zachowywały. Myślę że niema powodu do zmartwień.

Aaaa! byłbym zapomniał; po wieczornej przerwie w nocy znów są napompowane.

Pozdrawiam!


być może powracam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się czym martwić

MOje xenie nieraz też się kurczą, a zazwyczaj robia to wszystkie na raz, przez co mój błazenek sie wkurza, bo biedaczek nie ma gdzie się podziać :)

faktycznie najbardziej kurczą się po zgaśnięciu światła, ale i to zależy od dnia


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@joopa

Jak przekonałeś błazenki żeby zamieszkały w xenii?

Pytam, ponieważ mam sporo różnych koralowców i moje błazny (ocellarisy) nie kwapią się do zamieszkania gdziekolwiek.


być może powracam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ksenie pulsują przez cały dzień. Czasem tylko jedno z 4 drzewek postanania sie wypiąć na cały świat, ale po 30 minutach wraca do pompowania:) Kurczy się zypełnie gdzy światło zgaśnie. Mam je na różnych poziomach... ale ta najwyżej położona pulsuje tak samo zawzięcie, jak i ta przy samym dnie:) Mam 3xT5 24W.

Jodu nie dodaję i jeszcze nie wiem, czy będe dodawał:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z apteki. Mam w butelce 100ml płynu Lugola o stężeniu jodu 1% w roztworze wodnym (z dodatkiem chyba jodku potasu bo sam sie podobno nie rozpusci w wodzie). No fajnie - tylko jak/ile go teraz wlac do akwa (załóżmy, że mam równe 100 l Lugola 1%)?


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Eliot100 - błazenka , jednego błazenka niestety. Jak go kupowałem, to nie kupiłem od razu 2 szt, bo wydawało mi się, że 2 rybki na 60l to będzie za dużo i teraz żałuję. Ale juz niedługo dokupię mu kolegę/koleżankę.

A co do przekowywania, to sam jakoś polubił, :). Na początku próbował sypiać w glonach wyższych, troche w sinularii, biedak błąkał się po całym akwa, aż w końcu zadomowił się w xeniach, i teraz sobie pięknie w nich nurkuje. :)


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra... widze, ze nikt nie podejmie sie wskazania dawkowania p?ynu Lugola.... Ci??ko cokowliek sensownego znale?? w necie. Wiele os?b pisze ze "klasyczny" plyn Lugola ma 3% lub 5%. Nie wiem, ile ma Kent Lugol's Solution ale pisz? ze jest bardzo st?zony i nalezy go dawkowac w ilosci 1 kropla/90litr?w/tydzie?. Zakladam wiec ze ten preparat Kenta ma 5%, dlatego mysle ze skoro ja mam 1% to dam 5 kropli... Trudno. Oby pomog?o...


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodawałem płyn Lugola na 60l 1 kropelkę/ raz na tydzień


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ilu procentowy miales ten płyn?

Bo z tego co sie dowiedzialem, to są 1%, 3% i 5%.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow!

Zaczęła nieśmiało pulsować! :-)

Dodałem ciut więcej swiatła, jod i już po 3 godzinach coś drgnęło :)


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraszan - juz nie pamietam, a sprawdzic nie moge bo go wywalilem

kupowalem w aptece, nic wiecej nie pamietam :)


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz podjadę do apteki - może uda mi się wydębić jod albo zamówić płyn Lugola. Jak już zdobędę to poszukam jak to dawkować... I przy okazji pytanie: planowałem włozyc na jakis czas węgiel, ale czy on przypadkiem nie wyciągnie z wody jodu?

Witam

Moja Xenia też słabo pulsuje Czy ktoś stosował płyn Lugola ? czy jest bezpieczny ?

post-25078-0-62172100-1439562808_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xenia pulsuje glownie w wolnej cyrkulacji. Jesli ma dosc silna, to moze nie pulsowac.

Co do jodu to polecam:

http://reefhub.pl/jod-w-akwarium-morskim-lac-czy-nie-lac/


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xenia pulsuje glownie w wolnej cyrkulacji. Jesli ma dosc silna, to moze nie pulsowac.

Co do jodu to polecam:

http://reefhub.pl/jo...ac-czy-nie-lac/

A może to wina mojej soli ? używam IO ale mam zamiar zmienić na Red Sea Salt

Gdzie mogę kupić tej preparaty z jodkiem potasu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile karmisz?

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile karmisz?

Raz dziennie karmie rybki plus JBL KorallFluid dwa razy w tygodniu.

mobilnie

Wedlug materialow ktore zebralem do artykulu o jodzie pulsowanie xenii nie zalezy od poziomu jodu w wodzie

No to dobra wiadomość. Xenie mam dopiero od pięciu dni i tylko raz tak pięknie mi pulsowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie dostrzegłem by sól miała jakikolwiek wpływ na pulsowanie xenii , jeśli nie pulsuje to gdzieś popełniasz błąd.U mnie pulsuje cały dzień w nocy się zamyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi pulsowaa od poczatku nawet jak jodu(af) nie dawalem to nie ma wplywu

fajny miekas buja sie z fala i pulsuje .tak jak Tester pisal moze cyrkulacja za duza

Przestawiłem cyrkulacje zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.