Skocz do zawartości
cthulhu

Tunze 7096 Multicontroller + 6095

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Pierwsze najważniejsze pytanie: ;)

1. Czy używał ktoś Tunze 7096 Multicontroller pod Windows Vista x64?

Dodatkowo:

2. Czy przy użyciu Tunze 7096 + 2xTunze 6095 uda mi się wytworzyć efekt fali w akwarium o wymiarach 100x50x50? Skały mam ok. 35-40kg, więc sporo. Może lepiej zainwestować w waveboxa 6092?

3. Podobno "storm cycle" jest ustawiony pod cztery pompy. Jeśli będę posiadał dwie, to nie będzie w związku z tym jakiegoś problemu?

Ogólnie ten kontroler to bida = brak automatycznego przełączania pomiędzy trybami ;( Ciekawe, z czym jest problem, żeby dodać tą funkcję.


100x50x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

wlasnie kupilem ten kontroler i dwie pompki 6055 i fala jest lepsza niz przy jednym voretch'u mp40. Mam zbiornik podobny wymiarami do twojego.

Jesli chodzi o mozliwosci to mozliwe jest osiagniecie prawie wszystkiego co robi vortech.

Jesli moge wiedziec to jaki kontroler ma takie funkcje o ktorych wspominasz ?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2


280L - zalany od 15/04/12

UFO-C180 skimmer, 25kg skaly+ zywy piasek

Lampa Metis Hypertion R2 2x150watt

Refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
hejwlasnie kupilem ten kontroler i dwie pompki 6055 i fala jest lepsza niz przy jednym voretch'u mp40. Mam zbiornik podobny wymiarami do twojego. Jesli chodzi o mozliwosci to mozliwe jest osiagniecie prawie wszystkiego co robi vortech. Jesli moge wiedziec to jaki kontroler ma takie funkcje o ktorych wspominasz ?Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

coś słabo chyba ustawiałeś tę falę :welcome:

przy akwarium 150 cm długości 1 pompą 6055 można wylac wodę na podłogę :harhar:

http://www.youtube.com/watch?v=xLH7HJ1nEGI

Edytowane przez DarekB30 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wystarczą te dwie pompki?

To świetnie.

lukassk piszę o Tunze 7096... (?)


100x50x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje się może jak wygląda sygnał sterujący z 7096 pasujący do 6095? Mam dwie takie pompki i chciałbym je podpiąć do swojego własnego kontrolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1-8v


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś słabo chyba ustawiałeś tę falę :welcome:

przy akwarium 150 cm długości 1 pompą 6055 można wylac wodę na podłogę :harhar:

http://www.youtube.com/watch?v=xLH7HJ1nEGI

 

;)

Przeciez napisalem ze lepsza fale robi od Vortecha.

Co do fali w filmiku to po wstawieniu skaly juz tak latwo nie bedzie :(

Swoja droga jakie masz/miales ustawienia ?

@ cthulhu

Chodzilo mi o to ze piszesz o automatycznym przelaczaniu trybow a z tego co rozumiem zaden konkurencyjny produkt tego nie oferuje jak narazie.

Chlopaki na ReefCentral mowia ze bedzie niedlugo update z nowymi funkcjami a Tunze jest mocno ograniczone tym ze kontroler ma malo pamieci i wgranie skomplikowanych programow jest problematyczne ( Nie pisze tutaj o profiluxach czy innych takich kontrolerach bo to nie ta sama liga)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2


280L - zalany od 15/04/12

UFO-C180 skimmer, 25kg skaly+ zywy piasek

Lampa Metis Hypertion R2 2x150watt

Refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja się podłączę, mam akwarium dł. 150 cm ( 150x 50x 60)...zastanawiam się nad zmiana cyrkulacji

aktualnie dmuchają 4 pompy jvp ( 2 x 201, 2 x 102), ustwienia podobnie jak u Darka...(zmałpowałem) 3 są na tylnej ścianie i dmuchają skosami do przodu, jedna jest z boku i dmucha wzdłuż akwarium ( (przed skałą)...

niby powinno być ok..parametry w normie, trochę mi się na skałkach czasami zbiera osad, ale to młode akwarium i raczej wynika to z pozostałosci obumarłych glonów itp....sukcesywnie ilosć pyłku zmniejsza się...

idąc do sedna...nie jestem zadowolony!!!

nie wiem czy to kwestia umiejętności kręcenia filmu ale podobają mi się efekty Vortecha ( te pompy z oznaczeniem 40)...2 pompy naprzeciwlegle na krótkich bokach..

ale koszty są jakie są...ok...odżałowałbym...ale czy będzie ok? czy lepiej tunze z kontrolerem? szkoda ze nie ma jazd próbnych....

doradzcie coś....szkoda kupować żeby potem przekonać się ze to jednak nie to...przy aktualnych pompach trochę irytuje mnie sztucznosć pseudofalowania...w sumie dmuchania....niby korale falują ..ale to nie to...


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

;)

Przeciez napisalem ze lepsza fale robi od Vortecha.

Co do fali w filmiku to po wstawieniu skaly juz tak latwo nie bedzie :(

Swoja droga jakie masz/miales ustawienia ?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

właśnie dla tego są zamontowane dwa waveboxy żeby efekt falowania był również po włożeniu skały :welcome:

na filmie działa tylko jedna pompa bo przy dwóch się wylewa woda z akwarium :wallbash:

to i ja się podłączę, mam akwarium dł. 150 cm ( 150x 50x 60)...zastanawiam się nad zmiana cyrkulacji

aktualnie dmuchają 4 pompy jvp ( 2 x 201, 2 x 102), ustwienia podobnie jak u Darka...(zmałpowałem) 3 są na tylnej ścianie i dmuchają skosami do przodu, jedna jest z boku i dmucha wzdłuż akwarium ( (przed skałą)...

niby powinno być ok..parametry w normie, trochę mi się na skałkach czasami zbiera osad, ale to młode akwarium i raczej wynika to z pozostałosci obumarłych glonów itp....sukcesywnie ilosć pyłku zmniejsza się...

idąc do sedna...nie jestem zadowolony!!!

nie wiem czy to kwestia umiejętności kręcenia filmu ale podobają mi się efekty Vortecha ( te pompy z oznaczeniem 40)...2 pompy naprzeciwlegle na krótkich bokach..

ale koszty są jakie są...ok...odżałowałbym...ale czy będzie ok? czy lepiej tunze z kontrolerem? szkoda ze nie ma jazd próbnych....

doradzcie coś....szkoda kupować żeby potem przekonać się ze to jednak nie to...przy aktualnych pompach trochę irytuje mnie sztucznosć pseudofalowania...w sumie dmuchania....niby korale falują ..ale to nie to...

u mnie trochę inaczej to działa

pompy mam sterowalne i zawsze tak staram się napisać program do nich żeby nie było możliwości osadzania się brudu czy to na skałach czy na piasku

cały syf zawsze ląduje w kominie a co 2-3 tygodnie zmieniam ustawienia mocy pomp żeby wszystko dokładnie wyczyścić

Edytowane przez DarekB30 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę...różnicę ;%29.gif dlatego boli mnie moje "falowanie"

piasek mam bieluteńki bez osadów...tylko na skałakch ale patrząc na wysyp glonisk sprzed 4-6 tyg...gdzieś to się musi podziać

dlatego piszę....czym sterujesz? jakiego sterownika używasz? co polecasz? polecacie?

Edytowane przez bartq (wyświetl historię edycji)

http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

wcześniej sterowałem multikontrolerem Tunze 7096

ale w końcu się zmobilizowałem i podpiąłem pompy do Profiluxa

teraz mam ustawione tak:

gallery_9946_1979_115218.jpg

gallery_9946_1979_4764.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:w00t:

to jest odpowiedź...a jakie pompy pracują pod profiluksem? wszystkie którym można zmieniac natezenie obrotów czy sa jakieś polecane?


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

nie wiem jak inne firmy

ale z Tunze można podpiąć wszystkie sterowalne, czyli

6055, 6095, 6105 itd :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zna ktoś sterownik aquamedic wave?....

przede wszystkim z tego co widzę można podpiąc jakiekolwiek sterowalne pompy a nie tylko tunze jak przy multikontrolerze tunze...

z kolei z vortechem kusi możłiwośc komunikacji z lampą i symulacji zjawisk pogodowych....

ależ mam dylematy....

a ktoś używa vortecha? jest szansa ze wystarczą 2 pompy jak pisałem?

Edytowane przez bartq (wyświetl historię edycji)

http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywalem Vortecha przez pare dni i oddalem. U mnie w 100 cm zbiorniku robil fale ale niewielka ( na 100 % mocy) Problem z vortechem jest taki ze przeplyw jaki on generuje jest bardzo szeroki ale nie podrozuje on za daleko. Jak ustawilem w trybie ReefCrest na 100% to w polowie zbiornika byla burza a w drugiej polowie woda sie praktycznie sie nie ruszala. Jestem prawie pewny ze dwie Mp10 dalyby lepszy efekt.

Drugi problem z vortechami to halas (to byl glowny powod oddania). Czasami pompa brzmi jak rozkrecajaca sie wiertarka.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2


280L - zalany od 15/04/12

UFO-C180 skimmer, 25kg skaly+ zywy piasek

Lampa Metis Hypertion R2 2x150watt

Refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartq o jakim kontrolerze aquamedica mówisz bo nie widziałem go?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, to sterownik na zasadzie włącz/wyłącz. Pracuje z każdą pompą dopóki jej nie zabije. Wcześniej pisaliście o pompach sterowalnych a to zupełnie inna liga. Ze sterowalnych jest jeszcze koralia z tym ze sterownik do niej jest dość drogi. Nie wiem czy jest przejściówka do profiluxa. Pod profka można podpiać oczywiście każdą sterowalną tunze oraz vortecha poprzez przejściówkę która kosztuje chyba też tyle co pompa.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podziękował. to odpada ten aquamedic....a vortech ma jakiś sterownik...tylko piszecie że głośna ta pompa.....hmm.... gdzie go teraz posłuchać.... coś musze wykombinować. napiszę do sklepów czy mają go na stanie.

kusi mnie możliwosc łączenia z lampami vortecha

dzięki za pomoc.


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vortech ma oczywiście swój sterownik. Jednak jest też możliwość sterowania profkiem.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam jeszcze profiluksa...ale chyba gdzies stanie się to nieodzowne...

twardy orzech do zgryzienia.. spróbuję gdzieś zobaczyć te pompy vortecha podczas pracy...gadżet jest fajny...drogi ale fajny


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukassk a wiadomo, kiedy mają wyjść te nowe sterowniki i jakie mają wprowadzić dodatkowe funkcje?


100x50x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukassk a wiadomo, kiedy mają wyjść te nowe sterowniki i jakie mają wprowadzić dodatkowe funkcje?

Na ReefCentral pisza ze ma wyjsc cos nowego w fromie softu do 7096. Daty niestety nie podaja.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2


280L - zalany od 15/04/12

UFO-C180 skimmer, 25kg skaly+ zywy piasek

Lampa Metis Hypertion R2 2x150watt

Refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Na ReefCentral pisza ze ma wyjsc cos nowego w fromie softu do 7096. Daty niestety nie podaja.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

ostatnia aktualizacja softu jest z Maja br

"Wersja1.1.0.6 - 15.05.2012 z następującymi nowościami:

Po ponownym naciśnięciu klawisza Foodtimera można wyłączyć funkcję przerwy na karmienie."

http://www.tunze.com/software-download.html?&L=6&C=PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ja już mam nową wersję bo mam te dodatki,ale nie wiem jak można sprawdzić swoją wersję.Pewnie dlatego nakładka języka Polskiego z drugiego forum nie zmieniła mi języka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.