Skocz do zawartości
bober6662

Nowy członek rodziny a zapachy z akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich długo zastanawiałem się nad napisaniem takiego tematu ale czas płynie nieuchronnie i zbliża się godzina zero,i pytanie jest takie czy ktoś zwrócił uwagę na jakieś kłopoty z malutkim dzieciaczkiem w domu głownie chodzi mi o zapachy z akwarium bo jednak jakieś tam są i ciekawi mnie czy maluchowi to nie będzie przeszkadzało,a może ktoś ma jakieś doświadczenie i się pochwali,bo nie ukrywam nie mieszkam w willi 300metrowej i dziecko na pewno będzie też przebywało w pokoju gdzie stoi akwarium. Za wszystkie informacje z góry dziękuję :unworthy:


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spij spokojnie, dziecko tez. Nic nie bedzie przeszkadzac. Z czasem to dzieciak bedzie stanowic zagrozenie dla akwa....hehe, zwlaszcza jak zacznie chwytac, raczkowac lub rzucac klocuszkami :welcome:


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam ze akwarium będzie miało ładniejszy i zdorwszy zapach niż pampersy :p


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mój drugi syn urodził się 4 misiące temu mam 40m2

Małego łóżeczko jest 2 m od akwa nic mu nie jest .Tylko się lubi nosić ,ale to chyba nie od akwa

Pozdrawiam

Edytowane przez Skala (wyświetl historię edycji)

Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ukrywam nie mieszkam w willi 300metrowej i dziecko na pewno będzie też przebywało w pokoju gdzie stoi akwarium

plz man masz 200m i sie obawiasz :rofl: ? mieszkam w 39m mieszkaniu a dziecko (w tej chwili 11 miesieczne) spi 3 metry od akwarium 200L - akwarium nawilza powietrze wiec dla dziecka jak znalazl :lol:


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz musiał zainwestować w płyn do szyby i ściereczkę, u mnie cała jest zatłuszczona od paluchów i czoła gdy brat ze swoją 3 wpada.Dobrą stroną jest to że jeśli nie zmiękniesz to coś dzieciom przekażesz dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie bedziesz trzymał w akwarium żadnych Palythoa to raczej nic się nie stanie. W drugim kierunku nie zawsze to działa i ja musiałem niestety przenieść akwarium z domu do firmy, bo zacząłem znajdować w akwarium różne dziwne rzeczy :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kumpla który musiał zlikwidować akwa i wszystkie kwiatki, a to z powodu uczulenia na grzyby które rozmnażały się w podwyższonej wilgotności. Co czasami cięzko uniknąc przy większych zbiornikach nawet przy dobrej wentylacji. Ale to pewnie przypadek 1 na 1000 bo to jakaś mocniejsza alergia dziecka. Ja będę miał to samo, mała będzie spała koło akwa jakies 1,5m:) no i mam te palitoa, musze się tego pozbyć zanim dzidziuś przyjdzie na świat. Zastanawiałem się czy to niebieskie światło jakie bije od akwa nie bedzie maluchowi przeszkadzało.

Edytowane przez owler (wyświetl historię edycji)

3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.