Skocz do zawartości
Naskar

Odpieniacz do akwa 96 + 24 l panel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako , że w moim 96 l baniaczku jako odpieniacz pracuje miniflotor i to co wywala nie można nazwać pianą mam zamiar wymienić go na inny odpieniacz. Posiadam również weipro sa 2012 może ktoś ma jakiś pomysł na przerobienie go na wewnętrzny ? Jeżeli pomysłów brak to czy midiflotor będzie dużo lepszy od miniflotora ? Warto w niego inwestować ? Liczę na pomoc.

Pozdrawiam


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, już Ci mówiłem, jeżeli chodzi o odpieniacz tzn weipro, nic nie musisz przerabiać, tylko tą przegrodę ostatnią wymontować żeby się zmieścił, dajesz obiegówkę na dno, wylot z obiegówki łączysz wężem z wejściem odpieniacza, a wyjścia z odpieniacza kierujesz przez dziurę w pokrywie (tam gdzie był wylot z obiegówki) z powrotem do akwarium. możliwe że będzie tam brakowało jakiejś rurki, ale taką kupisz w każdym zoologu.

midiflotor jest dużo większy od miniflotora, jednak w dalszym ciągu jest to tylko odpieniacz na kostkę lipową więc jego moc nigdy nie będzie tak dobra jak odpieniacza na pompie.

jakby co to pisz na priv

edit. odpieniacz tj weipro stawiasz na obiegówce w panelu

Edytowane przez Jakuś (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na sprzedaż odpieniacz Tunze 9002. Pieni ładnie. Do twojego akwarium będzie w sam raz. Odpieniacz jest na gwarancji kupiony niecały miesiąć temu.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

czy midiflotor będzie dużo lepszy od miniflotora ? Warto w niego inwestować ?

Trzymaj się z daleka od wszystkich "flotorów" bo to badziewie okrutne i zacofane.

To tak jakbyś kupił czarno biały telewizor z PRL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitan - skoro twierdzisz że to "badziewie okrutne i zacofane " to zaproponuj coś, co wejdzie w 24l panel jak to jest elegancko w tytule napisane :)

Przyznam że z zaciekawieniem śledzę wątek, ponieważ jestem w trakcie planowania swojego nowego szkiełka i w nim również będzie panel - nie mam fizycznej możliwości postawienia sumpa. Jako pienidło osobiście planuję "flotora" : Turboflotor Blue 500


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Kapitan - skoro twierdzisz że to "badziewie okrutne i zacofane " to zaproponuj coś, co wejdzie w 24l panel jak to jest elegancko w tytule napisane :)

Proponuję sump :)

Zaczynałem od akwarium 96l+60l sump i miałem tam chińczyka większego i mocniejszego od flotora 500 i ledwo dawał radę.

Według opisu turboflotor 500 blue jest w tanie pociągnąć mój system zużywając jedynie 8W energii - już to widzę :harhar:

Zobacz na YT, przecież to wcale nie pieni, szkoda kasy.

A jak ktoś naprawdę nie ma warunków na sump to Deltec robi "płaskie" odpieniacze z serii MC i one przynajmniej działają (potrafią zbudować słup piany, a nie tylko napowietrzają wodę).

Zobacz sobie gdzie kończy się woda a zaczyna piana w deltecu 500.

A teraz zobacz to samo we flotorze 500 blue...

On ma panel 15x 40x 40 a MC500 ma 8,6 x 21x 40 więc spokojnie wchodzi.

Proponuję więc Delteca MC500 minimum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, niestety jak to już pisałem w innym wątku ( przynajmniej ja ) nie ma fizycznej możliwości postawienia sumpa - nie dyskutujmy tutaj o wyższości sumpa nad panelem - bo nie budzi ona żadnych wątpliwości i gdybym tylko miał taka opcję to zdecydowanie wybrałbym sumpa.

Z dwojga złego ( sprzęt na tylnej szybie a panel ) wybieram panel.

Poza tym, na necie czytałem sporo opinii że MC500 jest głośny. Baniak będzie u mnie stał w pokoju w którym śpię więc siłą rzeczy pienidło musi być ciche ( żonę budzi w nocy brzęczyk od słodkiego w szafce ... wallbash.gif ). Flotor jest podobno cichusieńki.

Nie miałem nigdy możliwości obserwacji pracy tych urządzeń na żywo, więc ciężko mi się ustosunkować do tych opinii, jednak skądś się wziąć musiały.

Pozdrawiam


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam używam Deltec MC500. Jestem z niego bardzo zadowolony a co do tego że jest głośny to bzdura. Baniak jest u dziewczyny w pokoju i nie narzeka :harhar: No sam flotor jest cichy bo nie posiada żadnej pompki :lol:

Edytowane przez hernio (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj się z daleka od wszystkich "flotorów" bo to badziewie okrutne i zacofane.

To tak jakbyś kupił czarno biały telewizor z PRL.

U mnie 3 lata temu turbo flotor blue 1000 działał w 250 w obsadzie SPS-y i LPS-y z fosforanami i azotanami na zero z dużą obsadą rybną więc nie wiem czy taki słaby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej , to znowu ja mam możliwość kupienia 2 letniego (sprawnego w dobrym stanie - opis sprzedającego ) tunze reefpacka 200 (cena-200zł). Lepiej kupić reefpacka 200 czy celować w sam odpieniacz tunze 9002 (nowy) ?

Pozdrawiam


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"flotorów" bo to badziewie okrutne.

Ja na nim miałem z miekkie,lpsy i spsy(montipory glównie)

W cenie do 200zl z pompą już nie znajdziemy nic lepiej pieniącego.

Jeśli to by miało być w baniaku głównym to mce500 można wsadzić do kosza, jeśli chcielibyśmy go kupić nowego też można wsadzić do kosza.

W przypadku mce500 to tylko mce600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej , to znowu ja mam możliwość kupienia 2 letniego (sprawnego w dobrym stanie - opis sprzedającego ) tunze reefpacka 200 (cena-200zł). Lepiej kupić reefpacka 200 czy celować w sam odpieniacz tunze 9002 (nowy) ? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.