Skocz do zawartości
Mystik

Odpieniacz Jetskim120 - co z wylotem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Dzisiaj dostałem paczuszkę z Odpieniaczem JETSKIM 120.

Wygląda super (dzięki Stani), ale mam jedno pytanie odnośnie obrazka w instrukcji.

podlaczenie.png

Na dwóch obrazkach pod napisem Warnhinweise, pokazano nieprawidłowe ułożenie wylotu z tego odpieniacza.

Lewy rozumiem. Wylot nie może w żadnym razie zaginać się do góry.

Ale prawy jest dla mnie tajemnicą. Czy oznacza on, że wylot nie może być zanurzony w wodzie?


pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe,ale chyba chodzi o to zeby wylot nie byl do odzielnego zbiornika,w ktorej brak pompy...chyba...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny odpieniacz. Tak na rysunku chodzi o to aby rurka wychodząca z odpieniacza nie była zanurzona w żadnym wypadku w wodzie. W odpieńku masz wyższy poziom wody niż poziom wody w sumpie i woda by była wyciągana grawitacyjnie z odpieniacza a tak nie może być. Woda swobodnie musi wypływać (np. ja mam podłożoną watę akwarystyczną aby nie chlupało )i delikatnie zaciąga powietrze właśnie z wyjścia odpieńka.

Ja mam zanurzenie 20 cm. A pompa jak najwyżej się da.

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego zeby nie chlupalo i nie zaciagalo wody robi sie nie kolanko lecz laczke T otwarta na gorze. woda wtedy nie jest zaciagana i grawitacyjnie ma tylko jedna droge wylotu a poziom wody w odpieniaczu jest stabilny


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego testu wynika że najbardziej optymalne jest zanurzenie 16-17cm.

Producent podaje od 15-20 przy 20 już przelewa na pełnej mocy do kubka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na 20 cm. i nastawione na mokro i nic nie przelewa. :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czas zmienić pompę albo wyczyscić , może mamy inne ja mam AB 2000/1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny odpieniacz. Tak na rysunku chodzi o to aby rurka wychodząca z odpieniacza nie była zanurzona w żadnym wypadku w wodzie. W odpieńku masz wyższy poziom wody niż poziom wody w sumpie i woda by była wyciągana grawitacyjnie z odpieniacza a tak nie może być. Woda swobodnie musi wypływać (np. ja mam podłożoną watę akwarystyczną aby nie chlupało )i delikatnie zaciąga powietrze właśnie z wyjścia odpieńka.

Ja mam zanurzenie 20 cm. A pompa jak najwyżej się da.

A dasz radę zrobić zdjęcie i podrzucić?

Watę masz podłożoną przy samym wyjściu? I woda po niej spływa, czy bezpośrednio w komorze na dnie?

No i dlaczego tę pompę masz najwyżej jak się da? Myślałem, że układa się ją na równi z podstawą odpieniacza.

dlatego zeby nie chlupalo i nie zaciagalo wody robi sie nie kolanko lecz laczke T otwarta na gorze. woda wtedy nie jest zaciagana i grawitacyjnie ma tylko jedna droge wylotu a poziom wody w odpieniaczu jest stabilny

Czyli wg Ciebie, jak zamontuje złączkę "T" z otworem do góry na wylocie, to mogę potem rurę wylotową zagiąć na dół i zanurzyć w wodzie? I nie będzie chlupać, a odpieniacz będzie pracował poprawnie?


pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mam JetSkima i taki problem - Zanurzenie 20 cm, pompa AB 2000/1 jest na dnie sumpa (25 cm) i jakkolwiek nie ustawię odpieniacza, to nic w nim się nie zbiera - cały syf osadza się na rurce do góry i na denku, ale nic żeby sie przelewało albo zbierało... Cała rura odpieniacza jest zasyfiona i muszę co tydzień - dwa czyścić.


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może nie ma co pienić :). zobacz na youtube tam są filmiki jak ten odpieniacz powinien pracować. U mnie jest aż biało od bąbelków powietrza w komorze. Zerknij czy masz tak samo, może pompa Ci się zabrudziła albo osadził się syfek w zwężce i przez to nie pobiera odpowiedniej ilości powietrza.

a najlepiej jak być jakiś filmik telefonem nagrał to zobaczymy co jest nie tak.


Pozdrawiam 

mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wg Ciebie, jak zamontuje złączkę "T" z otworem do góry na wylocie, to mogę potem rurę wylotową zagiąć na dół i zanurzyć w wodzie? I nie będzie chlupać, a odpieniacz będzie pracował poprawnie?

dokladnie, kiedys z takim roziazaniem mial na sprzedanie Stani, zdaje sie to byl model 150. Sprawdz w archiwum

Edytowane przez darecky3 (wyświetl historię edycji)

122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na 36 cm bo jak było na 11cm to mało powietrza zaciągał a powinno być lepiej jak wyżej :wacko: Pompa Eheim 1250 jest przy samej powierzchni i musiałem dać mu przelać z trzy kubki i dopiero zaczął pienić,może jest inaczej przy 120 bo ja mam wersje 100

Edit

Jednak jak odpienek jest nad akwa to dużo lepiej pracuje

Edytowane przez Nemezis (wyświetl historię edycji)

LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może nie ma co pienić :). zobacz na youtube tam są filmiki jak ten odpieniacz powinien pracować.

a najlepiej jak być jakiś filmik telefonem nagrał to zobaczymy co jest nie tak.

Tak na szybko w hd tylko odpieniacz zanurzony 12cm a pompa głębiej.

Ja jak będę robić sumpa to poziom wody ustawie na wysokość 16-17cm.

http://www.youtube.com/watch?v=VxFp3C1tJ5s

Ustawiony na mokrą piankę,jak widać pracuje bezszelestnie a tłumik na rurkę powietrza mam od filterka słodkowodnego.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pompa nie za mocno kreci? Wyglada na przerzut babli do baniaka, no chyba ze tak pogladowo ma byc tylko do filmu


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no tak pompa była odkrecona na maxa i odpieniacz ciup wysoko bo nie miałem jak postawić.

Bąbli w baniaku nie widziałem zbytnio bo piachu nie mam i troszke był sztormik ,2 milimetry bym przykrecił,ciup niżej no i gdyby 5 bąbelków wpadło to już po refugium by ich nie było.

Nie mniej jednak miałem ochotę chwilę popatrzyć ile zamieszania robi na tle bistora :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiony na mokrą piankę,jak widać pracuje bezszelestnie a tłumik na rurkę powietrza mam od filterka słodkowodnego.

To ja mam jeszcze lamerskie pytanie. Co to znaczy praca na mokro i na sucho w odpieniaczu? I jak to się ustawia w tym odpieniaczu? I dlaczego ustawia się jedno lub drugie?

Reasumując muszę w sumpie przygotować poziom wodu na 18cm i ewentualnie podnosić odpieniacz za pomocą jakieś podstawki.


pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam jeszcze lamerskie pytanie. Co to znaczy praca na mokro i na sucho w odpieniaczu? I jak to się ustawia w tym odpieniaczu? I dlaczego ustawia się jedno lub drugie?

Reasumując muszę w sumpie przygotować poziom wodu na 18cm i ewentualnie podnosić odpieniacz za pomocą jakieś podstawki.

odpieniacze moga pracowac zazwyczaj prawie kazde na sucho lub mokro. Mokre odpienianie wiaze sie z czestym wyproznianiem kubka bo zapelnia sie dosc szybko a kolor brudnej wody jest o wiele jasniejszy od piany suchej. Na mokro dbasz o wywalenie syfu i klakow fruwajacych po akwarium. Przy stosowaniu roznego rodzaju dodatkow na plagi itp. Podnosisz poziom wody w reakcyjnej komorze i piana nie zdazy sie wyklarowac bo juz przelewa do kubka. No i natlenienie wody rowniez ponoc lepsze.

Sucha piana to dlugi proces napelniania kubka ale syf jest jak kawa. Wywalane sa najdrobniejsze partykuly osadu w wodzie. Poprawia to w znacznym stopniu parametry wody. Innymi slowy: na mokro woda bardziej klarowna (wizualnie), na sucho lepsza jakosc w parametrach


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wyjaśnienie :thumbsup:


pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można podnieść poziom wody poprzez blokade wylotu wody jak kolega wspomniał te pokrętło ale można też zwiekszyć moc pompy poprzez pełne otwarcie rury przy dolocie do odpienka przy pełnej mocy i pelnym dostepie do zassania powietrza przelew ten gwarantowany przynajmniej u mnie na tej ab2000/1 w sumie to wiem ze na sucha lepiej wlasnie tą blokade dać przy wylocie ale dalej lepiej przyblokować dostęp powietrza czy wydajność pompy? która opcja wydajniejsza bo sam nie mialem okazji testowac dłużej jak 30minut a warunki na dluższe testy mi nie pozwalają na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamknij dolot pompy tak zeby jak najmniej babli wychodzilo poza kolnierz dolny w reaktorze. Na kulowum zaworze musisz sie troche pobawic bo ma slaba precyzje ale da sie zrobic. Spadnie ci poziom wody wtedy musisz go podniesc domykajac wyplyw na kraniku gornym. Nie poznasz piany po 15 minutach. Moja 150-ka robi krem az "apetyt na syf" bierze hehehe


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamknij dolot pompy tak zeby jak najmniej babli wychodzilo poza kolnierz dolny w reaktorze. Na kulowum zaworze musisz sie troche pobawic bo ma slaba precyzje ale da sie zrobic. Spadnie ci poziom wody wtedy musisz go podniesc domykajac wyplyw na kraniku gornym. Nie poznasz piany po 15 minutach. Moja 150-ka robi krem az "apetyt na syf" bierze hehehe

Jakiś filmik lub foto tego kremiku ? :)


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmiku nie ma bo nie robilem. Schuran 150 czeka na zamowione nowe szklo ale bawilem sie nim troche bo nie wytrzymalem i troche zdjec cyknalem przy regulacji. Nie sugeruj sie rura na splywie. Wsadzilem zeby woda nie leciala na szafke bo sump maciupki w aktualnym.post-13134-134142697662_thumb.jpg

mysle ze jeszcze w tym roku wystrugam taki sam. Na razie skupilem sie na nowym wiekszym akwarium.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez darecky3 (wyświetl historię edycji)

122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz zanurzenie w tym sumpiku że taki krem robi?


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.