Skocz do zawartości
JARO

Chorwacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, odswieżam temat.

Wybieram sie za dwa tygodnie do Chorwacji - split. Chcialabym sie dowiedziec czy ktos tam juz byl z kolezanek i kolegow. Apartament mamy w Afrodycie( tez prosze o ewentualne opinie ) oraz wskazowki co do dojazu, drog,autostrad. Co zwiedzic w tamtyvh rejonach a najbardziej jak dotrzec do tych pieknych malowniczych plaz :)?

I ostatnie...na jaka temperature mozemy liczyc poczatkiem maja ?

Z gory dzieki :) jesli ktos bedzie w tym terminie i miejscu to mile widziane wspolne nurkowanie :)


7182_7360.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do samego Splitu jest autostrada - więc z jazdą problemu nie ma.

Split jest przepiękny.

Jeśli chodzi o temperatury w maju - nie mam pojęcia bo nie byłem.

Co zwiedzić... Trogir, Plitvickie Jeziora (najlepiej jechać jak najwcześniej rano - samego łażenia jest ponad 8h), piękny jest też Zadar

Można dojechać do Dubrovnika - ale to już bedzie spory kawałek.

Ja byłem 2 lata temu na Pagu, 4 lata temu w Razanacu i najdalej dojechałem właśnie do Splitu - bo potem to już szkoda było gonić auto.

Generalnie Chorwacja jest ładna. Chorwaci przyjaźni.

My się wybieramy w tym roku na Korczulę pod namiot. Żona wynalazła kameralne pole namiotowe na ... 40 osób :)

Z tego co zauważyłem fotografujesz... więc weź wielki dysk na zdjęcia :D na samych plitvickich jeziorach ja zrobiłem chyba ze 3 tys zdjęć :)

z tym, że ja pod HDR :)

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, myslalam zrobic reportaz ale video wiec zaladuje wiecej kart no i dysk :) wkradl sie blad :( moja miejscowosc to Tucepi


7182_7360.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem kilka razy w Chorwacji. Generalnie czym niżej tym ładniej ostatnio byłem koło Dubrownika miejscowość Zaton coś pięknego. Pierwszy raz pojechałem tak nisko i już zawsze będę tam jeździł. Generalnie to ładnie się zaczyna od Omisia w dół. Następny mój wypad to Czarnogóra - zatoka Kotorska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała chorwacja jest piękna.Ale jednak wyspy chorwackie sa najładniejsze.Korcula jest the best,te winnice i pola lawendy.Inna wyspa która mnie urzekła to Mljet i super park narodowy z mozliwoscią kapieli w słonych jeziorkach.W tym roku wybieram sie na Hvar ale to dopiero w wakacje.


Jebao WP40,led 120W,T5 2x24 ,310 litrów + sump 96 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak dla mnie w Splicie nie ma nic przepieknego:)

Jest to typowe miasto z fabrykami..

Bylismy chwile i zmykalismy na południe.

Plitwickie Jeziora to obowiazkowo do zobaczenia.

No ale to kawalek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Debora , ja byłem 7 razy w Chorwacji i najlepiej wspominam te wyjazdy gdzie mieszkałem z dala od dużych miast. W ubiegłym roku byłem tu http://www.otok-hvar...dina-hvar/10932 i to było to , sami na plaży, dużo nalewek od gospodarza, można coś wyłowić do jedzenia, super oliwa z oliwek, jedyny minus to brak możliwości użycia suszarki do włosów ale to był problem jednodniowy bo okazało się , że nie jest potrzebna no i do sklepu 6 km ale gospodaż jek mu się powiedziało co ma kupić to rano przywoził. Totalny luz , no chyba , że nastawiasz się na ostre zwiedzanie to lepiej szukać na lądzie. Chociaż i stad można zwiedzić pare miejsc nawet popłynąć na Korculę tak jak my. Ceny 65-100 Euro za apartament/doba. Ale warto. W kwestiach zapłaty dogadujesz się bezpośrednio z właścicielem bez pośredników.

Edytowane przez pawoj1 (wyświetl historię edycji)

350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Autostrady sa mistrzowskie ale drogie.

Nie pamietam ile.

Ale jak tylko do splitu jedziesz to zaduzo nie zaplacisz

Ale jakbys sie wybierala gdzies na poludnie to mozna np.pojechac sobie autostrada w jedna strone -bo szybciej

A w druga strone podziwiac wybrzeze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.chorwackie.pl/chorwacja/autostrada-oplaty.html

Jechałem tam kilka razy i próbowałem obu tras tzn. słowacja - austria - słowenia oraz czechy - słowacja - węgry.

Kasowo lepiej wychodzi ta druga z uwagi na mega opłaty na słoweni (dodatkowo tam wszystkie drogi prowadzą na autostrady i pomiędzy granicą chorwacja - słowenia stoi jakaś służba słowenii i lornetkami sprawdzają winiety więc lepiej mieć bo kara to 50E)

Jak ktoś ma jakieś dodatkowe pytania to piszcie na priv/gg to podam telefon i możemy pogadać :)


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tucepi dwa razy tam byłem piękna mieścinka nie wiem jak teraz ale ja zawsze jeżdżę lipec ,sierpień .

Autostrady jadąc przez Węgry to 300 kun wystarczy na bramki pozatym możesz zawsze zapłacić kartą .

Pozdrawiam Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jechałem tam kilka razy i próbowałem obu tras tzn. słowacja - austria - słowenia oraz czechy - słowacja - węgry.

Kasowo lepiej wychodzi ta druga z uwagi na mega opłaty na słoweni (dodatkowo tam wszystkie drogi prowadzą na autostrady i pomiędzy granicą chorwacja - słowenia stoi jakaś służba słowenii i lornetkami sprawdzają winiety więc lepiej mieć bo kara to 50E)

Jak ktoś ma jakieś dodatkowe pytania to piszcie na priv/gg to podam telefon i możemy pogadać :)

Slowenie mozna spokojnie przejchac omijajac autostrade, to tylko kawaleczek drogi a i widoki bardzo ladne po drodze. Polecam Baśka Voda, bylem w zeszlym roku.

Edytowane przez kotangch (wyświetl historię edycji)

300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie poniewaz jade pierw do pracy na samej granicy Przy Bosni i do Tucepi mialabym blizej na przestrzal przez Bosnie i tu problem bo ani nawigacja nie prowadzi ta droga ani na google. Czy jest dozwolone i bezpieczne jechac z dziecmi przez Bosnie ?


7182_7360.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie poniewaz jade pierw do pracy na samej granicy Przy Bosni i do Tucepi mialabym blizej na przestrzal przez Bosnie i tu problem bo ani nawigacja nie prowadzi ta droga ani na google. Czy jest dozwolone i bezpieczne jechac z dziecmi przez Bosnie ?

MałaMi jak ci nie pokazuje na googlach i nawigacji to lepiej nie ryzykować ,skróty nieraz okazują się niebezpieczne i dużo niespodzianek


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dwa razy w Chorwacji, oba razy na motocyklu. Raz wracając z Czarnogóry, w tamtą stronę przez Serbię, powrót przez Bośnię. Drugi raz wracając z Sycylii, prom Bari-Bar, i też przez Bośnię. Nie widziałem nic niebezpiecznego w Bośni. Za to zakochałem się w Mostarze, bardzo polecam szczególnie nocą.

Pozdrawiam, Marek (z tapatalk)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również bywam w Chorwacji, w tym roku 4 raz. Uważam, że są miejsca piękne i te mniej ale ogólnie rzecz biorąc pogoda i morze przyjemniejsze niż nad Bałtykiem. Oczywiście to moje zdanie ale sparzyłem się już wczasami "u Nas" i jak tylko mogę jedziemy do Cro.

Poniżej trochę odkurzone fotki z 2010 roku okolice Trogir, stare nie stare ale tematyka forum zobowiązuje.

post-21962-0-07344400-1380056377_thumb.jpg

post-21962-0-27640100-1380056392_thumb.jpg

post-21962-0-16417100-1380056426_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwie bo nie weszły.

Ta ostatnia to ciekawostka... Plitvice, wchodzić do wody nie wchodziłem - ręce z aparatem pod wodę i pstryk ;)

post-21962-0-92272700-1380056536_thumb.jpg

post-21962-0-36819700-1380056543_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda że nie miałem aparatu który zrobiiłby zdjęcia pod wodą bo było parę kolorowych okazów w Rogoznicy ;)


70x45x45 (140l) panel 70x17x45 (53l)

Midiflotor

Jebao WP-25

Lampa PS BP 160W Master

New Jet 1200

6430_6571.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

lato idzie i cza by było zorganizować jakieś opalanie boczka.

W tym roku żadne samoloty tylko samochód, wiec kolejny raz do Chorwacji.

Pytanie mam, czy macie jakiś namiar na noclegi ?

Potrzebuję ulokować 3 rodziny koło siebie - moje wszystkie dotychczasowe kwatery już zajęte, może macie coś fajnego ?

Rejon - przy morzu, więcej mi nie trzeba.

Jak ktoś ma konkretny namiar to proszę na priva - żeby mnie ktoś nie ubiegł :smiling:

Wybieram się na ostatnie dwa tygodnie sierpnia.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.