Skocz do zawartości
Marius

Wyciszanie spadajacej wody

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos z was slyszal o jakiejs metodzie wyciszenia spadajacej wody do sumpa. Mam system durso, sprawuje sie niezle ale woda ktora spada do sumpa przyprawia mnie o bol glowy.


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno zamontowanie syfonu powinno wyciszyc splyw wody, ale nie zastosowalem tego jeszcze. U mnie tez hlupocze jak cholera, heh

pozdro..


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mialem ten sam problem ,wiec zrobilem tak!

Na gorze w kominie,przy Durso ,nie mam zadnego odpowietrznika,mailem wczesniej i halasowala woda.

Zalepilem go silikonem, tylko jednozcesnie pojawiel sie problem ze splyw sie zapowiewtrzal i jak swiatla braklo to tylko przez rewizje sie lalo.

Ale wykombinowalem,tak.Jak woda splywa do sumpa to rurke ma z 10 cm ponizej poziomu wody w sumpie a 5 cm powyzej wody w rurce mam wklejony kawalem rureczki ,takiej od zaworka ,zakreconego ku gorze,aby woda sie nie lala.

Teraz jak woda splywa to nic nie slychac,ani sie nie zapowietrza,wszystko Ok,.

OR 3500 jako glowna to podwieszona i tez cichutko chodz,tylkko troche mnie drazni PH 2500 z odpieniacza,podwiesilem Ja popodkaldalem gabki ale to jeszce nie to!!!

Da sie spac ale o calkowietj ciszy to mozna zapomniec,musze cos jeszce pokombinowac ,ale jak bede mial czas....

Pozdrawiam.


:):p:Satisfied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MMirekJ masz jakies fotki tego cuda ?


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie syfony i tak naprawdę chyba niewiele one dają. W innym wątku napisałem jak sobię poradziłem:

"Chyba się udało wyciszyć, ale nie typowym Durso. Dwie kształtki-zagięcia 90 stopni - czyli wersja bez trójnika. na górze wywierciłem otwór 5 mm. W kominach zaworami ustawiłem poziom tak 3-4 cm poniżej poziomu lustra wody w akwarium, a syfony jeszcze o 3 cm niżej. Jak na razie wszystko gra - błoga cisza."

Dodam, że z typowy durso ten patent nie wyjdzie. Woda musi zalać otwór opowietrzający oraz, że jeśli ktoś ma zrobiony syfon odpowietrzenie na końcu rury spustowej w sumpie nic nie da. Woda w syfonie zablokuje powietrze i nic z tego nie będzie - sprawdzałem.

Pracowało to przez dwa dni bez problemu (teraz akwarium napełniam wodą RO). W moim przypadku nie mam rewizji, ale też wypompowanie wody przez pompy z ostatnich komór nie spowoduje przelania z akwarium.

Po rozmowie z niezłym fachowcem od elektroniki mam zamiar kupić UPS z napięciem wyściowym sinusoidalnym - czyli stałym (np. APC 700), aby w czasie skoków napięcia nie było zmiany wydajności pompy.

Mam nadzieje, że nie będę miał niemiłych niespodzianek. Zdaję sobię sprawę, że bez dużego zapasu na spływie ryzykuję, ale nie mogę sobię wyobrazić przebywanie w pokoju z takim sztormem. U mnie spada ok. 7 tyś. litrów na godzinę i powstała naprawdę tragedia, a teraz jest idealna cisza.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Durso jest cichy jezeli srednica rury spustowej jest duza w stosunku do ilosci wody ktora ta rura ma spadac. Czasami wystarczy zredukowac ilosc pompowanej wody na gore. Tu nie musza powstawac zadne wodospady. 1 - 2x objetosc zbiornika na godzine wystarczy.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marius z tego co pamiętam miałeś problemy z pompami Tunze. Bardzo mnie te pompki interesują, czy możesz napisać jak się u Ciebie sprawują?


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rebciu na poczatku kupilem tunze TS24 na akwarium 450l i to bylo TOTALNIE za duzo, zamienilem je na TS14 i sa idealne. Na poczatku uzytkowania wydaja dosyc spory szum ale juz po pierwszym tygodniu uzytkowania wyciszyly sie prawie calkowicie.

Wracajac do splywu wody to dalej nie ma idealnego sposobu na wyciszenie ??


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za pare dni bede testowal swoje durso i zdam relacje.

Tak starajac sie to ogarnac rozumem i dedukcja, nie powinno byc problemu - ale z wnioskami poczekam na wynik empiryczny.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrócił w moim przypadku temat wyciszenia spływającej wody do sumpa w systemie durso. Może ktoś coś wymyślił ?

Do tej pory mam ciszę ale spływ podłaczony jest pod odpieniacz, a że chcę wymienic odpieniek na typowo wewnetrzny problem hlupania w sumopie znowu powóci.


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi właśnie udało się uzyskać błogą ciszę :-) Jakkolwiek zawor na rurze spustowej wyciszyl po regulacji wode wpadającą do komina, tak niestety woda za zaworem niemiłosiernie chlupała wpadając do sumpa. Gdy umiescilem ja ponizej poziomu wody, nie mam pojecia skad, wylatywalo wraz z nia sporo powietrza sprawiajac efekt identyczny pod wzgledem ilosci decybeli co sama woda. Ale, moja zonka bawiac się ksztaltkami wykonala cos ciekawego co zamontowalem na probe i okazalo sie sukcesem. :-) A mianowicie. Na koncu rury zamontowalem dwa kolanka 45 st. W sumie 90, ale nie co lagodniejsze przejscie. nastepnie kawalek rury i trojnik na koncu. Ustawiony w ten sposob, ze jeden jego koniec znajduje sie pod woda, ok 2 cm od sciany sumpa, prostopadle do niej, drugi ponad lustrem. I woda cichutko rozbija sie o sciane, a kazde przypadkowe powietrze ucieka przez wystajacą odnoge trojnika :-) I ciiiiiisza jak tralalala :-)) System mam klasyczny, czyli jednen otwor w kominie, srubunki, ksztaltki, rury i zawor 40 mm. Pompa OC3500. Życze wszystkim takiego spokoju ;-))) Zwłaszcza w świeta ;p


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodi może jakieś foto ? :D


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rebciu :

Po rozmowie z niezłym fachowcem od elektroniki mam zamiar kupić UPS z napięciem wyściowym sinusoidalnym - czyli stałym

to są jakieś bzdury :|

napięcie jest albo sinusoidalne czyli zmienne, albo stałe.

odnośnie wyciszania - nie wystarczy tak dobrać długość rur (zwłaszcza rewizji) by poziom wody w kominie był wysoki (+ przymknięcie zaworu od spływu) (co zapewnić powinno wyciszenie wody wpadającej do komina), i jednocześnie tak wydłużyć spływ i rewizje w dół, by te rury kończył się pod poziomem wody w sumpie ? nie mam sumpa, ale takie coś wydaje mi się logicznie i hydraulicznie poprawne :D

co prawda wtedy woda nie będzie się napowietrzać, ale chyba nie o to chodzi.


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak mam, jak pisze spirou. Zero problemów z hałasem. Cisza jak makiem zasiał. Wysoki poziom wody w kominie przy okazji eliminuje chlupanie przelewającej się do niego wody z akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@spirou; nie bzdurz, tylko się zastanów: Rebciu ma prawdopodobnie na myśli ups ze stabilizacją napięcia i pełną sinusoidą.


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dwa może trzy dni spokoju i znów chlupie jak zacząłem skręcać pompę żeby mniej wody podawała to nie chlupie, ale wtedy popa buczy, podłożyłem gąbkę, podwiesiłem i buczy oszaleje chyba:googleye. Może jest za duża??U mnie to wygląda tak:http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/c8525e82a8ebc9fb.html

Pompa New Jet NJ3000wydajność: 1200-3000 L/h

maks. wys. podnoszenia: 2,9m

pobór mocy: 55W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mni taki sam problem,muszę trzymać poziom w kominie 1-2 cm niżej niż w akwa bo inaczej chlupie.Następny problem to taki,że jest fajnie kilka dni i poziom się zmienia co zmusza do regulacji.Najczęściej w nocy.Na spuście jest zawór,ale regulacja nieprecyzyjna więc musiałem puścić wężyk 10mm na końcu którego jest zaworek do precyzyjnej regulacji.Trochę przekąbinowane i wolałbym prościej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze problem spadku wydajności pompy obiegowej.Pewnie przez gromadzenie się zanieczyszczeń w wężach i samej pompie.Ciekaw jestem jaki odsetek morszczaków grzebie ciągle przy zaworach regulacyjnych,jaki raz na powiedzmy 2-3 miesiące a jakie rozwiązania mają Ci którzy nie robią przy nich nic.U mnie to już robi się męczące,ale bardziej martwi mnie to jak kiedyś wyjadę.Chociaż Egipt już mi jest niepotrzebny :clapping

Ja mam zawór regulacyjny pod sumpem(strasznie ciężko chodzi więc regulacja nieprecyzyjna)Nim ustawiam poziom w kominie.W sumpie jest cisza,ale za to wlewająca się woda do komina mnie dobija.Jak pisałem wcześniej musi być poziom w kominie ok 2-3 cm ale on ciągle się zmienia,potrafi spaść o 10 cm niżej lub prawie zalewa rewizję.

327cf3c03ad6b3aem.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rewizji wyłam/wytnij coś na kształt litery U na górnej krawędzi rury rewizji. Zawór spustowy ustaw sobie tak żeby poziom wody w kominie ustawić tak, aby odrobina wody przelewała się rewizją. Bądziesz miał ciszę i spokój z regulacją.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zauważyłem, że poziom wody w kominie zmienia się wraz z odparowaną wodą.. Po dolewce...wraca do poprzedniego poziomu...Myślę zatem, że przy dobrej regulacji i dolewce, poziom wody da się ustawić na określonym i niezmiennym poziomie. Sam nie wiem czemu to tak działa, ale tak po prostu jest......

Jedyne co buczy..to trochę pompy JVP i odpieniacz....ale można spać nawet mając głowę metr od akwa.hahha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W sieci energetycznej występują wahania napięcia, co powoduje zmienną wydajność pomp obiegowych. I tak jak napisał SYNEK

tylko UPS ,lub stabilizator napięcia pomoże w utrzymaniu stałego poziomu wody w kominie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.