Skocz do zawartości
nowy_zarażony

Problem z osmoza

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi sie, ze to co sie z nia dzieje jest po prostu nienormalne. Koncowki wezy mam zatkane plaskikowymi ksztaltkam. Wlaczam wode. Odtykam kanal z czysta woda, sciek jest zamkniety i... woda normalnie plynie. Bez sciekowo. Oczywiscie odtykam sciek. Powiedzcie czy to normalne? Moze woda jest na tyle czysta, ze scieku jest niewiele? W sumie mam centralny filtr w domu i mieszkam w otulinie rezerwatu przyrody. Wie ktos o co tu chodzi??


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jest odwrotnie? To co wydaje Ci sie czysta woda jest sciekiem. POza tym w najtańszych filtrach nie ma reduktora tylko jego funkcję pełni przytkany czyms wężyk, tak by blokował tylko znacznie przepływ. Tandeta.

Zobacz jaką masz redukcje przepływu - czyli czy jest takie małe urządzonko na odpływie.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, jezeli patrzysz na filtr od przodu to lewy, umieszczony wyzej odplyw to woda czysta a prawy to woda odpadowa. W wezyku wody odpadowej powinien byc umieszczony ogranicznik przeplywu, odpowiedni do wydajnosci membrany.

Wyglada tak:

A783.jpg


"===""never change a winning team""!==="

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jeszcze sciek od czystej odrozniam:) Rurka ze sciekiem byla krotsza i byl tam wezyk. Nie bylo takiego ogranicznika jak na foto. Tylko chodzi o to, ze ja zatykam calkowicie sciek, a osmoza dalej sie saczy. Moze membrana wyschla???


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręć, wyjmij membrane wsadz jescze raz. Membrana jest zabezpieczana takim gumowym kołnierzem - moze on jest nieszczelny, coś sie zagieło przy wkładaniu i cieknie nie tedy co trzeba.

Nie wiem :D


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, ogranicznik musi być - inaczej bedzie sie lało jak z cebra - przerabiałem to. Pokombinuj, zatkaj drugi węzyk a tamten puść itp


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna go kupic pewnie w sklepach z RO. U mnie w Lublinie jest jakis sklep - popytaj u siebie. Aha, ten ogranicznik jest bardzo maly i wchodzi wlasciwie do srodka wezyka RO, przy wyjsciu z modulu membrany. Srednica ok 3-4mm. Jak rozbiearles ten RO to moglo wypasc - poszukaj dobrze. Jak nie kupisz to wymysl sobie cos podobnego, blokujacego przeplyw w wodzie odpadowej - na tymczasem, a dokup pozniej. Zasada dzialania jest prosta. Trzeba ustawic 5-6 razy wiecej wody odpadowej niz czystej. czysta ma kapac a odpadowa plynac - to tak na szybko. Ja mam specjalne dodatkowe urzadzenie zakladane na odplyw na wezyki - to tez chyba mozna dokupic i byloby najlepsze


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.