Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o identyfikacje tego kraba ,mam w baniaczku w innej skale jeszcze jednego takiego jak ten.

Wpuściłem ekipę porządkową tj.krewetki ,turbo i krabiki .Chciałbym się dowiedzieć czy te tutaj mogę zostawić w głównym baniaku czy zrobić im eksmisje do sumpa np.Posiada parę szczypiec ,z czego lewa wyraźnie większa od prawej.Proszę o identyfikacje ...z góry dziękuję piotr77 :unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam już znalazłem u siebie dwa kraby,jeden podobny to tego na zdjęciu.Prawdopodobnie jest do likwidacji.Będę polował na nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam takiego gapowicza. Widuje go sporatycznie w nocy od ponad roku. Nie zauwazylem zadnych strat wsrod obsady wiec nawet jesli to jakis extremista to ma azyl tymczasowy w akwarium. Swoja droga nocny zycie akwarium jest dla mnie niesamowicie pasjonujace. Polecam wszystkim polowania z czerwona latarka :) mozna spotkac niesamowite cudaki.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest cholernie szybki i dość skutecznie u mnie omija pułapki.

Na szczęście we wrześniu zmieniam zbiornik na dużo większy i wówczas będę miał okazję go eksmitować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na mojego 3 dni się zasadzałem,i dopadłem drania z peseta i patyczkiem do szaszłyków.

Udało się ,ale ten kawałek skały co sobie gapowicz w niej siedział musiałem jednak wyciągnąć na chwile z baniaka.

To co z nim robić ,wpuścić z powrotem czy eksmisja???

Bo sam już nie wiem . :wacko::(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początek (jak się okazało ostatniej) bitwy: 0:20

Ujawnienie się przeciwnika: ok. 2:00

Ustawienie blokad i zawężanie ucieczki: 2:50

Wyjęcie skały i eksmisja intruza: 3:30... a na 7:00 ustawiony budzik.

Obraz po bitwie: trochę bałaganu w akwa, zalane podłoga koło zbiornika i kilka razy obudzona żonka :thumbsup:

Najlepsze jest to że czaiłem się na niego od dłuższego czasu przy wyłączonym świetle. Po północy cofnąłem się bo nie zgasiłem światła i o dziwo krabik zabawiał się na wierzchu nic sobie z oświetlenia nie robiąc...

Krabik naprawdę ładny, bordowo-czerwony. Ale obstawiam że to on obgryzał mi rozgwiazdę. Teraz siedzi w osobnym pojemniku i czeka na chętnego do przygarnięcia :)

Edytowane przez Ferguss (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, jak krabik dotrzyma do mojego powrotu z Rewala to go zabiorę :) szkoda maluszka. Ja mam jakiś sentyment do dzikusków. Mam dwa już tylko, bo mi mężuś jednego ubił (najśliczniejszego zresztą) fascynujące zwierzaki, uwielbiam je podglądać nocą.


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.