Skocz do zawartości
Mystik

Jaki czyścik magnetyczny

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam M, ale zmierzyłem L - powierzchnia czyszcząca 10x6,5 cm.

Tak na marginesie. Dzisiaj że tak powiem, odpaliłem ten czyścik. Jaki ja głupi byłem męcząc się cały czas z jakimś badziewiem no name.

Ten patent z pływającą częścią dla mnie bomba. Choć tylko raz się oderwał, ale przegiąłem. 12 mm szyby trzyma bardzo dobrze. Rozwiązanie z tymi dwoma ochronnymi brzegami, żeby nie podchodziło podłoże też super. Jednym słowem - dobry czyścik.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj że tak powiem, odpaliłem ten czyścik. Jaki ja głupi byłem męcząc się cały czas z jakimś badziewiem no name.

Dorze wiedzieć, no name pójdzie na złomowisko :harhar:


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy ta nakładka ze skrobakiem będzie pasowała do czyścika Tunze?? Może ma ktoś tak to "zorganizowane" ?

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorze wiedzieć, no name pójdzie na złomowisko :harhar:

Pisałem o tym no name, którego używałem obecnie :harhar: . Tym który był w komplecie jaki ci przywiozłem, to bym się zaorał czyszcząc obecny zbiornik. Tak na marginesie, nie kupuj nowego, szkoda kasy na wymianę. Trzyma się dobrze szyby i czyści też ok.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przyszło. JAk zwykle szybko i bez problemów (mała kryptoreklama: z erybki)

Zamówiłem wersję JBL Floaty II - M. Czyli do 10mm szyby.

Działa doskonale. Zdecydowanie mogę polecić.

Natomiast wziąłem do niego też nakładkę Easy Blade i muszę powiedzieć, że jak dla mnie, to ona się nie nadaje do tej wersji czyścika. Jest za szeroka.

Nawet jej nie montowałem. Po prostu przez swoją szerokość, całkowicie niweluje wszystkie zalety samego czyścika. Tu mam na myśli jego różne krawędzie z różnych stron. Zamienia czyścik tylko w skrobak.Do większego czyścika lub jak kogoś nie interesuje konstrukcja i pomysł producenta Floaty II, to może będzie dobra.

Nakładka będzie wystawiona na targowisku.


pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarł do mnie JBL Floaty II z nakładką Easy Blade Junior. Trochę mnie trzęsło jak dotarło do mnie po zamówieniu ile wydałem kasy na taką pierdołę...

Ale powiem Wam że ta pierdoła robi robotę, niektóre miejsca wcześniej musiałem ostro czyścić ręcznie mocząc łapę w akwarium mocno dociskając do szyby.

Czyścik JBL z wszystkim sobie poradził bez najmniejszego problemu, nawet nie musiałem korzystać z nakładki.

Zatem spójrz na swój stary czyścik i na JBL, później znów na swój stary czyścik i na JBL. Podobne co? Ale dopiero po użyciu JBL'a zobaczysz różnicę :p

edit:

ps. oczywiście ze sklepu co kolega powyżej, powinni dać rabat na hasło NR ;)

Edytowane przez Ferguss (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przyszło. JAk zwykle szybko i bez problemów (mała kryptoreklama: z erybki)

Zamówiłem wersję JBL Floaty II - M. Czyli do 10mm szyby.

Działa doskonale. Zdecydowanie mogę polecić.

Natomiast wziąłem do niego też nakładkę Easy Blade i muszę powiedzieć, że jak dla mnie, to ona się nie nadaje do tej wersji czyścika. Jest za szeroka.

Nawet jej nie montowałem. Po prostu przez swoją szerokość, całkowicie niweluje wszystkie zalety samego czyścika. Tu mam na myśli jego różne krawędzie z różnych stron. Zamienia czyścik tylko w skrobak.Do większego czyścika lub jak kogoś nie interesuje konstrukcja i pomysł producenta Floaty II, to może będzie dobra.

Nakładka będzie wystawiona na targowisku.

Do tego czyscika jest nakladka junior mam ten komplet i jest OK tylko ze ja przed zakupem dzwonilem do rybki i pytalem ktora zamowic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

wczoraj dotarl i do mnie czyscik JBL II wziolem ten najwiekszy do grubosci szyby 15mm

poprostu odjazd nie wiem czemu wczesniej tego nie mialem schodzi wszystko co do tej pory bylo dla mnie uciazliwe (szczoteczka do zebow itp) a teraz cyk i gotowe

Polecam wszystki jest warty swojej ceny!!


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Odgrzeję troszkę temat ale mam pytanie co do tego czyścika a mianowicie do rozmiaru L do szyb 15 mm. Używam go do szyby 10 mm i mam wrażenie ze czasami potrafi zarysować szybę. Może ten magnes jest za silny do szyby 10 mm? Proszę o Wasze pinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo,że za silny to też nie jest dobrze.Ja go miałem do szyby 12mm i często mi odpadał od szyby przy czyszczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że ta nakładka jest innego koloru niż czyścik - trochę estetyka cierpi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam . Odgrzeje trochę temat a mianowicie jestem początkujący mam Reefmaxa i chciałem też kupić ten czyścik JBL moje pytanie brzmi któy S czy M? z uwagi na to że Reffmax ma grubość szyby 6 mm ( przynajmniej tak podają) to muszę kupić ten mały S? czy jak kupię mocniejszy do 10mm to bedzie za mcno magnes trzymał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam reefmaxa i czyścik JBL wersja M z nakładką i nie uważam, żeby jakoś szczególnie mocno trzymał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam reefmaxa i czyścik JBL wersja M z nakładką i nie uważam, żeby jakoś szczególnie mocno trzymał

Dzięki czyli co można by rozważyć nawet zakup L-ki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odswiezam temat Co myślicie o tych dwóch czyścikach?

-Mag Float Glass Long

-Mag Scraper Large

post-22156-0-42842200-1458306108_thumb.jpg

post-22156-0-32456800-1458306131_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten drugi - zajjebisty :) .

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten drugi - zajjebisty :) .

A powiedz mi jaką grubość masz szyby ? czy czyścik rysuje szybę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyba 6mm,a porysowac szybe raczej trudno,bo ostrze jest oduniete od wlasciwej powierzcni czyszczacej,dzieki czemu czysci sie nim eleganco szybe przy samej powierzchni piasku.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam ten drugi i porysował mi szkło :/


180L akwa OptiWhite 100x40x45cm, Lampa LED 180W DIY , 68L sump + 30L dolewka i podmiana wody, odpieniacz CoralBox D300 ze sterowalną pompą, obieg Jebao DC3000, grzałka Aquael Gold 200W, cyrkulacja: Jebao RW8, dolewka automatyczna z wydzielonej przegrody.

rapidox.pl_350x26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.