Skocz do zawartości
lukiblack

Cyklinowanie a akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie - czy ktoś próbował cyklinować podłogę w pomieszczeniu z akwarium ?? Mam zaplanowane na sierpień cyklinowanie mieszkania i zastanawiam się jak oszczędzić akwarium ?? Oczywiście lakier bezzapachowy i ekologiczny - czy to wystarczy ?? Możecie coś podpowiedzieć ??

Pozdrawiam

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłącz odbieniacz na ten czas i zakryj żeby pył nie wpadał do wody i wszystko :) przy lakierowaniu to otwórz okna i już :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sie bardzo " sram" w takich przpadkach. Niedawno mialem wymiane okien i ten sam dylemat. Co do lakierowania.czytalem kiedys watek o instytucie badajacym mantis shrimp gdzie pomimo srodkow.bezpieczenstwa ponad 80% populacji padlo podczas lakierowania holu... Wiec chyba ostroznie.

Ps. Sorry za.brak polskich znakow


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja przerabiałem ostatnio: gipsówkę, cięcie i piłowanie drewna oraz paneli i rwanie oraz wstawianie futryn w drzwiach. Akwarium nie odczuło tych działań.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja urządziłem malowanie mieszkania (farba beckers) i obyło się bez problemów ale akwarium było obklejone folią a wężyk od odpieniacza był za oknem.

Może i lakier jest bezzapachowy dla ludzi ale jak się rozpuści w wodzie to nie wiadomo co się stanie z życiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze akwarium zakończyło żywot właśnie podczas cyklinowania i lakierowania.

To była kostka aquaelowska 30l.

Samo cyklinowanie podłogi przeszło bezboleśnie. Natomiast ja kładłem lakier rozpuszczalnikowy (po kiepskich doświadczeniach z wodnym). Po pierwszym lakierowaniu było ok. Ale po matowieniu pierwszej warstwy lakieru opiłki lakieru zmieszały się z wodą (mimo, że akwarium było w innym pomieszczeniu i było przykryte).

Woda zamieniła się w kisiel, a życie się rozpuściło.......


3940_3946.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu miał podobny problem, stelaż malował czymś trującym i efekty był widoczne zaraz niemal.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Nie ma ekologicznych lakierów a każdy przejaw ludzkiej działalności- nawet ten najbardziej naturalny nie jest ekologiczny... Ekologiczny produkt to czysto marketingowe określenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak (odrobina fantazji technicznej :) ): wężyk odpieniacza za okno - to jasne. Zorganizować sobie jakąś dmuchawę powietrza - o stonowanej mocy oczywiście, przy jej pomocy zasysać powietrze z dworu i wtłaczać je do szafki pod akwarium gdzie jest sump, oraz pod pokrywę akwarium (którą zrobisz prowizorycznie przykrywając koronę od góry) w tym wszystkim chodzi mi o rozwiązanie podobne do stosowanych w schronach, w których wytwarza się nadciśnienie uniemożliwiące przedostawania się szkodliwych substancji z zewnątrz...


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.