Skocz do zawartości
Andrar

teoria legła w gruzach

Rekomendowane odpowiedzi

późno jest... marudzisz.... :)

Przy takiej obsadzie to i ten odpieniacz zbedny.

Wszystko zależy od tego co chcesz mieć w akwarium...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

późno jest... marudzisz.... :)

Przy takiej obsadzie to i ten odpieniacz zbedny.

Wszystko zależy od tego co chcesz mieć w akwarium...

do tego 4 ryby i jakas zaloga....ok..a co powiez na swiatlo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo ja tu mysle nad Tunze 6105 i 7095 do mojej 180 a tu sie okazuje ze przy 500litrach cyrkulacja daje rade...or 3500 powrot...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie wymieniam swietlowek ani zarnikow dopoki dzialaja :) sa zbiorniki w ktorych cyrkulacja x10 sie sprawdza a sa i takie w ktorych x80 jest niewystarczajaca... Setup to bardzo indywidualna sprawa i ma na nia wplyw mnostwo czynnikow :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech dołoży kilka acroporek to raczej nie będą rosły pod takim światłem a y co mowa o wybarwieniu.

Są rafy>> i są rafy

Są akwaria>> i są akwaria


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toż tam same miękkie są... u mnie miękkie (a i nawet LPSy) rosną najlepiej tam gdzie padają jakieś smutne resztki światła.

Tak więc można powiedzieć że odkryłeś ponownie Amerykę :):):)


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponoć ameryke odkrywano kilka razy ;-).....a tan na powaznie bo ja tu mysle nad Tunze 6105 i 7095 warto wywalic 800 zl?(2 letnie)....ok inny przykład kumpel rok temu zalozyl morskie..120l...na kuble bez odpieniacza...dojrzewanie trwa do tej pory..zielona dzungla...swiatlo 24w...trzyma blazny i ukwiala...samicasklada systematycznie jaja...i ty wroce do 1 akwarium...tam zielonego brak...4x54w na 500l....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrar

fajny ten temat bedzie dla Ciebie

za dwa, trzy lata...

zapisz sobie ten link

i wtedy napisz czy i co zmienilo sie w Twoim rozumowaniu

pod wplywem wlasnych doswiadczen

wazne zeby ta teoria pokryła sie z praktyka i tym co bedziesz chcial miec w baniaku

a apetyt rosnie w miare jedzenia

pozdrawiam

Mariusz


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta teoria już dawno znalazła zastosowanie w zbiorniku kivi'ego, więc nie uważam żeby coś legło w gruzach. :)


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teorie teoriami. Mozna prowadzic baniaki na wiele sposobow. Ten jak widac dla miekkich i kilku ryb jest dobry ale jak juz pisali przedmowcy z twardymi by nie wyszlo.

Co do zbiornika kiviego to w nim tez byly same miekkie (kilka LPS) i praktycznie zadnych ryb bo jakos nie mogly sie uchowac w tym baniaku.

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to ostatnio tak że im większy leszcz tym większy pogromca utartych teorii, mitów itd?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko powiem, że historia rozwoju ludzkości jest pełna takich "leszczy", którzy myśleli pod prąd. Jedni kończyli z "butelką w rynsztoku", a innym w głowie powstało E=mc2.

Także, ja bym nie uogólniał :)


pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak powstało e=mc2 to gość już był orłem w swojej dziedzinie.

Także gdy założyciel tego i tym podobnych tematów przerobi na własnej skórze wszelkie obsady, filtracje i oświetlenia to z przyjemnością skorzystam z jego doświadczenia i przemyśleń. A dopóki nie za bardzo wie o czym pisze.... no cóż...

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbiornik mam niedlugo...z racji ze mieszkam to gdzie mieszkam zdecydowalem sie na kubel...i to byl blad...posluchalem goscia ze sklepu kupilem a dopiero pozniej zaczalem czytac to i inne fora..na dniach bede mial pompy ktorych brakowalo mi do uruchomienia sumpa...sam przez dlugi czas jechalem na 35w x 2 i widzielam ze zle to robi zbiornikowi...od niedawna mam 8x39w i akwa wreszcze zaczyna dojrzewac do konca...tomaszu ;-).....ja pragne sie tylko podzielic tym co widze widzialem...a nie wiedzialem wiele ...co do doswiadczen...to chyba najgorze przede mna...bo musze zadecydowac czy podpinac sumpa pod nie do konca dojrzaly zbiornik...sluchalem tez osob z forum...i jakis miesiac po zalozeniu zbiornika włożyłem w kubel purigen i chemipure....nie dzialo sie dlugo dlugo nic....wlonczu braklo mi cierpliwosci i wywalilem to...w ciagu lilku dni dzungla...co do partametrow...wszytko ok...za wyjatkiem no3...ciagle w granicach 40...a najgorszym bledem bylo zalozenie zbiornika i brk jakiejkolwiek wiedzy....co za tym idzie wywalenie pieniedzy na kubel odpieniacz i takie tam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dalej spokojnie do przodu. A sumpa podpinaj bez zastanawiania - w przyszłości sam docenisz jego zalety, i zrób to właśnie teraz. Potem im mniej będziesz grzebał w zbiorniku tym lepiej.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

To chyba przez te świetlówki nie wymieniane 2 lata kolesiowi trawa rośnie na cyrkulatorach i tylnej szybie...

I tak jak napisali panowie powyżej, zależy co się trzyma w akwarium. Jak wsadziłem do swojego zbiornika szczepki takich korali jak tam na filmiku były i wyjechałem do PL na 10 dni...

... to po powrocie zastałem czyste podstawki :D za sterylnie chyba w zeotanku miały :harhar:

Ale z drugiej strony chciałbym zobaczyć jakby mu tam rosły Acry i jakie kolorki ;)

Ja też startowałem na kuble Eheima, zawsze jakaś tam filtracja mechaniczno-biologiczna była, no i cyrkulacja dodatkowa :) Zasypałem środek żywą skałą i ceramiką.

Poza tym miałem sump z odpieniaczem. Kubeł robił za filtr i pompę obiegową ;)

Nic nie wybuchło... potem dałem zwykłą obiegówkę, a kubeł poszedł do drugiego akwarium.

Edytowane przez kapitan (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto kupowac to tuzne?mam teraz 2 x4000l.h ale wydale mi sie ze to malo....i czy warto kupic to TMC V1000 Reactor (with 200ml pellets) - €60

Phosban Reactor + Pump - €40.....i czy mi potrzebne reaktory jezeli mam delteca apf600...a moze tylko dokupic jvp202 http://www.aquario.pl/pompy-akwarystyczne/530-jvp-202-pompa-cyrkulacyjna-12000l-h.html....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.