Skocz do zawartości
Naskar

Lampa led - zbiornik 120l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jako , że za parę miesięcy zamierzam przejść na oświetlenie ledowe mam parę pytań dotyczących lamp . A mianowicie czy taka lampa będzie całkiem dobra : http://www.ebay.com/...=item3f0bbfbdec ? (wiem , że to chiński wynalazek ) Jeżeli nie jest dobra , to jaką polecacie ? Pytanie kieruję głownie do posiadaczy chiński lamp led - wiem , że diy na ledach cree jest dużo lepsze smile.gif

Pozdrawiam

Edytowane przez wassilllo (wyświetl historię edycji)

..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz zbiornik. Obecnie mam PS BP 90W. Będzię na sprzedaż za ok. 2 tygodnie. U mnie z powodzeniem świeciła w zbiorniku 90L o wymiarach 50(dł.)x45(gł.)x40(wys.).


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma jakieś doświadczenia z chińskimi lampami led i jakąś by polecił ? :)


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Witam,

jako , że za parę miesięcy zamierzam przejść na oświetlenie ledowe mam parę pytań dotyczących lamp .

Ja bym się rozglądał za lampą dopiero za kilka miesięcy jeśli nie planujesz jej teraz kupować

w tym czasie może się sporo zmienić, na lepsze oczywiście :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - gdyby znalazła się jakaś dosyć dobra lampa w okazyjnej cenie kupiłbym i za parę dni :p

Pozdrawiam


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Mam taką chińską 120W.

Głośne są piekielnie, masakra jak dla mnie.

I co najgorsze wszystko pod tym światłem traciło kolorki.

Pod cree wszystko wróciło do pierwotnych kolorów, a również znacznie szybciej rośnie, co widać po wszystkich rodzajach koralowców.

Teraz są jakieś nowe chińczyki z diodami 3W, na przykład Aquario.pl je sprzedaje, ale o tych nic nie wiem.

Edytowane przez kapitan (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Powiem tak - gdyby znalazła się jakaś dosyć dobra lampa w okazyjnej cenie kupiłbym i za parę dni :p

Pozdrawiam

Targowisko przeglądałeś?

Jacek56 ma albo juz miał na sprzedaż porządne lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taka propozycje zeby kolega sobie przejzal forum bo tematow o ledach bylo dziesiatki..zaczyczanie takiego kolejnego tematu skonczy sie jak zwykle klotnia co lepsze..cree,chinole,diy czy gotowce i jak zwykle zalozyciel tematu nie bedzie ani krok blizej od zdecydowania sie na ktoras z lamp..juz sie zaczyna ze chinole do bani...nie ciagnijmy tego lepiej bo np.ja mam inne zdanie..przejzyj sobie forum,targowisko i cos znajdziesz..lampy to temat rzeka i niestety bardzo drazliwy..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeżeli już się decydujesz na chińczyka to bierz od razu takiego z regulacją barwy światła i mocy lampy.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

za niedługo przesiadka na trochę większe 120 l (80x40x40) i w związku z tym mam pewne pytanie , a mianowicie o moc lampy do tego zbiornika dla miękkich i lpsów . Chodzi mi oczywiście o lampę na diodach cree . Moją uwagę zwróciła ta lampa : http://nano-reef.pl/topic/49365-sprzedam-lampe-led-diy-80w/#entry487944 , że jej wymiary zewnętrzne to : 40cm x 17cm x 5.5cm I tu zaczynają się schody czy będzie ona w stanie oświetlić 80 centymetrową solniczkę ? Rozumiem , że 80 w na taki zbiorniczek wystarczy ?

Z góry dzięki za pomoc .

Pozdrawiam

Edytowane przez wassilllo (wyświetl historię edycji)

..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

link nie działa


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel długości 40 cm da radę ładnie oświetlić 80 cm.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślisz kolego pio ogółem o lampie ? Będzie dobra ?


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa zlinka jest zbudowana na pożądnych ledeach, dobrze chłodzona, niezły sterownik, także na pewno godna polecenia, na pewno o kilka klas lepsza od chińskiego kitu. Problemem może się okazać trochę mała moc.

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli 80 w led cree na 120 l z miękasami lpsami to trochę mało ?


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80 w to jest ledów, a o mocy lampy mówią prądy jakim są wysterowane. Także może być i 40. Jeśli zasilacz 100w nie gotuje się przy pracy ciągłej to sądzę że ledy pobierają max 60-65w.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc - w temacie ledów jestem zielony . Da się jakoś sprawdzić dokładnie rzeczywistą moc z jaką świeci lampa ?

Pozdrawiam


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj sprzedającego na jaki prąd sa drivery.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nad 126l świeci lampa led diy na tzw. chińskim kicie o mocy 72 W. Zbiornik z przewagą SPS'ów. Dodam że ledy nie świecą na max. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nad zbirnikiem 128L mam 90W lampę PS, wydaje mi się, że dla miękkich i LPS spokojnie wystarczy, teraz kiedy dodałem proste SPSy

dodałem również do zbiornika 2x24W w świetlówkach.


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wychodzi na to ze ledy to żadna oszczędność,pamiętam parę lat temu czytając mnóstwo postów na temat diód które dopiero wchodziły na rynek że wystarczy polowe tego co świetlówki i za tym idzie o połowę mniej zużytego prądu a po paru latach okazuje się ze jednak 1w na litr trzeba mieć


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem z 60W diy led na 144W chińskich ledów przy zbiorniku 125l o podstawie 50x50cm i świece od 3 tygodni tą lampką

http://www.aquario.pl/lampy-led/543-lampa-led-132w.html

Wykonanie solidne, zapas mocy jest, niestety bez sterowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygen wydaje mi się, że jedyną oszczędnością przy ledach jest fakt, że działają kilka lat i nie trzeba w nie dodatkowo inwestować, np. wymieniając świetlówki czy żarniki HQI. Zarówno przy świetlówkach, HQI czy LED standardowy przelicznik to 1W/L natomiast LEDy dają możliwość ciekawszego sterowania światłem, wschodami i zachodami no i trzeba też pamiętać o ciekawym efekcie tzw. blików którego nie uzyskamy przy T5. Moja lampa LED świeci już około 3 lata i nic w niej nie trzeba było wymieniać, steruję ją za pomocą bluetootha, jestem bardzo zadowolony. Dodatkowo przy wysokich zbiornikach LED i HQI mają zastosowanie w przeciwieństwie do świetlówek A dodatkową zaletą przy ledach jest fakt, że nie grzeją wody. Czyli nie potrzebne są dodatkowe wiatraki lub chłodziarka, a nie stosowanie wiatraków zmniejsza parowanie wody, także tutaj szukał bym oszczędności przy zastosowanie lamp LED. Gdyby nie kwestia ceny to przy planowanym przeze mnie zbiorniku 600L nie wahałbym się i zastosował lampę LED :) Jednak żeby nie ułatwić życia osobą które się wahają, zwróćcie uwagę, że większość zbiorników TOTM to zbiorniki z oświetleniem T5 :p

Edytowane przez Pietrek (wyświetl historię edycji)

175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak standardowy przelicznik. Można jedynie porównać między sobą wydajność źrõdeł światła. I tu miażdżącą przewagę mają NIEKTÓRE ledy. Nad moim zbiornikiem 380l wisiało 2x 250w hqi doświetlane jeszcze świetlówkami. (próbowałem też 3x250). Teraz wisi lampa led 400w ustawiona na 250-280w. I efekt jest o niebo lepszy od hqi/t5. Kto mówi że nie ma różnicy może niech powtórzy podstawówkę.

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.