Skocz do zawartości
mariusz_s

Odpieniacz H&S 150 wymiana pompy zasilającej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam odpieniacz H&S 150. Zasila go pompa AquaBee UP2000/1. Niestety pompa lata swojej świetności ma już chyba poza sobą. Po zaniku napięcie nie rusza, trzeba jej pomagać. Jednak najgorsze jest to iż buczy niemiłosiernie. O ile spływ wody z odpieniacza uciszyłem to niestety pompa hałasuje nieziemsko. Podejżewam iż już się wewnętrznnie zużyła. Wizulanie wirnik jak i wnętrze gdzie on pracuje noszą ślady czasu.

Stąd moje pytanie. Na jaką pompę ją wymienić. Myślałem o nowej AquaBee UP 2000/1, ale do kompletu trzeba dokupić do niej wirnik igiełkowy. Co czyni już kwotę na poziomie pomp Tunze. Dlatego moje myśli zwróciły na Tunze Hydrofoamer.

Ale, którą. Są dwa modele, mocniejszy i słabszy. Może ktoś z was mi doradzi czy taka wymiana ma sens i jak już to na jaką. Jeśli nie trzeba będzie zainwestować w nową AquaBee, i liczyć na to, że nie będzie hałasować.

pozdrawiam,

Mariusz


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek Napisz do @Sebastka, może sama wymiana wirnika na nowy załatwi sprawę. Sebastian poza odpieniaczami robi też wirniki.

Zrobił kiedyś tez dla mnie, właśnie do ab 2000/1.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz jak masz mozliwosc wrzuc zdjecia tych sladow zurzucia. Moze wystarczy zmenic gumki i ceramiczne tulejki by nastala cisza.

Niestety duzo Aquabee tak ma ze po ruchomieniu trzeba dmuchnac zeby pompa zastartowala. Zdarzasie to nawet tym mocniejszym modelom 33W.

Jezli odpieniek jest od Staniego moze warto by do niego napisac kiedy wroci z wakacji. Zapewne on lepiej wie tam jest grane.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.