Skocz do zawartości
Norbertt 24

Małe ale własne kosteczka 180L

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sushi

wyciagnij te boczne dechy z tylu akwarium bo inaczej bedziesz mial w szafce mega wilgoc i cala eketryka pojdzie w ...krzaki... odcioles tymi dechami praktycznie zupelnie wentylacje.

Poza tym nie bedziesz widzial co sie dzieje w kominie a przy tak krotkim (na wysokosc) kominie to jest wazna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ejerzyk

akwarium szczelne, a zalałeś też sump i sprawdziłeś hydraulikę? na tym zdjęciu wygląda na to, że nie, bo się nic przez grzebień nie przelewa...

Sumpa sprawdzałem wcześniej a akwarium jest zalane do krawędzi wycięcia pod grzebień na razie. ,komin też zalewałem w celu sprawdzenia szczelności śrubunków oraz spływu i rewizji.

Na powrocie nie mam założonego loc line i przy załączeniu pompy obiegowej woda tryskała by po ścianie :yes

Myślę że dziś do mnie dojdzie to założę , załączę pompę obiegową i będę regulował poziom oraz odebranie wody przez sumpa po wyłączeniu pompy.

sushi

wyciagnij te boczne dechy z tylu akwarium bo inaczej bedziesz mial w szafce mega wilgoc i cala eketryka pojdzie w ...krzaki... odcioles tymi dechami praktycznie zupelnie wentylacje.

Poza tym nie bedziesz widzial co sie dzieje w kominie a przy tak krotkim (na wysokosc) kominie to jest wazna sprawa.

Po pierwsze poco mam je wyciągać one są otwierane na zawiasach więc mam pełny dostęp do komina i hydrauliki komin ma wysokość 30cm więc nie wiem czy jest taki krótki

Po drugie mam zamontowane 2 wentylatorki w szafce . więc nie powinno być problemów z wilgocią.

Po trzecie parę osób na tym forum ma tak zabudowany komin i nie narzekają na wilgoć jak na razie np. Inmar ,Snocho :)

Edytowane przez Norbertt 24 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sushi

nie chodzi o to czy one sa wyciagane, czy nie wyciagane. chodzi o to, ze ona tam wogule sa. w takim ukladzie szafki naprawde bedziesz mial za akwarium i w szafce wilgoc a wentylatory beda tylko mielily wilgotne powietrze.

wiem co pisze, zreszta zobacz tutaj: http://aqua-reef.pl/topic/4078-sushis-reef/ jakos tak podobne rozwiazania zastosowales.

u Snacha jest troche inaczej, tam jest przelew na calej szerokosci szyby a i elektronika nie jest chyba schowana bezposrednio pod akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na tylnych bokach powstawiam po 2 na jeden bok małe okrągłe kratki wentylacyjne :)


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dałbym jeszcze silikon w rogi wewnętrzne szafki, choćby na dole-przy grzebaniu w sumpie wystarczą krople i o grzyba nie trudno;)

Cały projekt profeska i gratuluje

Edytowane przez Dejvix (wyświetl historię edycji)

Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zabudowane wszystko,nie mam żadnego wentylatora.Jedynym ujściem ciepłego i wilgotnego powietrza jest szpara 2 cm między kominem zewnętrznym a ścianą a cała szafka ma chyba 195 cm i nie mam wilgoci.Specjalnie zakupiłem wilgotnomierz z dwiema sondami.Sonda w pokoju pokazuje średnio 70% a w szafce średnio 3-5 % więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norbert,

na Twoim miejscu, zamiast tych przyssawek, montowalbym plywaki na magnesy. Przyssawki puszczaja, juz tak maja, ze dzieje sie to w czasie urlopu.

Ladny projekt - gratulacje. :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wielkie Stani

Tak myślę kupić dolewkę tunze bo ta moja to wiejski sprzęt kaskaderski :thumbup:


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślisz niby że tunze ma lepsze?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomasz

A myślisz niby że tunze ma lepsze?

Myślę że jakościowo jest lepsza i pewniejsza chodzi mi dokładnie o ten model Tunze Osmolator Universal 3155.000 na magnesie pływak


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ostatniej aktualizacji sprawdzenia szczelności akwarium i hydrauliki troszkę się działo .

Okazało się że na spływie na pierwszym kolanku zbiera się woda (krople) po osuszeniu przesmarowałem klejem jeszcze raz.

Założyłem loc line odpaliłem pompę obiegową i jak na razie tak to wygląda . :) .

http://www.youtube.com/watch?v=RZnafAmfW4M&feature=youtu.be


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś od południa zbiornik zaczął się powolutku napełniać RO

Doszły do mnie pompy cyrkulacyjne 2 x 6045 na razie powinny wystarczyć ale co do magnesów to strasznie słabo trzymają na szybie 10mm obawiam się że morze kiedyś pompa się odczepić i spaść zrobić przy tym wielkie zawirowanie na piasku :)

post-12126-0-61107600-1347457063_thumb.jpg

post-12126-0-91312200-1347457072_thumb.jpg


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norbert czy nie przeszkadza ci ten hałas pompy bo na filmiku ją dość słychać.???


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci szczerze że w realu ciszej jest ale słychać, mi to za bardzo nie przeszkadza bo jestem przyzwyczajony do hałasu :)


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam prośbę pytanko jesli ktoś posiada z tej nowej serii pompy 6045 czy magnesy macie tej samej wielkości ?

Załozyłem pompę i ledwo trzymają a po 2 minutach odpadła pompa od szyby z wewnętrznym magnesem

post-12126-0-65949000-1347464034_thumb.jpg

post-12126-0-76611000-1347464041_thumb.jpg


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz Tunze bubel wypuscił z tymi magnesami ferrytowymi.

Edytowane przez Peniek (wyświetl historię edycji)

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie samo mocowanie tunze i nie mam problemów grubość szyby to 8mm, a nawet mam trudność odkleić ją. A jak łapią poza szybą?


Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po za szybą nawet dobrze trzymają ale jak już na szybie to bardzo słabo wystarczy ręką złapać pompę i odpada magnes

Bym zapomniał szkło 10mm + dodatkowo wklejona czarna szyba 3mm od środka czyli 13mm ma grubość tylna szyba

Edytowane przez Norbertt 24 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na reefmania.pl znalazłem opis, że na szybę do 12mm, jeśli jest jak mówisz przy 10 mm to może warto złożyć reklamację.

Edit, nie doczytałem edyty ;). Masz odpowiedź, za gruba szyba

Edytowane przez Miklas (wyświetl historię edycji)

image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz kiedys tu pisalismy o za slabych magnesach w nowych pompach. :wallbash:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent pisze że te magnesy są dostosowane do 12mm grubości szyby, więc moim zdaniem powinno być ok. Ale jak uważasz że nie trzymają a grubość szyby masz mniejszą. To ja bym reklamował! Przecież mało nie kosztuje a nie będziesz się zastanawiał czy jak się urwie to zrobi wirówkę w akwa.


Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent pisze że te magnesy są dostosowane do 12mm grubości szyby, więc moim zdaniem powinno być ok. Ale jak uważasz że nie trzymają a grubość szyby masz mniejszą. To ja bym reklamował! Przecież mało nie kosztuje a nie będziesz się zastanawiał czy jak się urwie to zrobi wirówkę w akwa.

to samo za szybki jesteś, masz odpowiedź :p umieść ja na bocznej!


Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto chodzi że jest tez rozbieżność opisu magnesów do tunze 6045 w jednym sklepie opisują że magnes jest do 15mm w drugim że do 19mm w trzecim że do 12mm grubości szyby

Pisałem o tym do sklepu że nie trzymają kazali mi wysłać magnesy więc wysłałem.

Zobaczymy co z tego wyniknie

Edytowane przez Norbertt 24 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co pisze na stronie sklepu to jedno, ale najważniejsze są informacje na opakowaniu lub instrukcji. jeżeli tam pisze 15mm reklamuj, jeżeli pisze 12-13mm to masz za grube szkło. Proste!


Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc jeśli mam za grube szkło o 1mm bo pisze do 12mm to chyba nie dostane mocniejszych magnesów do tego modelu chyba że od 6055

Moim zdaniem wszystkie pompy tunze począwszy od 6015 do 6201 powinny mieć takie same magnesy np do 20mm grubości szyby i koniec kropka wtedy nie było by problemu z wymianą magnesu .

A tu taj co model to inny magnes masakra

Dziękuje wszystkim za wypowiedzi :)

Edytowane przez Norbertt 24 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.