Skocz do zawartości
newrom

Wylazło ze skały powędrowało na szybę

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Takie coś wyszło ze skały i polazło na szybę, siedzi w zacienionym miejscu, jakieś 2cm od powierzchni.

Z tego co znalazłem na zdjęciach to chyba aiptasia, ale wolę się upewnić.

SG1S9461.jpg

Po lewej widać kabel do cyrkulatora aquaela (2x0,5mm^2).

SG1S9453.jpg

Ktoś może potwierdzić rozpoznanie ?

jest też rurówka

SG1S9463.jpg

dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laik Jeszcze ze mnie ale to aiptasia i jakaś mała rurówka.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybie masz apitasje - kill'im.

Ostatnia fotka to rurówka.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest na szybie to możesz ją odessać wężem i wylać do bobra...:p


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tylko uważaj, zrób to tak żeby nic z niej nie wypłyneło do akwa bo będziesz miał z tego kilkadziesiąt nowych.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spuść te 2 cm wody i zdrap, a potem wodę dolej i po problemie :)


Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żyletka i wężykiem lub szklaneczkę,tylko pompy wyłącz na ten czas

Edytowane przez Nemezis (wyświetl historię edycji)

LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odmulacz z bańką - bańką nakrywasz, zasysasz i "ścinasz" różyczkę żyletą! a co! :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odmulacz z bańką - bańką nakrywasz, zasysasz i "ścinasz" różyczkę żyletą! a co! :p

Ależ z Was brutale! ;)

No dobra, zamordowałem biednego ukwiała. Jak skończyłem dolewać solankę to zauważyłem kolejną sztukę, ale dużo mniejszą i tym razem na skale.

Zastanawiam się czy aiptasia jest w stanie złapać / zabić mysid krewetki?

W tej kosteczce będą tylko mysid/młode amano, glony i jakieś proste organizmy typu ślimaki, rurkowce itp., więc myślę czy przy takim założeniu jest sens usuwać takie rzeczy jak aitpasia ? W końcu to jakaś część ekosystemu.

Generalnie nie jestem zwolennikiem sterylnych baniaków, nie przeszkadzają mi różne 'dzikusy'. A wręcz uważam że akwaria z nimi są ciekawsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ z Was brutale! ;)

No dobra, zamordowałem biednego ukwiała. Jak skończyłem dolewać solankę to zauważyłem kolejną sztukę, ale dużo mniejszą i tym razem na skale.

Zastanawiam się czy aiptasia jest w stanie złapać / zabić mysid krewetki?

W tej kosteczce będą tylko mysid/młode amano, glony i jakieś proste organizmy typu ślimaki, rurkowce itp., więc myślę czy przy takim założeniu jest sens usuwać takie rzeczy jak aitpasia ? W końcu to jakaś część ekosystemu.

Generalnie nie jestem zwolennikiem sterylnych baniaków, nie przeszkadzają mi różne 'dzikusy'. A wręcz uważam że akwaria z nimi są ciekawsze :)

wszystko OK. Ale aiptasia to gatunek bardzo ekspansywny. Nie wiem czy widziałeś kiedyś cały zbiornik opanowany przez tego ukwiała. Może się okazać że będziesz hodował samą aiptasię, a uwierz widok nieciekawy i ukwiał parzy wszystko naookoło. Lepiej usunąć.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lepiej usunąć.

Usunę, ale za obawiam się że za chwilę znów się gdzieś pojawi i będę w kółko wyjmować skałę.

Chyba trzeba będzie przyspieszyć odpalanie większej solniczki, żeby można było zastosować krewetki (tymczasowo przenosić do kostki).

Dzięki raz jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetki Lysmata seticaudata możesz trzymać w małym akwarium. Jedzą apitasie i są małe - mają max 4 cm http://pl.reeflex.ne...seticaudata.htm - są wielkości Gobiodona okinawae...

Myślałem o nich, ale jednak kostka 25x25x25 IMVHO jest za mała żeby je tam na stałe trzymać. Zwłaszcza że to ma być zbiornik do odchowu amano, czyli warunki na pewno nie będą idealne (karmić trzeba).

W każdym razie jak tylko się upewnię że warunki są stabilne to się zgłoszę po krewetki, ale docelowo i tak wylądują w 70L :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wyjął skałę i ją wydłubał, jak chcesz mieć larwy amano to aiptasie potraktują je jak pokarm...Twój wybór...na tym etapie jeszcze można coś zrobić...powodzenia...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Myślałem o nich, ale jednak kostka 25x25x25 IMVHO jest za mała żeby je tam na stałe trzymać. Zwłaszcza że to ma być zbiornik do odchowu amano, czyli warunki na pewno nie będą idealne (karmić trzeba).

W każdym razie jak tylko się upewnię że warunki są stabilne to się zgłoszę po krewetki, ale docelowo i tak wylądują w 70L :)

Po co ci skała w zbiorniku do hodowli larw krewetek amano? W ten sposób na 100% nie uda ci się ich odchować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ci skała w zbiorniku do hodowli larw krewetek amano? W ten sposób na 100% nie uda ci się ich odchować.

Skała ma być formą filtracji, tak samo jak makro glony.

Cały czas jestem w fazie eksperymentów, na samej wodzie coś mi wybija larwy około 10 dnia i z miotu +- 1000 larw zostaje 2-3 krewetki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Makroglony też się nie nadają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Makroglony też się nie nadają...

Dlaczego ? Przecież rosnąć usuwają z wody no3/po4 itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.