Skocz do zawartości
Andrar

woda z morza celtyckiego.....

Rekomendowane odpowiedzi

Czy warto dolac jak wiem z 5 litrów wody z morza celtyckiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy gdzie mieszkasz


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolenie warto dolewac naturalna wode morska do akwarium pod warunkiem ze masz "zdrowa" miejscowke


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolenie warto dolewac naturalna wode morska do akwarium pod warunkiem ze masz "zdrowa" miejscowke

czyli co zrobic testy i lac?ile 5 litrow 10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie testy? , na rtec, metale ciezkie I inne chemikalia?

Nie beierzesz wody w zatokach I blisko ujsc rzek czy w portach. Na plazy gdzie otwarty ocean.Testy akwarystyczne nic Ci nie wykaza.

Podmianka 5%


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj wątek http://nano-reef.pl/topic/35054-woda-z-morza/page__hl__woda+morska ja leję wodę z oceanu atlantyckiego, parametry książkowe/naturalne/. Zrób testy tej wody na wszystko co ważne: no3,po4,mg, ca ,ph, kh, zasolenie /temperatura wody!/krzemiany.jak będzie wszędzie zero,poza zasoleniem oczywiście :lol: i ca i mg i ph i kh to masz najlepszą wodę jaka może być

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dniach bede przechodzil z kubla na sump(oj dlugo to trwalo) doleje wtedy 10 litrow NSW....dzieki za pomoc

Edytowane przez Andrar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie...do pudelka przelewowego nie potrzebuje zadnej pompki tak?chodzi mi o uruchomienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Hej Andrar,ja tez zamiast sie uczyc o zasadzie dzialania naczyn laczonych,wolalem jabole w parku z kolegami pic i pilnie obserwowac zycie plciowe lokalnych golebi ,ale o tym jak dziala pudelko dowiesz sie na necie...jest to banalnie proste,tylko dobrze zaciagnij powietrze,tak jakbys zaciagal sie trawka i by w rurze czy pudelku nie pozostalo powietrze...reszta pojdzie sama...matka natura juz o to zadba...Pozdrawiam...RvI...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie...do pudelka przelewowego nie potrzebuje zadnej pompki tak?chodzi mi o uruchomienie

Skoro pytasz o pompke to znaczy ze cos tam slyszales :). Nie wiem jakie masz pudelko przelewowe ale wezyk, pluca i zacisk na wezyk (ewentualnie zaworek na pudelku powinny byc wystarczajace


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i stalo sie..sump zalozony kubel zlikwidowany....dolalem 2 litry wody z morza....parametry podskoczyly nh3 - 1 .....no3 - 50....mam tylko nadzieje ze wszytko przezyje....co do no 3 to wczesniej bylo 20....djrzewnie trwalo i trwalo jak mialem kubel....odpieniacz pracuje jak oszalaly...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Nabrałeś jakiegoś syfu i nie zmierzyłeś parametrów :D

Trzeba było przeczytać link od kolegi petrus1 to byś teraz takich śmiesznych rzeczy nie wypisywał :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabrałeś jakiegoś syfu i nie zmierzyłeś parametrów :D

Trzeba było przeczytać link od kolegi petrus1 to byś teraz takich śmiesznych rzeczy nie wypisywał :harhar:

czy ja napisalem ze nie testowalem wody?nawet lezakowala okolo 16 godzin...dolalem w sumie ponad 45l swiezej solanki i 2l wody z morza....u mnie procec dojrzewania nie byl zakonczony...mysle ze zblizal sie ku koncowi...a utrudnieniem byl wlasnie kubel...bo jakze w okresie dojrzewania zmieniac wode z kubla raz na 2 tygodnie a czasami nawet co tydzien...?a tam syf ze hoho..pozostawalo jedynie czysczenie i "flitrowanie" wody...dodam ze zbiornik mam 180l...a 50l to prawie 1/4.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Pewnie znajdą się tacy którzy się ze mną nie zgodzą, ale uważam że robienie podmianek podczas dojrzewania świeżego zbiornika tylko niepotrzebnie je przedłuża.

Jeszcze takie duże podmiany 25% to chyba mogą zatrząść nawet dojrzałym akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie znajdą się tacy którzy się ze mną nie zgodzą, ale uważam że robienie podmianek podczas dojrzewania świeżego zbiornika tylko niepotrzebnie je przedłuża.

Jeszcze takie duże podmiany 25% to chyba mogą zatrząść nawet dojrzałym akwarium.

dlatego nie robilem podmian wody z kubla...a kiedys musialem przejsc na sump....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blad - wody sie nie lezakuje, albo wlewasz najszybciej jak sie da, albo wkladasz ja do ciemnego pomieszczenia. Mikroorganizmy padaja, czesto metnieje. Tak czy inaczej przechodzi ona cykl azotowy i jest zdatna do wlania dopiero po 2-3 tygodniach.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie jak najlepiej ustawic afp600?jak narazie mam go ustawionego na 2-ga..parametry wody sie poprawiaja....miekas sie otworzyl (wybaczcie jezeli uzylem nie wlasciwego sforumulowania )i zaczynaja wyrastac nowe grzyby...jutro zrobie testy...jeszcze jedno pytanie...mam do odbioru kardynaly...wstrzymac sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...chyba wszystko idzie dobrze....grzyby rosna,,,i z tego sie ciesze...martwi mnie tylko cyjano ktore mialem juz wczesniej...zmniejszylem czas swiecenia o 2 godziny...zobaczymy co z tego wyniknie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Załóż temat w dziale "nasze akwaria" i wrzuć jakieś foty żeby było widać te grzyby i cyana.

Pozdro :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam...co do cyjano...to mam tylko nadzieje ze zniknie jak sie skonczy dojrzewanie....co do grzygow..serio nie wiedzialem ze tak szybko rosna...3 tygodnie temu dostalem kawalek skaly z 2...teraz jest ich juz z 9-10...o oto najwiekszy z nich na muszli (zdjecie robione telefonem -sorry za zla jakosc)...drugi taki sam zaczyna rosnac....dzis przemiescilem muszle i tu mile zaskoczenie w srodku muszli (jest rozbita) rosnie 3 ;-))

post-13256-0-82648900-1344203538_thumb.jpg

Edytowane przez Andrar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...cyjano znikło a na jego miejscu pojawil sie brazowawy osad ktory jest zarowno na piasku jak i na szybach....aktualnie czyszcze szyby raz dziennie...wczesniej czyscilem je 3 razy dziennie...mam problem ktory dotyczy pudla przelewowego..i tu kilka pytan...srednica rury splywowej 32mm...rura splywowa praktycznie dotyka dna sumpa...czy ja skrocic?co bablami powietrza ktore wylatuja razem z woda?dlaczego pudlo mi sie zapowietrza raz na 3 dni...stosuje wezyk ktory idzie prosto to sumpa(koniec zanuzony w wodzie)...lusto wody jest tuz nad gorna rura splywowa a splywajaca woda tworzy cos w rodzaju wiru..czy to jest przyczyna zapowietrzania?pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam ze to czy powrot jest skrecony na maxa czy tez nie nie ma zadnego znaczenia...chyba ze pudelko jest nieszczelne (kupilem je okazyjnie po czym okazalo sie ze zaworek jest do wymiany)...moze skrócic gorna czesci rury splywowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam prosbe...czytam i czytam i juz nie wiem co robic....nie bede pisal o przygodach jakie mialem zakladajac akwa...w polowie lipca zaczelo sie nte dojrzewanie....bylo cyjano ale zniklo a na jego miejsce pojawilo sie dino...i tu zaczynaja sie kredki...wlasnie zrobilem test na SiO2 - wychodzi 0....a cholerstwo wlazi nawet na szyby i kamienie...nie mowiac juz o 1 miekasie jakiego mam i grzybach...kh 9...no3 10...nie wytrzymalem i wyciaglem z sumpa ceramike a w jej miejsce wsadzilem chemi pure phosguard i purigen....od 4 dni leje kent marine tech cb....w tamta niedziele dolalem biodigest...co radzicie...wyciagnac wspamagacze z sumpa za tydzien wlac bakterie...moze lac wode?odlozyc kenta...dzieki za wszelaka pomoc..pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.