Skocz do zawartości
BeRsErK

Żółte koralowce miękkie?

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio przeglądając fotki rafy doszedłem do wniosku, że zrobie nano gdzie płynnie będą się przenikały żółcie, czerwieni/pomarańcze i róże.

Z różami jak wiadomo nie ma problemów ;] i tu juz mam śliczną Cladelię, różowo-żółty sarcophyton, xenię(zwykłą i umbelatę - dzięki Ralphi ;] ).

Teraz przymierzam się do prawej strony gdzie będą żółcie - znacie jakieś ładne żółte miękkusy a przy tym niezbyt problemowe??

Pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Parazoanthus gracilis (yellow polyps)? Ładne i żółte i miękkie - wedle życzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło bardziej o koralowce o bujnych koronach(coś w stylu dendronephthya, choć ta podobno jest cholernie trudna do utrzymania) a nie polipy ;]

Parazoanthusy poza tym mam...jako trawnik rafowy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Sliczna różowa cladiella" - no cóż to spraw sobie jeszcze śliczną żółtą, bordową i może jeszcze jakąś zależnie od mody i farbnika. Cladielle występuja we wszystkich odcieniach....beżu i brązu zależnie od głębokości. Reszta jest milczeniem


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sugerujesz, że ten "róż" mojej cladielli jest barwiony to wyprowadzę Cię z błędu - nie jest mowa tu o kolorze torebek barbi i nigdy bym się na farbowańca nie zdecydował ;]

Może przesadnym było nazwanie tego różem...cielisty, może tak.

Nie mniej prosił bym o pomoc w sprawie dostępnych żółtych koralowców miękkich(niefarbowanych - to tak jak by kolega Tomasz chciał jeszcze o tym podyskutować :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dendronefthie sa w ciekawych kolorach ktore mogly by cie zainteresowac, ale ajk sam piszesz nie naleza do najlatwiejszych, choc u mnie zyje i ma sie dobrzr nawet ostatnio sie rozsiewa i nie zauwazylem zadnych trudnosci zwiazanych z jej chodowla wiec moze sie jednak zdecydujesz, polecam bo kolory jak z bajki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, widziałem - koralowiec jest bajeczny - dokarmiasz go czy tylko na zooxantelach jedzie ??

Maciej Kostecki w swojej publikacji pisał, że mu rośnie strasznie szybko ale foto miał tam róż...cielistej więc podejrzewam, że główny problem z czerwoną czy żółtą dendronefthie to problem mniejszej ilości zooxatheli i dokarmiania(choć na paru forach ocenia się też, że to bardzo delikatny koraloweiec).

Widziałem też gdzieś w sklepie żółtą sinularię ale nie wiem czy to bydle nie było farbowane więc wolę kupic coś gdzie będę miał pewnosć, że w takich kolorach występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli cielisty uznamy za różowy ...to ok.

Tak poza tym różem wybór będziesz miał niewielki - dendronephtie i skleronephtie - ale to do cienia i wyższa szkoła jazdy, bordowy koralowiec nocny - alcynoaria czy jakoś tak (naprawdę bordo z białymi polipami - nie tak jak brązowa - przepraszam chciałem napisać różowa cladiella), clavularie w kilku odmianach kolorystycznych, sarcopythony - delikatnie żółte lub zielonkawe i oczywiście gąbki: żółte, pomarańczowe, bordowe, niebieskie. Oprócz tego zoantusy w kilku odmianach barwnych, oczywiście ricordea i klika odmian grzybów. Cała reszta jest juz bura - przepraszam - różowa.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i proszę ile jest tych nieróż...niecielistych koralowców do wyboru ;]

Dzięki za odpowiedź - Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zolty powiadasz? Hmmm... Tubastera jest porzadnie zolta tyle ze trzeba ja dokarmiac


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pono? bardzo trudna - nie nale?? do ludzi, kt?rzy si? rzucaj? z motyk? na s?o?ce a ju? na pewno nie je?li chodzi o ?ywe stworzenie. St?d szukam gatunku ?atwego, kt?ry wiem, ?e u mnie prze?yje.

Poszpera?em na googlu i wydaje si?, ?e sinularia ???ta jest tworem natury(znalaz?em par? fotek rafy z tym koralowcem) a przy tym nie nale?y do korali expert only ;] wi?c chyba w?a?nie tego poszukam w sklepach.

My?licie, ?e 4x24 (50/50) w 126 litrach to wystarczaj?ca ilo?? ?wiat?a dla niej??

Do ko?ca lutego dodam na szyn? o?wietleniow? jeszcze jedn? bia?? 24'k?.

Pozdrawiam i jeszcze raz dzi?ki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no sinularia to spoko przy tej ilości swiatła nie dość że wyżyje to jeszcze pięknie bedzie rosła.

Co do różu to ja mam dwa grzybki (kiedyś myśłałem że to ukwiałki bo łaziły) w koloże różu z zielonkawymi końcówkami wypustek jak podeślę Ci foto w "łikend"


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lobophyton bedzie OK - bywają żołte


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BeRsErK nie dokarmiam korali wogole, tyle co daje rybom, swiatlo i regularna podmiana wody, jak narazie wszystkie korale zadowolone, w tym tygodniu wsadze nowe zdjecia na strone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałeś na datę posta i ostatnią obecność jego autora na forum?

Po 11-stu latach to pewnie po koralu wspomnienie zostało.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.