Skocz do zawartości
Tester

Polipowanie SPSow w dzien

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie od czego zalezy polipowanie SPSow w dzien. W moim akwarium ktore prowadzone bylo na wodce i bogatym refugium SPSy polipuja w nocy. Natomiast wprowadzilem ostatnio pare nowych fragow SPSow ze sklepu i korale te polipuja 24h. Jak nauczyc moje "stare" ze w dzien tez jest co jesc?

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje polipowały wcześniej 24h a po zmianie odpieniacza polipują tylko w nocy ?

Tylko akropora polipuje bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Moje polipują cały dzień. Jedyne co się zmienia to acry wystawiają mocno polipki znajdujące się na samych czubkach gałązek, za dnia ledwo co je widać.

Za to Seriatopora całkowicie chowa polipy na noc.

Może jest tak przez to że w sklepach karmią za dnia, ja również wstaję rano i zakraplam wszystko na cały dzień, w tym jedzenie.

Skoro można nauczyć Tubastree żeby otwierała się za dnia to zapewne identycznie jest z SPSami.

Edytowane przez kapitan (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie moje SPS (aż 3 :harhar: !!!)polipują w dzień i to o wiele mocniej niż w nocy, nawet nad ranem jak do nich zaglądam to są czasem schowane właściwie w całości. Co prawda mam tylko dwie seriatopory i styloporę więc wyznacznik żaden, albo robię coś nie tak. Staram sie dwa razy w tygodniu po zgaszeniu świateł karmić twardziele rozpylając nad każdym odrobinkę phytoplex Kenta.


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja karmie zawsze o godzinie 23 a polipuja w dzien mocniej niz w nocy. ogolnie polipy maja 24h


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja karmie zawsze o godzinie 23 a polipuja w dzien mocniej niz w nocy. ogolnie polipy maja 24h

U mnie to samo.


65L Tank + Deltec MCE600 + Eheim Pro 3e 2078 Canister (only live rock) + custom made Bio-Pellets reactor. 2xVortech MP10W. Pacific Sun "Black Python" 160W Cree LED. No socks. No sump. No water changes.

Feeding daily: Live Reef Flourish, Oyster Relish, Rotivits - enriched rotifers

Galeria

2207_2219.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obserwację nie związaną z porą dnia... Im korale są ciemniejsze, czyli im mają więcej zooksanteli tym mniej polipują!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mniejsze skoki temperatury i dobre światło... dzieki czemu zooksantelle nadążają odżywiać koral i nie musi całego posiłku polipami łapać... zgadza sie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli skoki temperatury powodują brak otwierania się korali? U mnie to potrafi byc nawet między nocą a dniem 3 stopnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno moga stresowac obsade

Co do moich SPSow - sytuacja sie diametralnie zmienila. Polipuja jak glupie z tym ze jednak w nocy bardziej. Zmiana nastapila jak zaczalem kropelkowac plyny z niebieskich buteleczek :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polipowanie Acr w dzień to znakomity wskaźnik czystości wody, jeśli słabo polipują to znaczy że jest dużo do zrobienia w tej kwestii.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie z KZ.U mnie nie polipują w dzień praktycznie żadne SPS-y i nie wiem dlaczego.Mam acropory od Truskawy,które u Niego polipowały a u mnie nie.

Seb,co mogę mieć z wodą nie tak ? Czy spora ilość paprochów w wodzie może być tego przyczyną ?

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kocham spać - wiek swoje robi - więc ryby i korale karmię w dzień. Od kiedy mam, zawsze polipują w dzień, a w nocy śpią.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, paprochy, nadmiar mikro i wysokie NO3 i PO4, ale to tylko moje zdanie, ja tak zauważyłem. Jaczal, o jakich koralach konkretnie piszesz, o acrach raczej chyba nie, bo nie jesteśmy w stanie przez kilka miesięcy zmienić milionów lat ewolucji, acry w dzień żywią się światłem, w nocy mięskiem i tyle.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kwestia polipowania nie jest również uzależniona od gatunku czy nawet odmiany. U mnie, swoją drogą piękne cukierki od Ciebie Seb, zachowują się różnie, choć przecież da w tej samej wodzie iw nie wielkiej odległości od siebie. Jedne pięknie pootwierane w dzień inne w nocy. Skoro dzieje się tak cały czas,a korale rosną, pomyślałem że tak ma być:D

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2


Akwa 140x70x60 OW, SUMP 100x50x40 LR 60kg, obieg NewJet 4500, 2xTunze 6105+2x6095,odpieniacz DIY alaBK200 z Tunze 9420.040, 10x54W w T5, Profilux II, pompy dozujące GHL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3 mam 0,2 PO4-0,01 , ale trochę składników leję,czyli nie wystawiają polipów bo nie są głodne i nie szukają żarcia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skromne / łatwe seriatopora i montipora. Od tygodnia mam małą szczepkę akropory zielonej i polipy wystawia w dzień. Może późno w nocy też ale tego nie sprawdzałem z wiadomych powodów.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jerzy, jasne że tak, w sumie dobrze że to napisałeś, mnie się to wydawało tak oczywiste że o tym nie wspomniałem, głupio zrobiłem. Marek, tak uważam, ale ma na to wpływ wiele czynników, na przykład światło, pod t5 zaobserwowałem takie polipowanie jakiego nie zaobserwowałem nigdy ani pod hqi ani pod led.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem,że jak tylko zaczyna ściemniać się światło to już wystawiają pomału polipy.W nocy są włochate na maksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co to za płyny z niebieskich buteleczek???

Wiagra w płynie :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei w świeżym akwarium nie polipowały w dzień, od jakiegoś czasu wystawiają coraz bardziej polipy. Uważam że może mieć to związek z namnożeniem się bakterii w wodzie. Oczywiście pisze o akroporach bo montipory, seriatopory i stylophory zawsze pięknie polipowały w dzień. Seriatopory u mnie chowają za to polipy przy wysokim kh, powyżej 10.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie acropory, jedna montipora i seriatopora polipują 24 na dobę, z tym że nocą zdecydowanie mocniej.

Stylo i monti polipują natomiast praktycznie tylko w dzień, a na noc wyglądają koszmarnie.

Ale nie zawsze tak było. 3 miesiące temu wystartowałem z pełnym ZEO i po 2 tygodniach od startu acropory przestały polipować całkowicie. Pozostałe korale polipowały jak zawsze. Wydaje mi się, że przyczyną było całkowite wytrzepanie wody (potas zawsze miałem w ok. 400, więc tak jak trzeba).

I dostałem podpowiedź od Michała (Yoka), że korale mają za mało papu w wodzie i trzeba zwiększyć karmienie.

I faktycznie zacząłem mocniej lać z niebiskich buteleczek, głownie SpongePower i CoralVitalizer. Efekty po dwóch tygodniach, acry zaczęły polipować w ciągu dnia.


3940_3946.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Michał ma rękę do akwa i wiedzę z KZ!

Próbowałem to napisać w sąsiednim temacie, że takie spranie do 0 to wcale nie gwarant sukcesu!

To ja mam fajną zagadkę dla was, co powiecie, jaka może być przyczyna, że jedna z akropor jest wypolipowana do połowy.... podstawka i niższe gałęzie są powiedzmy z polipami a góra już niekoniecznie? Sytuacja ta ma miejsce bez względu na porę dnia. A i nie wiem co to za akropora... nie podobna do niczego ;) żółta gruba gałęzie jak paluchy grube i rośnie cholernie wolno, no dobra podobna do Acropora gemmifera.

Mam z rok i.. jak porównam zdjęcia to widzę ile urosła a jak patrze na inne korale to przyrosty widać "na oko"

pozdrawiam, Paweł

Edytowane przez kubek_77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś z was może zdjęcie jak polipują wasze spsy ale tak na maxa? chciałbym porownac ze swoimi, bo nie wiem czy to co teraz prezentuja moje korale jest ok, czy polipuja slabo?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.