Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak no i kolejne fotki - mojego nowego dziecka - pierwsza to poranne sniadanko - kolejna to w ciagu dnia przy max świetle...

gallery_11117_2530_193743.jpg

gallery_11117_2530_329516.jpg

Ciekaw jestem ile czasu zajmie jej aklimatyzacja i czy jestem w stanie jej dogodzić. Czas pokaże - póki co przed 9 rano i ok 19 dostaje drobną zupkę z mikroplanktonów itp. Zobaczymy....oby sie udało bo jest to mój wymarzony koral....

Poniżej jeszcze fotka całości - tubka musi się zaaklimatyzować w tym miejscu bo inaczej jej nie wykarmię ( 4 czyszczące krewecie oraz 1szt kuekenthali) jak nie przykryję nici z karmienia.

gallery_11117_2530_133336.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać daje radę .Kiedy u nas na rynku będzie się można takim pobawić..??

Cóż masz na myśli pisząc - Kiedy u nas na rynku będzie się można takim pobawić..??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zbiornik, bardzo mi przypadł do gustu. Możesz mi zdradzić co to za zielony koral w prawym górnym rogu, pod dyfuzorem?? Jakaś sinularia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za głupi gryps,nie byłeś w wieluniu na rynku, misz masz i co tylko..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zbiornik, bardzo mi przypadł do gustu. Możesz mi zdradzić co to za zielony koral w prawym górnym rogu, pod dyfuzorem?? Jakaś sinularia??

Dokładnie tak sinularia - moj rarytasik :thumbup: tak jak i sarco - mają juz u mnie ponad rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światła faktycznie dość , nie wiem czy w niektórych baniakach przesadzone jest ze światłem ,bo zdjęcia niektórych kolegów ,aż biją po oczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem za bardzo gdzie umieścić to poniższe pytano dlatego wpisuje je tutaj:

Zaobserwowaliście może dobowe wahania poziomu wody w kominie? UWAGA nie w sumpie tylko w kominie.....i nie chodzi o odparowaną wodę :thumbup: .. Ja widzę u siebie że w nocy i nad ranem mi lekko podskakuje poziom - ok 1cm, tak jakby pompa pracowała wydajniej, po czym po 9 znów poziom spada do ustalonego.....jak wiadomo nie mam niestety komina tylko sam spływ więc wiecie czym to może kiedyś grozić? Mam takie wrażenie jakby pompa była cholernie czuła na zmiany napięcia w sieci, a leci już przez ups-a. Mile widziane wskazówki i porady...oczywiście poza takimi typu: trzeba komin wkleić itp, bo nie ma takiej opcji....no chyba że większe nowe akwa Z góry dzięx za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spływ jest 32mm a tunze jest lekko skrecona...nie wiem dla mnie sytuacja dziwna....którą probuje jakos wytlumaczyc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heya - no i problem rozwiazany z poziomami wody. Nie wiem jak i o co chodzi ale TUZNIAK miał faaaze, prawdopodobnie bardzo czuły na wahania napięcia, chociaż i tak leciał przez UPS-a. Od wczoraj wrócił NJ 3000 i poziom ani drgnie. :thumbup: . Co do głośności i rezonansów - wystarczyło go postawić na panelu akustycznym i jak makiem zasiał....POLECAM do wytłumień panele z linka: http://allegro.pl/panel-akustyczny-mata-wygluszajaca-ps3-prof-4kol-i3022530345.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 28.02.2013 - mam w baniaczku tak jak chciałem od początku. Moje upragnione 2 tematy zwierzaków już w baniaczku. Do wymarzonej tubki dołączyła wczoraj również bajkowa Tridacna crocea. Moja tubka dziś wygląda tak:

gallery_11117_2530_308622.jpg

gallery_11117_2530_350407.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAAAAAAAAAAAAle wypas! Jeden zwierz ładniejszy od drugiego :) Kiedy w AŚ będą takie cukiereczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAAAAAAAAAAAAle wypas! Jeden zwierz ładniejszy od drugiego :) Kiedy w AŚ będą takie cukiereczki?

Mówisz kolego i masz - Tubka już jest na handel a Tridacny może pojawią się we wtorek. Teraz miałem 3szt oprócz mojej i zanim zdążyłem info dać na neta to już nie było z czym....

Co do tubki to chciałbym aby wyglądała na sklepie tak jak u mnie w domciu ale nie jest to łatwe zadanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tubki to chciałbym aby wyglądała na sklepie tak jak u mnie w domciu ale nie jest to łatwe zadanie...

To zrób akwarium niefoto w sklepie :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - czas na mały upgrade i podsumowanie - za kilka dni minie 8 miesięcy od zalania...

Pisałem już wcześniej ale napiszę to jeszcze raz - wszystkim tym którzy chcą zrobić sobie spływ taki jak ja mam - odradzam !!!

"+" - można szybko przerobić słodkowodne oraz brak dodatkowych kominów w małym akwa

"-" - bez zaworu głośna praca; różnice poziomu wody przy zainstalowaniu zaworu wyciszającego; brak zabezpieczenia w przypadku zatkania(woda na podłodze}; przy braku prądu zapowietrzanie się=woda na podłodze; przy wyregulowaniu na cichą pracę nie zbiera zbrudzeń z powierzchni...

Kiedy udało mi się wyregulować spływ aby był bezszelestny, niestety powstał tzw film na powierzchni. Na to też jest patent. Skleiłem sobie pudełko przelewowe, ale montowane na boczny spływ, coś jak TUNZE robi. http://www.tunze.com/fileadmin/images/product_database/1076_2.jpg Po wsadzeniu do akwa, o filmie zapomniałem a spływ dalej cichutko pracował... :thumbup: ale...(zawsze jest ale w morskim....) niestety problem zapowietrzania się przy braku prądu lub podczas podmianki nie zniknął. Z racji tego, że można powiedzieć mieszkam w sklepie :thumbsup: a nie chce ryzykować zalanych paneli - postanowiłem tym razem już nie kleić ale zakupić sobie pudełko przelewowe. Wybór padł na Reefoctopus Overflowbox 300s. W planach było pudełko z Tunze ale jakość wykonania do ceny mnie powaliła i zdyskwalifikowała Tunze na dzień dobry. Od wczoraj śpię spokojnie. Spływ poprzez pudełko, stara rura spustowa jako rewizja gdyby sie pudło zapowietrzyło. Wiem i każdemu który się waha to powiem - TYLKO KOMIN !!!

A teraz inna zmiana w moim akwa.

Jak wiadomo zmieniłem odpienek na Reefoctopus RO-PS 1000int który potrzebuje niskiej przegrody - idealnie pieni przy zanurzeniu 13cm. Ciągłe podkładanie pod niego w starym sumpie wywoływału u mnie drgawki więc....skleiłem nowy sump.

JEDEN APEL - nie zróbcie tego błędu co ja - myjcie szkło od szklarza zanim wsadzicie w obieg !!! Po odpaleniu sprzętu mój odpienek zwariował - 3 dni przelewał kubeł mimo max otwarcia i min zanurzenia. Do akwa mimo km waty w sumpie wpadały miliardy bąbli. Korale 3 dni zamknięte. Lekko wywaliło cyjano oraz dino. Bez wahania dino odsysane a na cyjano chemiclean. Po kilku dniach wsio wróciło do normy.

Od ostatniego wpisu jak widać trochę się działo - były chwile zwątpienia (kiedy wypadł wężyk z odpienka i 7l poszło w panele), był plany nowego akwa (brak kasy więc zostaje stare), była też opcja kostki 60 ale przekładanie korali do nowego akwa średni pomysł a stare mimo lekkiej załamki cholernie stabilne. Wczoraj niestety musiał zmienić się lekko hardscape, tak aby pudełko się zmieściło. Korale wyglądają bosko jak nigdy, o glonach zapomniane. Po tej burzy pozostaje tylko :cheers: przed akwa i podziwiać widoki. Po świętach ostatni tuning akwa czyli zmiana t5 na ledy.

Poniżej kilka fotek:

Stare pudełko:

gallery_11117_2582_319150.jpg

gallery_11117_2582_18794.jpg

Nowe pudło:

gallery_11117_2582_76131.jpg

gallery_11117_2582_86090.jpg

P.S Małe wyjaśnienie - tego żółtka NIE WIDZICIE :laughing: - a tak poważnie - bidulka odratowana ze spływu - był wielkości 5zł jak u mnie wylądował, jakby ktoś z niego odessał powietrze - ości pokryte skórą - ledwo pływał i wrzuciłem na straty z myślą, że na drugi dzień poleci na wielkąrafę - pływa już 3 miesiąc i żal mi go oddawać...

Odpienek:

gallery_11117_2582_93278.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mały upgrade.

W baniaczku wsio sie uspokoiło, aż milo popatrzeć. Moja tubka po ponad 7 tygodniach wygląda jak na foto (robione tel.htc). Chętnie wystawia polipy - 8-11 i 18- do końca, ile nie wiem bo nie siedzę aż tak długo przed akwa ale do 2 w nocy na bank.

Z własnych obserwacji co do tubki (info dla tych co panikują na myśl o karmieniu) - nie bójcie się tego pięknego korala, problem polega tylko na tym, że wielu odpuszcza na samym początku w fazie przestawiania tubki na mrożonki oraz polipowanie. Jeśli karmi się regularnie ( ja na początku rano i wieczorem, planktony z mrożonek i suche pokarmy dla korali oraz artemia itp teraz tylko po 19) to koral wygląda jak na foto ponizej. W zależności do ilu litrów leci i jak mocne jest karmienie pamiętajmy że jednak troszkę zmienią sie parametry w akwa. Jeśli damy tubkę do 100l gdzie wcześniej karmiliśmy 1 kostkę co 2 dni bo bylo kilka rybek to częste karmienie tubki + słaby odpienek da nam skok no3 itp. Ja mam u siebie dość stabilny baniak i odpienek dość wydajny jak na 130l wody w obiegu i no3 mi wzrosło do <1 a po4 na hance jest 0.01. Zachęcam wszystkich tych którzy boją się karmienia do spróbowania z tubkami, bo koral jest bajkowy i póki co u mnie bezproblemowy, a te 15 minut dziennie na karmienie to jest baaardzo mało.

gallery_11117_2530_530688.jpg

Poniżej filmik z karmienia - tubka wcina aż miło popatrzeć. Brakuje tylko aby sie jezorkiem oblizala.

Edytowane przez sasz5 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje akwarium jest dla mnie wzorem do którego będę dążył w przyszłości :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No nareszcie wrzuciłeś ten filmik!!:)

Mój ulubiony!

Gratulacje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że w tym tyg będzie mi dane obejrzeć na żywo :)

już zbieram na dobry browar :D


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na mały upgrade.

Nic nie pisałem bo od miesiąca czasu stałem się posiadaczem Blueberry coral, czyli jak dla mnie najładniejszej i jednej z najtrudniejszych gorgonii. Nie lubię się chwalić jak nie wiadomo czy się zaaklimatyzuje. Po miesiącu czasu wsio śmiga bosko, polipuje prawie cały czas (jak ją widzę) i z dnia na dzień wygląda coraz lepiej. Mój baniaczek po tych zawirowaniach dostał ogromnego kopa i korale wręcz wychodzą z wody i robi się ciasno w baniaku. Poniżej foto mojego nowego (miesięcznego) nabytku, mojej tubki oraz ogólny widok akwa. :thumbsup:

gallery_11117_2530_117200.jpg

gallery_11117_2530_404746.jpg

gallery_11117_2530_628608.jpg

Fotki robione 24.04.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No niech Ci będzie!

I tak Ci porwę to heliofungię!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

załamujesz ludzi Szymon :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

załamujesz ludzi Szymon :)

lepiej tego nie mogłeś ująć :)

Wygląda konkretnie,nic tylko pozazdrościć :) Twoje szczęście że mieszkasz na Śląsku bo już bym Ci te Twoje korale podkosił :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaj się Kolego co Ty tam lejesz za ingrediencje? :pirate: Akwarium prześliczne oby tak dalej :thumbup: Staram się odratować tubkę, którą ktoś zaniedbał w sklepowym baniaku, ale dzieje się to powoli. Czy masz jakiś specjalny patent na karmienie niefoto?


The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.