Skocz do zawartości
Kyzak

Multiszlifierka z biedronki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Biedronka wyrzuciła na swoje stoły multiszlifierkę a'la dremel.

http://fanbiedronki.pl/gazetka/2012.07.30.promocje/1709,Multiszlifierka,dla,masjterkowicza

niestety na googlach nie za wiele znalazłem na jej temat (głównie pękające tarczki niezbrojone). Jest jednak ona identyczna jak BASS POLSKA oraz EINHELL

http://allegro.pl/szlifierka-miniszlifierka-multiszlifierka-217-bass-i2470081844.html

http://allegro.pl/multiszlifierka-bt-mg-135-i2474844029.html

tutaj podobna lecz mocniejsza falon-tech

http://allegro.pl/miniszlifierka-multiszlifierka-dremell-270w-300el-i2505338753.html

Posiada ktoś wyżej wymienione cudo? Czy tylko dremel, dremel, dremel.....


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja wyglada identycznie choc kupiona w UK - inne pudelko ale sprzet taki sam

Samo urzadzenie bez zastrzezen ale trzeba przyznac ze te wszystkie pierdolki to najlepsze nie sa. Sprzet rzadko uzywany ale, kiedy jest potrzebny to jest niezastapiony


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche juz tych narzedzi w pracy przerobilem...zdanie mam jedno..lepiej wydac wiecej i kupic marke niz te cudaki..wszystko gowno warte..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się badziew i to na maxa strach tym robić dremel raz wydana inwestycja


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sure - wszysto, co tanie = badziew. Najlepiej kupić Proxxona za patola i podniecać się sprzętem... Mierzymy siły na zamiary. Kupiłem miniszlifierkę z Lidla za 99 zeta, działa, ma osiową głowicę. Używam raz na pół roku. To znaczy,że źle zrobiłem wydając 99zł? Powinienem był wydać 500zł??? Nie przeginajcie. To nie są urządzenia, które są używane 24h/dobę. Obecnie nawet zakup drogiego sprzętu nie gwarantuje jakości. Mam młot udarowy Boscha (niebieski) sprzed 15 lat. Działa ciągle. Kolega kupił podobny (mocą, prędkościami itepeitede.), też niebieski. Rozleciał się po 3 miesiącach - PROFESJONALNY Bosch. Po rozbiórce - zmielone plastikowe (!) tryby. Dalej kupujcie drogie sądząc, że lepsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taką za 200 i daje rady, przydatna sprawa.

a jaką wybrać to już od ciebie zależy, robiłem kiedyś w domu sufit podwieszany, pożyczyłem do tego specjalną wiertarkę celmy, taką wielką z młotem. wiertarka padła po kilku dziurach, a w domu miałem zwykłą wiertarkę z tesco 700W, tą wiertarką zrobiłem prawie cały sufit, potem jeszcze mieszałem klej do płytek i dała rady.

wiec puenta z tego jest taka, nieważne ile wydasz, jak trafisz na badziew to badziew będziesz miał.

jak nie będziesz używał tego zawodowo w pracy, to tańsze będzie lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

wiertarką z tesco to sobie można dziury w drzewie porobić i to max.10mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz używać raz na 2 miesiące to spokojnie możesz kupić. Natomiast jeśli sprzęt ma na siebie zarabiać i będzie używany często - lepiej zakupić coś lepszego.


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yhy... kupcie gołego dremla za ponad 2 razy tyle i cieszcie się naklejką, fakt proxxony super sprzęt ciężki do zajechania z bardzo małym biciem na wrzecionie ale cena odpowiednio wysoka, takiego chińczyka jeżeli będziesz używał bardzo często ale na 1 czy drugim biegu będzie nie do zajechania. Miałem taki i pod koniec gwarancji zdechł ale cisnąłem nim ciągle na 6 biegu - dostałem nowy.

Biedronka daje gwarancje na 2 lata jeżeli wcześniej sie spali czy coś wybierasz zwrot kasy lub naprawa, więc zero straty moim zdaniem nie ma się co zastanawiać jeżeli ktoś dłubie w drobnicy sprzęt obowiązkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro kupię - jeszcze było 7 sztuk. Dużym plusem kupowania w Biedronce jest serwis - czyli oddanie pieniędzy :unworthy: w razie zepsucia. Przecież nie będę tym rzeźbił dębowej szafy gdańskiej :)

Fakt że tanie narzędzia marketowe to szajs z plastiku - dawno ojciec kupił w biedronce wyrzynarkę za całe 35zł i po uderzeniu brzeszczotem plastiki w środku się rozsypały.

Ale tutaj widać że to jest to samo chińskie cudo co pod innymi nalepkami więc warto się skusić.

Bosch - jest wieeeele podróbek sam mam chyba podróbę ale do użytku domowego ok.


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Nie mówcie plastik bo to wstyd - odrazu wiadomo, że nie macie pojęcia o czym mówicie. Mówcie polimer.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie z tymi cenami, fajnego proxxona można kupić za dużo mniejszą kasę:

http://allegro.pl/pr...2534266076.html

Ew. dremel:

http://allegro.pl/dr...2511409177.html

chociaż ma kilka wad w porównaniu z proxxonem, głównie większe bicie i włącznik zintegrowany z regulatorem obrotów.

W domu używam taniego ustrojstwa lidlowego. Szału ni ma, ale od czasu do czasu się przydaje. Niska moc, kiepski osprzęt w zestawie, przeciętne bicie, ale i tak kilka razy baaardzo uprościł mi życie. Do okazjonalnego użytku całkiem fajna zabawka. Biedronkowy sprzęt wcale nie należy do najgorszych, osobiście bardzo sobie chwalę wkrętarkę z aku litowymi, bardzo przyzwoita maszynka.

Najważniejsze to ocenić, jak bardzo będziemy wykorzystywać sprzęt, bo często zakup lepszej marki to przysłowiowe strzelanie z armaty do muchy. Można kupić makitę i wyżej - byle nie po to, żeby mówić "ja poniżej makity nie schodzę".


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówcie plastik bo to wstyd - odrazu wiadomo, że nie macie pojęcia o czym mówicie. Mówcie polimer.

Ależ oczywiście Panie inżynierze, postaramy się od razu przedstawić bezpośrednią pochodną merów w zależności od dego, czy były kopolimerem czy też homopolimerem. Bez jaj - używajmy pojęć zrozumiałych dla wszystkich a nie tylko pozytywnie technologicznie zakręconych...

PS. Wstyd to konie kraść i z d*py spaść...

Edytowane przez Radek Ch (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

nanokaczor czasem przesadzasz z tymi filozofiami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Chińską i katuję ją codziennie od dwóch lat, oczywiście akcesoria tylko markowe.


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, a o języku potocznym słyszał?

Wstyd to mieć byka w ogłoszeniu i nie znać poprawnej nazwy zwierzęcia, do zwalczania którego sprzedaje się krewetki, panie poprawiający wszystkich.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

i nie mówcie wiertarka tylko

Kształtka polimerowa z wirującym magnesem neodymowyz w korpusie stalowy z drutem miedzianym i głowicą wirującą chwytającą wiertło hs10 z silnikiem samowzbudnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana planów - idę po kredyt na centrum obróbcze 5 osiowe + komplet narzędzi - wymienne płytki z powłokami z CBN... nie wiecie co to CBN ? Oj wy nieuki :rofl:


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu też zamierzałem zakupić taki zestaw małego dentysty :) aż nie natknąłem się na urządzenie wielofunkcyjne które przyda się częściej podczas prac przy majsterkowaniu. Ostatnio Skoczek w temacie pochwalił się skutecznym działaniem urządzenia.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, bardzo obiecująco wygląda ta maszynka :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Więc tak szlifierę kupiłem, testowałem ok 3 godzin prawie wszystkie końcówki oprócz szlifujących także nie wierciłem i jestem pozytywnie zaskoczony. Ciąłem polistyren, plexę, stal ocynk, stal łożyskową, aluminium, drewno lipowe. Największy problem jest z tworzywami sztucznymi termoplastycznymi ponieważ się topią - tutaj najlepiej radzi sobie tarczka czarna zbrojona. W aluminium i w drewno maszyna wchodzi jak w masło i nie chce zwalniać. Co ciekawe cienką tarczą korundową zjechałem trochę imadło i przeciąłem łożysko 6202 i zużyła się może z 1mm. Drugą taką samą złamałem na lipowym patyku tak więc trzeba uważać. Wąż giętki jest do tego co napisano na pudełku - do trudno dostępnych miejsc. Drży i dziwnie chodzi, lepiej trzymać za szlifierkę wygodniej - nie jest za ciężka, nie wibruje.

Nic lepszego nie jest mi potrzebne :thumbup:


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu też zamierzałem zakupić taki zestaw małego dentysty :) aż nie natknąłem się na urządzenie wielofunkcyjne które przyda się częściej podczas prac przy majsterkowaniu. Ostatnio Skoczek w temacie pochwalił się skutecznym działaniem urządzenia.

Witam

Mam to ustrojstwo rewelka do trudno dostępnych miejsc, kilka razy uratowało mi życie.

To samo mogę powiedzieć o drimelku , co do ceny to kupuję tego typu urządzenia na noworocznych wyprzedażach i markowe mam w cenie zbliżonej do chińczyków.

Pozdrawiam

Robert

Edytowane przez strugas (wyświetl historię edycji)

Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się wyleczyłem z "tanich i dobrych". Może jak ktoś dziurkę raz na rok wywierci, to się i sprawdzi taki wynalazek. Ale ja muszę mieć narzędzie które zadziała zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Nie stać mnie na błędy. W szlifierkach leciały pseudogłwice, regulatory obrotów (razem z wyłącznikami), czy po prostu szczotki się wieszały.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.