Skocz do zawartości
inmar

Wybór laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne bo i ja używam i spora liczba moich znajomych. Do tej pory złego słowa nie słyszałem. Wręcz przeciwnie-same pozytywy. Chyba, ze do pl jakieś gorsze trafiają a do uk lepsze.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja używam acera aspire 8930 http://www.gram.pl/news_8g7hJ,64_Acer_Aspire_8930_trafil_do_sklepow.html i jest naprawdę dobry laptop ,wcześniej też używałem acera ale obudowa na zawiasach popękała ale teraz w tych nowych jest to już poprawione więc polecam acery


Pozdrawiam Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..no widzisz... :)

no wlasnie widze, posty kolegow wyzej poparte samodzielnymi doswiadczeniami z ta firma a nie wyssane z palca typowo polskie okreslanie na podstawie plotek.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo i ja używam i spora liczba moich znajomych. Do tej pory złego słowa nie słyszałem. Wręcz przeciwnie-same pozytywy. Chyba, ze do pl jakieś gorsze trafiają a do uk lepsze.

:question: :question:

mój netbook acera padł /płyta gł ./ dzień po tym jak skończyła się rękojmia :question: ,

HP żonki trzy razy serwis / płyta gł./. Wg opinii serwisantów i mojej Asus w chwili obecnej jest najmniej awaryjny i solidnie zbudowany. Samsunga też się czepiał nie będę bo żonka ma od roku i zero problemów. :thumbup:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..no widzisz... :)

no wlasnie widze, posty kolegow wyzej poparte samodzielnymi doswiadczeniami z ta firma a nie wyssane z palca typowo polskie okreslanie na podstawie plotek.

mam "troszkę" więcej doświadczenia niż " ja i kilku moich znajomych"...

Kolega Immar prosi o radę więc odpowiadam, nie jestem handlowcem, odpowiadam na podstawie mojego doświadczenia... nie opinii kolegów i sąsiadów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Inmar ma już wizję zakupu lapka, skończmy temat bo za chwilę będziemy do siebie strzelać z gigabajtów kto wie lepiej. Proponuję zamknąć temat :sleeping:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze ci tak mam Lenovo G550 i jestem z niego zadowolonythumbup.gif

Ja też mam ten model i jestem jestem zadowolony,jest tani ponizej 1500zł


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie,miałem dziś lub jutro zakupić sprzęt,ale widzę,że trzeba pomyśleć głębiej.Jak co,temat jest jeszcze otwarty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz przemyslec co chcesz na nim robić?oglądac filmy,przeglądać neta,grać,pisać programy ...i w tedy dopiero podejmij decyzję


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze inna mozliwosc-kupno tableta. Z komputerami jest tak ze im mocniejszy sprzet tym dluzej bedzie nam chodził bez zacinania np. Pamietajmy ze komputery robią się starsze z dnia na dzień. Dziś kupimy ze słabymi parametrami a za rok lub 2 będzie cieżko cokolwiek uruchomić. Oprogramowanie się zmienia, internet się zmienia-przeglądarki tym samym, pojemności.

Jesli tablet to z wyjściami na usb abys mogl podłączyć dysk

Jesli komputer to wydajniejszy wg mnie ale z usb 3.0

z laptopami nie jest tak jak kiedys ze zwykłym stacjonarnym ze co chwile mozna było podzespoły wymienic.

Edytowane przez Dejvix (wyświetl historię edycji)

Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją opinię opieram na naprawach tych laptopów, opiniach w internecie, oraz rozmowie z kolegą, który pracuje w serwisie. Jak znajdę gdzieś maila mogę podrzucić, tam mi napisał jakie mu przychodzą do naprawy oraz co się w nich psuło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer, firma jak firma. Gowniane wykonanie, ale najtanszy w zestawieniu. Inne są podobne bo to budżet definiuje jakość. Lenovo, samsung, hp w takich pieniądzach maja jakość marketowa, nawt zaryzykowalbym twierdzenie że gorszą niz acer, Wiec czemu płacić za marke, ktora i tak nie odzwierciedla jakosci?

pozdr

newrom z asusa zdechnietego w ciagu pierwszych 6m-cy

:smile_blackeye::spam:

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Polecam asusa i dell.Emachines uważany za śmieć według Was tylko raz mi się zepsuł (dysk padł z mojej winy) telefon do serwisu wysyłka do czech na ich koszt 6 dni i lapek z powrotem u mnie.Więc serwis mistrzostwo świata i albo nie mieli co niektórzy do czynienia z laptopami i serwisami i nabijają sobie posty albo rzeczywiście w razie awarii laptopa nie umią wysłać na gwarancje. :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:smile_blackeye::spam:

Jaki znowu spam ? Napisałem, ACER - jest równie dobry/zły jak reszta, albo i lepszy.

Klikanie na tablecie mnie wkurza wiec się specjalnie nie rozpisywałem.

BTW mam w robocie 2 w miarę nowe lenovo (rok/poltora temu kupowane) i z jakości tej marki została tylko marka (znajomy sprzedający laptopy korporacjom i urzędom niestety potwierdza). 2 hp przeżyły niewiele dłużej niż okres gwarancji (z tym że zawiasy urwały im się szybciej), t/r61 ciągle działają i nie widać by się postarzały (znaczy ciągle stabilnie da się na nich pracować). HP mojej bratanicy "wylutował" jakiś układ i naprawa - serwis z przelutowaniem wszystkich elementów płyty głównej kosztował więcej niż wartość laptoka.

Asus tranformer też mi się spieprzył.

Po prostu nie ma już świętości na rynku, każdy producent tanie modele robi byle jak. Plusem tanich brandów jest to że za porównywalne pieniądze mamy lepsze bebechy.

No i warto sobie dokupić dłuższą gwarancję.

pozdrawiam

newrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale prawie wszyscy mają na myśli wyłącznie jednostkowe przypadki własnych komuterów, a jest to całkowicie niemiarodajne. Tymczasem wykonywane analizy procentu zwrotów serwisowych przeczą większości użytych już tu ocen. Życzę miłej analizy tabeli.

gallery_9893_1388_5883.jpg

Tak więc negatywną ocenę Lenovo można ocenić jako bzdurę, dokładnie taką samą bzdurą będzie "niezawodność" Della, Sony i Acera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Samsunga 17" RF711-S03 co ma w środku to ma. Lecz jedna rzecz jest bardzo fajna Nvidia Optimus. Jest to taka technologia, która wyłącza kartę graficzną gdy jej nie potrzeba np internet, filmy( wtedy działa na procesorze i5). Włącza się tylko wtedy gdy gram, lub rysuję w CAD w 2D/3D. Cały laptop zimny, bateria trzyma baaardzo długo aż sam się zdziwiłem a ładuję ją tylko do 80% co niby przedłuża jej żywotność.

Brata HP się grzeje niemiłosiernie i chodzi krótko.

Co do awarii to ciekawe jaki procent urządzeń to takie rozdane firmówki do pracy, a jaki procent stanowią laptopy kupione za własne pieniądze do domu. Wiadomo o swoje człowiek dba.


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety coś dobrego musi kosztować powyżej 2k :)

Za 1500zl "17 nie kupisz tzn kupisz ale nie taką z bebechami "na czasie".

"15 kupisz za 1500 ale to też nie będzie żadna rewelacja.


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.