Skocz do zawartości
Andretti

Naprawa automatycznej dolewki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

rok czasu przeleżała mi w szafie nowa dolewka z dwoma czujnikami - firmy Aqua-trend.

wczoraj próbowałem ją odpalić i nic...stale świecą się 3 diody i nie ma impulsu do odpalenia pompy... rozkręciłem urządzenie- wszystko wygląda idealnie. Przed włożeniem do szafki sprzęt działał jak trzeba - diody reagowały na ustawienie czujników...

teraz stale świecą 3 diody (power,action,c.level) i jedynie świecą mocniej lub słabiej gdy ruszam czujnikami...jakieś zwarcie ?

jakieś pomysły co się mogło stać ? Może ktoś już to przerabiał ? Nie znam się na elektronice/elektryce...

dzięki

Edytowane przez Andretti (wyświetl historię edycji)

PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można podepnę się pod temat. Mam identyczny problem, tylko, że usterka powstała po chwilowym zaniku prądu.


150x70x60 full OW, 50kg LR, ATI 250i, PS 8x54w T5, NJ4500, cyrkulacja 3x6095 na 7096 + 6500l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz stara wersje dolewki to przewod czujnikowy ma laczenie. Otworz go tam i rozlutuj cztery kabelki (zrob najpierw fotke polaczenia). Wtedy sprawdzisz czy laczenie par kablekow da reakcje silnika.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się też podepnę pod temat :)

Gdzie można kupić te czujniki pływakowe ?


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujniki można kupić w TME w Łodzi,około roku temu kosztowały koło 15pln


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem jedynym plusem było to iż posiadałem gwarancję i w bardzo szybkim czasie naprawiono mi dolewkę a winę miał oczywiście czujnik poziomu cieczy


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andretti masz priv

...Co do czujników pływakowych - kontaktronowych to działają one na zasadzie magnesu i jeśli pływaki przebywają długo pod wpływem pola magnetycznego np. z pompy obiegowej to może dojść do zmiany biegunów, lub rozmagnesowania się magnesów umieszczonych w pływakach.

Aby to sprawdzić należy zdjąć zawleczki z prowadnicy pływaków, następnie zsunąś pływaki i jakimś magnesem sprawdzić czy dolewka reaguje elektronicznie.

Proszę też pamiętać że firma oferuje serwis pogwarancyjny i chyba się jeszcze nie zdarzyło żeby ktoś poczuł się źle lub drogo obsłużony:)

pozdrawiam

Łukasz


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie identyczny problem. Dolewka na gwarancji ten nowszy model. Kupowłam przez internet,a teraz nie mogę się dogrzebać do faktury.

Chyba moj ReefMax jest pechowy. Ciągle coś nie działa. Pojutrze wysyłam pokrywę,zawsze wolę coś wymienić sama, bo jakoś szybciej i prościej,no ale nie zawsze się da.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jakies czujniki plywakowe mam luzem, ktos z UK potrzebuje?


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andretti masz priv

...Co do czujników pływakowych - kontaktronowych to działają one na zasadzie magnesu i jeśli pływaki przebywają długo pod wpływem pola magnetycznego np. z pompy obiegowej to może dojść do zmiany biegunów, lub rozmagnesowania się magnesów umieszczonych w pływakach.

Aby to sprawdzić należy zdjąć zawleczki z prowadnicy pływaków, następnie zsunąś pływaki i jakimś magnesem sprawdzić czy dolewka reaguje elektronicznie.

Proszę też pamiętać że firma oferuje serwis pogwarancyjny i chyba się jeszcze nie zdarzyło żeby ktoś poczuł się źle lub drogo obsłużony:)

pozdrawiam

Łukasz

To prawda, o obsłudze złego słowa powiedzieć nie mogę, wszystko w jak najlepszy porządku! Ale ja, jak to ja, musiałem rozkręcić i sprawdzić co nie działa. Oczywiście nic nie zobaczyłem i przy okazji zerwałem plomby gwarancyjne. Zamówiłem więc nowy zestaw, który działa bez zarzutu, a stary leży sobie w garażu.


150x70x60 full OW, 50kg LR, ATI 250i, PS 8x54w T5, NJ4500, cyrkulacja 3x6095 na 7096 + 6500l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he, he :p mój poprzedni egzemplarz też tak skończył, na dodatek połamała mi się obudowa.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUK4344 - dzięki za info.

nie mam pudełka ani faktury....ale skoro macie

w ofercie serwis pogwarancyjny - WYSYŁAM :unworthy:

Proszę tylko o adres !

EDIT :

Spróbowałem przed chwilą kolejny raz ... znów działa ! Może weekend na powietrzu dobrze jej zrobił... może groźba serwisu :) tak czy siak, odpukać - na tę chwilę jest OK !... tak, przyznaję - dolewka leżała w szafie blisko pompy obiegowej

(magnes...)...może to miało wpływ na, miejmy nadzieję, chwilową niemoc. Raz jeszcze - DZIĘKI za poradę !

Edytowane przez Andretti (wyświetl historię edycji)

PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.