Skocz do zawartości
siwy811

Start drugiego zbiornika 250ltr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chyba jeden z najlepszych momentow w zakladaniu nowego zbiornika sa wlasnie poczatki, instalacja hydrauliki, swiatla itd... Raz juz to przechodzilem z moim poprzednim zbiornikiem 84ltr, no ale czas na nowy wiekszy i ladniejszy ;), stary prawdopodobnie przeksztalcony zostanie w szczepkarium...

Parametry nowego zbiornika:

Wymiary 100x50x50 + sump 90ltr, akwa razem z szafka zostalo zamowione u ND aquatics.

Oswietlenie Arcadia HQI 1 x 150 BLV 14K + 2x24W T5 + 2x36W Cree LED

Odpieniacz od kolegi Stani , Deltec AP600

Kazdego wybor i ja zamierzam zaczac filtrancje na zeovit KZ, czytam i studiuje to juz od kilku miesiecy, produkty KZ stosuje juz w starym akwa, i jestem z nich bardzo zadowolony, moze i drogie, ale bardzo wydajne

Filtr do zeo Zeolite Magnet Floating Reactor

Cyrkulacja Hydor 2 x 4000 + 1 Tunze 6025, jak bedzie malo to jeszcze cos doloze

Dolewka TMC z dwoma czujnikami

Pompy dozujace Aqua Medic - Reef Aquarium Doser

grzalka eheim jager 150W i

Obiegowka bedzie D-D H2O flow pump2000 + okolo 30kg LR, tyle mi starczy, niechcialbym wypelnic akwa tylko skala i 20kg argonit jako podloze

Pewnie cos by tam sie jeszcze znalazlo, ale to byloby z tego wazniejszego. Start zbiornika poczatek wrzesnia, czyli juz niedlugo, fotki dodam w trakcie, a teraz wrzucam mojego aktualnego akwa czyli te 84ltr, dodam ze zdjecie nie najlepszej jakosci, zrobione z telefonu

post-11846-0-49747900-1344103640_thumb.jpg

Edytowane przez siwy811 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probne zalanie zbiornika poszlo calkiem niezle, wszystko szczelne nic nie przecieka, teraz tylko opruznic i od poniedzialku zaczynam napelniac juz wodo ro, pewnie kilka dni to zajmie, ale nic, sie poczeka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec sie zaczelo... akwarium zyje juz 24h :thumbsup: , wszystko chodzi tylko troche pompa powrotna glosna, nie wiem moze musi sie dotrzec, no i czekam jeszcze na lampy LED, przyjada we wtorek... pierwsza fotka akwa

post-11846-0-89454000-1345910160_thumb.jpg

post-11846-0-45425500-1345910188_thumb.jpg

Edytowane przez siwy811 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym kleiłeś skałę?


Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym kleiłeś skałę?

Korallen Zucht speedglue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze że ładnie to wygląda. Widzę że zminiełeś podejście do aquascapingu. Ja jakbym robił nowe też zrobiłbym bardziej minimalistycznie lub w stylu bonzai.

Część skały będzie w sumpie?


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze że ładnie to wygląda. Widzę że zminiełeś podejście do aquascapingu. Ja jakbym robił nowe też zrobiłbym bardziej minimalistycznie lub w stylu bonzai.

Część skały będzie w sumpie?

Dzieki...

Skaly w sumpie nie bedzie, mam jej 25kg i jade na zeovicie a w tej metodzie potrzebne jest okolo 10%, w sumpie jest tylko odpieniek + 2 reaktory na zeo i wegiel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy trzeciej dobie nie wytrzymalem z pompa i poszla na zamiane, mam teraz D-D H2O Flow pump 2000, duzo mniejsza, zjada mniej pradu, o wiele tansza i o niebo cichsza, wlasciwie wogole jej nie slychac, a Aqua Medic mysle ze powinnien wziac sie za ulepszenie swoich pomp, czytalem przez ostatnie dwa dni wypowiedzi na temat wlasnie pomp OR, i wiele osob narzeka wlasnie na glosnosc pracy, nie mowie ze jest zla, ale baaardzo glosna... podwieszalem, podkladalem, robilem co sie tylko da, wlasnie z waszych wypowiedzi i NIC nie pomoglo, no ale nareszcie nastala cisza :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Male uaktualnienie... Dzien 6

wlasciwie to narazie nic sie nie zmienia, zaczynaja pojawiac sie zielone glony, i mnostwo robaczkow, doszla tez lampa LED, no i kilka fotek akwa i sumpa :)

post-11846-0-12372100-1346273336_thumb.jpg

post-11846-0-76071600-1346273363_thumb.jpg

post-11846-0-68139800-1346273378_thumb.jpg

post-11846-0-37696300-1346273396_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy patent z tym styropianem pod pompą :dizzy: Ja u siebie mam podobny problem z niskimi dźwiękami od pompy głównej. Muszę przemyśleć to rozwiązanie :coffee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobilem po tygodniu pierwsze testy... tak wiec

zasolenie 1.024

temp. 25.8

PO4 0.02 Hanna

NO3 0.1 Seachem

pH 8.2 Salifert

narazie tylko to + dozuje Zeostart3 0.2ml 2 x dziennie, Zeobac 2 krople dziennie i Sponge power 2 krople dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznac ze styropian robi swoje, wibracje sa duzo zmniejszone, chociasz pompa sama w sobie jest cicha.

Ciekawy patent z tym styropianem pod pompą :dizzy: Ja u siebie mam podobny problem z niskimi dźwiękami od pompy głównej. Muszę przemyśleć to rozwiązanie :coffee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejne testy:

kH 7.3

Ca 430

Mg 1380...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siwy811 jaki masz model hanna do po4? Muszę coś na dniach kupić i się zastanawiam nad odpowiednim testem w stosunku do przyzwoitej ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja dobrze widze? Czy pod pompe powrotu podlozyles styropian? Raczej to zly pomysl. Moze byc przyczyna wielu klopotow. Lepsza bedzie zwykla mata do kapieli jakiej sie uzywa w brodziku pod prysznic albo w wannie. Na pewno sie nie wykruszy i spokojnie wytrzyma slona wode

Edytowane przez darecky3 (wyświetl historię edycji)

122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siwy811 jaki masz model hanna do po4? Muszę coś na dniach kupić i się zastanawiam nad odpowiednim testem w stosunku do przyzwoitej ceny?

Hanna HI713

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja dobrze widze? Czy pod pompe powrotu podlozyles styropian? Raczej to zly pomysl. Moze byc przyczyna wielu klopotow. Lepsza bedzie zwykla mata do kapieli jakiej sie uzywa w brodziku pod prysznic albo w wannie. Na pewno sie nie wykruszy i spokojnie wytrzyma slona wode

Tak wlasciwie mialem ja wyciagnac, styropian zostal tam po pompie AM OR2500 ktora chodzila jak traktor, ale dzieki na pewno jutro juz jej nie bedzie...

Edytowane przez siwy811 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien 11.

Jestem po kolejnych testach ;) i prezentuja sie nastepujaco:

pH 8.1 Elos

kH 7.3 Elos

PO4 pomiedzy 0.000 a 0.008 :) dwa rozne testy hanka i Elos HR

NO3 0.0 Seachem

Ca 440 Salifert

Mg 1380 Red Sea reef care

zasolenie 1.024

temp 25.8C

Brazowe algi tak szybko jak sie pojawily tak szybko zanikaja, a na ich miejsce wyrastaja zielone, z tym ze zielone nie maja szans bo jak tylko sie gdzies pojawia zostaja skonsumowane przez slimaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darecky, źródłem jakich problemów może być styropian? A jeśli piszesz o macie pod prysznic, to o jakiej konkretnie? Bo trochę ich jest...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

styropian pod pompka zwlaszcza pod jej drganiami moze sie wykruszyc, to tylko kwestia czasu. Juz nie wpadam w totalny scenariusz katastrofy ale przezorny wezmie pod uwage to ze odlamany kawalek moze zostac wessany przez pompe powrotu. Jak ma sitko wlotu to pol biedy, zdlawi ja i bedzie slabszy przeplyw ale moze zablokowac totalnie ze sie przegrzeje. Nie wszystkie pompy maja zabezpieczenie elektroniki. Strzeli, zgrzytnie i moze cos poleciec. Chocby wywali bezpieczniki a tu nikogo nie ma w domu przez kilka godzin? A moze sie zawiesi dolewka na czujniku bo male zdzblo gdzies sie zapaleta. Wiem wiem, to nie takie straszne ale po co kusic.

Co do maty to ja podlozylem pod eheima 1260. Wycialem kawalek z paroma przyssawkami i na niej polozylem bo jest dosyc ciezka (pompa). Pod mata jest luz ze sie syf nie zbiera i miodzio. Cisza.

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasciwie mialem ja wyciagnac, styropian zostal tam po pompie AM OR2500 ktora chodzila jak traktor, ale dzieki na pewno jutro juz jej nie bedzie...

Witaj.

Może trochę pomogę ci odnośnie głośnej - dającej odgłos dudnienia pompy .

Moje rozwiązanie jest następujące:

Zakupiłem silikon akwarystyczny koszt około 20 zł - tuba , następnie na pokrywę od pojemnika na przechowywanie żywności ( wymiary około 10 X 14 cm ) , wycisnąłem silikon , tworząc podkładkę pod pompę obiegową o grubości około 1.5 - 2 cm.

Po wyschnięciu idealnie tłumi efekt dudnienia i przenoszenia drgań na szkło sumpa.

Podobne podkładki pod odpieniacz , jak również pompę do odpieniacza.

A co najważniejsze nie oddaje nic szkodliwego do akwarium.

U mnie działa to rozwiązanie pól roku i wszystko jest OK.

pozdrawiam

Paweł


http://6220_6344.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Może trochę pomogę ci odnośnie głośnej - dającej odgłos dudnienia pompy .

Moje rozwiązanie jest następujące:

Zakupiłem silikon akwarystyczny koszt około 20 zł - tuba , następnie na pokrywę od pojemnika na przechowywanie żywności ( wymiary około 10 X 14 cm ) , wycisnąłem silikon , tworząc podkładkę pod pompę obiegową o grubości około 1.5 - 2 cm.

Po wyschnięciu idealnie tłumi efekt dudnienia i przenoszenia drgań na szkło sumpa.

Podobne podkładki pod odpieniacz , jak również pompę do odpieniacza.

A co najważniejsze nie oddaje nic szkodliwego do akwarium.

U mnie działa to rozwiązanie pól roku i wszystko jest OK.

pozdrawiam

Paweł

Dzieki wielkie,

Z pompa obiegowa nie ma juz problemu wyregulowana i smiga bardzo cichutko, ale z odpieniaczem to chyba pokombinuje tak jak sugerujesz, bo jednak troche przenosi drgania.

Dam Ci znac jak to u mnie sie sprawdzi...

Pozdrawiam

Edytowane przez siwy811 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.