Skocz do zawartości
bober6662

Nowy ale już rozwalony odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panów panie mam pytanie co zrobić z tym moim fantem,a mianowicie kupiłem tydzień temu bardzo fajny odpieniacz o jednego forumowicza,koszt spory poniosłem łącznie z kosztami wysyłki,i tutaj jest problem odpieniacz mi kolego wysłał zapakował dość solidnie ale wysłał zwykłą paczkę nie ubezpieczoną i nie wykupioną naklejka szkło(chodzi o rure pcv przezroczystą i kruchą),po odebraniu paczki od listonosza okazało się ze odpieniacz ma rozwaloną dolną komorę gdzie wychodzi odpływ zasadniczo już jest do d*py i mam pytanie kleić go czy oddać i poprosić o zwrot kasy,ogólnie miał być bardzo cichy a jest mego głośny buczy jak cholera,nie wstawię zdjęcia bo będzie wiadomo o jaki odpieniek chodzi,co zrobić poprosić o zwrot części pieniędzy za to ze zamiast odpieniacza gotowego do użytku przyszedł szrot...ogólnie jeszcze dodam odpieniek ma tak kiepskie wykonanie że szkoda gadać.Co zrobić?Kolego po telefonie do niego powiedział ze to oczywiście pierwszy raz taki incydent itd..blebleble ma mi dosłać kawałek rury i klej żebym sobie go posklejał...nie chciałem się z nim już kłócić ale co powinienem zrobić?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wysłał zwykłą paczkę nie ubezpieczoną i nie wykupioną naklejka szkło

A poprosiłeś wyraźnie o paczkę ubezpieczoną i "ostrożnie szkło"? Bo jak nie, no to już wiesz, co masz zrobić. Pogrozić odpowiedzialnemu palcem w lustrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie prosiłem bo myślałem że to logiczne,to stary wyjadacz wiec myślałem że potraktuje to poważnie...


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sushi

A poprosiłeś wyraźnie o paczkę ubezpieczoną i "ostrożnie szkło"? Bo jak nie, no to już wiesz, co masz zrobić. Pogrozić odpowiedzialnemu palcem w lustrze :)

Rozumiem, ze wg Ciebie wysylajacy myslal ze wysyla ogorki i nie wpadl na to, zeby odpowiednio zabezpieczyc...

Tym bardziej, ze podobno wie co wysylal i wie, ze sa to czesci kruche ....

Jak dla mnie sprawa ewidentnie po stronie wysylajacego bo to on dal ciala pakujac tak a nie inaczej.

I nie ma co zwalac na poczte niedorobke w pakowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez szczegułów transakcji oraz zdjęć uszkodzonego odpieniacza, to wybacz. Ale wygląda to na żale 5-o latka w piaskownicy co to wie kto mu popsół zabawkę ale nie powie.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do samej transakcji to co mam powiedzieć?koszt?duży plus koszt przesyłki 30zł miał być gratis i d*pa nie ma nic...masz zdjęcie.Ale pytanie dalej brzmi co zrobić oddać czy zostawić i poprosić o zwrot części kasy z powodu uszkodzenia.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, ze wg Ciebie wysylajacy myslal ze wysyla ogorki i nie wpadl na to, zeby odpowiednio zabezpieczyc...

Rozumiem, że pierwszy post przeczytałeś wybiórczo i nie zauważyłeś informacji, że paczka była solidnie zabezpieczona? To raz. Dwa - to nie rolą wysyłającego jest wybór rodzaju przesyłki tylko to kupujący ma podać, jak i za ile(!) paczka ma być wysłana, właśnie po to, aby podobne sytuacje nie miały miejsca.

@bober6662 - Logiczne jest tylko to, że towar ma być dostarczony - jeśli kupujący nie podaje sposobu transportu, to sprzedający wyśle paczkę zawsze w najtańszy możliwy sposób - to jest logiczne. Czy w ogłoszeniu bądź późniejszej korespondencji sprzedawca napisał, jak wyśle towar i ile chce za przesyłkę?

PS. Cena za taką paczkę się w sumie zgadza - 26,00zł - priorytet, gabaryt B. Natomiast paczka wartościowa na warunkach szczególnych kosztowałaby Cię 55,00zł.

Edytowane przez Radek Ch (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bober nie panikuj. Jak dojdzie uszkodzona czesc to spokojnie skleisz. Dziecinnie latwe. Uwzglednione uszkodzenie nowej zabawki przez sprzedajacego wiec sie nie wypina a wrecz szanuje kupca. Wiadomo ze odleglosc utrudnia serwis wiec warto skleic samemu. Mozliwe ze jakis odprysk siedzi w pompie i stad buczenie. Przeczysc pompe i sprawdz czy nic tam nie siedzi. Moze bedzie spoko.

Pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według profilu - to masz już trochę lat :)

Postów też ,a nam zadajesz takie pytania.

Skoro już rozmawiałeś ze sprzedającym i z nim ustalałeś kwestie dogadania się i rekompensaty - to nie widzę sensu poruszania tego na Forum.

Pojęcie cichy - głośny - jest względne - bez pomiarów to taka lipa - ja lubię jak mi coś brzęczy w pokoju i nie zasnę jak jest za cicho, ale ktoś inny potrzebuje zatyczek.

Dwa - kwestia czy wysyłka była `szkło` czy nie - te kwestie się ustala przed wysłaniem i finito - wiadomo ,ze każda opcja dodatkowa kosztuje - on nie zapytał, ty nic nie powiedziałeś - sam wysyłałem trochę różnych rzeczy i nic poczta nie połamała.

Pakowanie - napisałeś ,ze zapakował solidnie !

Więc - postaraj się z nim dogadać i już.

Edytowane przez RafiLodz (wyświetl historię edycji)

Pandora 224 - -zlikwidowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie widzę sensu takich tematów. Ale oglądalność na pewno bedzie duża...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezli pompa nie byla wykrecona z odpieniacza to osobiscie mialbym pretensje do wysylajacego. Do siebie za to ze kupujac cos za wieksza kase nie wysililem sie zeby cos do mnie wyslano w bezpieczny sposob - czyli zaplacic wiecej za zapakwanie i przesylke.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odesłać i niech naprawi i odeśle sprawny odpieniacz - teraz już kurierem, a nie pocztą z obwarowaniami jakie tylko będziesz chciał i za co zapłacisz.

A swoją drogą to jak już coś kupuje za większą kasę to wolę się trochę wysilić i wydać więcej za pewniejszą wysyłkę.

Edytowane przez Yarcio (wyświetl historię edycji)

Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie widzę sensu takich tematów. Ale oglądalność na pewno bedzie duża...

Tomasz nikt ci nie kazał tutaj wchodzić skoro nic nie wnosisz w rozmowę więc po co te dziwne uwagi,dzięki wszystkim za podpowiedzi.

TEMAT DO ZAMKNIECIA.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary rozładuj moze swoje żale w piaskownicy. A czego oczekiwałeś zakładając ten temat? Pomocy prawnej? Pomocy w zwołaniu chłopaków i pokazaniu tamtemu gdzie raki zimują? Pocieszenia? Najpierw się sam zastanów o co ci biega a potem dopiero wsiadaj na innych. Należę do tego forum i wchodzę gdzie chcę.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczka pocztowa z zadeklarowaną wartością priorytetowa - gabaryt B priorytetowa

Masa: ponad 2kg do 5kg

Wartość paczki: 500 zł

Koszt wysyłki 29zł

30zł brał a paczka nie ubezpieczona?

Na fotce widać nalot koło śrubki,rdza ?

Edytowane przez Nemezis (wyświetl historię edycji)

LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczka pocztowa z zadeklarowaną wartością priorytetowa - gabaryt B priorytetowa

Masa: ponad 2kg do 5kg

Wartość paczki: 500 zł

Koszt wysyłki 29zł

30zł brał a paczka nie ubezpieczona?

Na fotce widać nalot koło śrubki,rdza ?

rdza bo na większosci jest.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary rozładuj moze swoje żale w piaskownicy. A czego oczekiwałeś zakładając ten temat? Pomocy prawnej? Pomocy w zwołaniu chłopaków i pokazaniu tamtemu gdzie raki zimują? Pocieszenia? Najpierw się sam zastanów o co ci biega a potem dopiero wsiadaj na innych. Należę do tego forum i wchodzę gdzie chcę.

Tomasz napij się kawy.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sushi

Rozumiem, że pierwszy post przeczytałeś wybiórczo i nie zauważyłeś informacji, że paczka była solidnie zabezpieczona? To raz. Dwa - to nie rolą wysyłającego jest wybór rodzaju przesyłki tylko to kupujący ma podać, jak i za ile(!) paczka ma być wysłana, właśnie po to, aby podobne sytuacje nie miały miejsca.

Rola wysylajacego jest zapakowac tak, zeby nic sie nie stalo. Widac nie dopelnil tego z nichceci, lenistwa, braku umiejetnosci, olewatorstwa lub wstaw sobie tutaj co chchesz...

Wirz mi, ale za 30 zl da sie naprawde zabezpieczyc pozadnie i wyslac paczke.

A kupujacy ma prawo otrzymac odpieniacz taki za jaki zaplacil a chyba nie placil za uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio wysylalem kolezance z forum odpieniek,..w cenie byla przesylka..nawet sie nie pytalem jaka ma byc przesylka...wyslalem priorytetem na waruknach szczegolnych...bo wiem ze w srodku nie sa zapakowane banany...paczka byla na drugi dzien u kolezanki..bez najmniejszych uszkodzen...

sadze wiec ze jesli cos delikatnego komus wysylamy to sami powinnismy dbac o to zeby doszlo jak najbardziej bezpiecznie...najwyzej wysylka bedzie 20-25 zl. drozsza ale potem beda obie strony zadowolone..a z drugiej strony kupujacy jak koledzy pisza powinien sie dogadac,tak wiec moim zdaniem ta sytuacja to zwykly pech i tyle..panowie sie nie dogadali,pech chcial ze zawartosc sie uszkodzila...coz..natura..klej w reke i do roboty..jak sklei i wsadzi do sumpa to i tak tego nikt nie bedzie ogladal..

a na przyszlosc i to dla nas wszystkich przestroga..nie ma sie co chapac na 20 zl. zarobku lub oszczednosci...tylko postepowac z glowa..

pozdrawiam..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamykam na prosbe autora


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.