Skocz do zawartości
Przemek

Aplikacja pod Android dla lamp 3 kanałowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Możliwa jest już do pobrania aplikacja do sterowania lampami Pacific Sun(wszystkie modele 3 kanałowe) - pracująca pod systemem Android - w wersji od 2.3 wzwyż.

Aplikacja przygotowana jest pod wszystkie urządzenia mobilne z matrycą 800x480 pixeli - i rozdzielczości 240dpi(skala 1.5) - jak np. Samsung Galaxy SII itd.

Jeśli ktoś zauważy efekt "rozjeżdżania" się przycisków itd - proszę dać znać na priva - jakie to urządzenie - z jaką rozdzielczością ekranu(jeśli nie wiadomo - poszukamy sami) - to dostosujemy ją również pod konkretny ekran.

app_3ch.jpg

Do pobrania z serwera:

http://www.pacific-sun.eu/download/xtouch_3ch.apk

Dodatkowo - zapraszam do pobrania aktualizacji firmware do wersji 2.6(pojawi się również w tym oznaczeniu rewizja B - kompatybilna z Bali PAR program) - aktualna wersja posiada "zaszyte" w 95% kody programu do Bali Revision - pozostaje dokończenie prac nad softem dla PC - co się dzieje - i mam nadzieję do wtorku się wydarzy..(będzie gotowe do pobrania)

Aktualna wersja firmware wyposażona została dodatkowo w tzw. Quick Menu - czyli po wciśnięciu przycisku do awaryjnego włączenia lampy(tzw. Manual Override) i przytrzymaniu go - na wyświetlaczu lampy pojawi się po kolei:

Quick Menu

Manual Override - czyli awaryjne włączenie lampy np. w nocy - gdy pilnie potrzebujemy sprawdzić co dzieje się w akwarium itd.

po około sekundzie przytrzymywania - pojawi się druga opcja do wyboru:

Quick Menu

Lamp Turn off - opcja może być przydatna w przypadku np, aklimatyzowania nowych ryb - jeśli chcemy zrobić to na wyłączonym oświetleniu(w celu zmniejszenia stresu u wprowadzanych ryb).

Lampa zostanie wygaszona - i po północy automatycznie podprogram zostanie wyłączony - i następnego dnia lampa zacznie normalnie pracować - wg ustalonego programu.

Dzięki temu - uniknąć możemy fizycznego wyłączania lampy z prądu/od zasilaczy - w sytuacji gdy potrzebujemy ją "przygasić".

Po następnej sekundzie przytrzymania przycisku pojawi się 3 opcja do wyboru:

Quick Menu

Lamp Turn On - czyli włączenie lampy - i przywrócenie poprzedniego stanu pracy(powrót do realizowanego wcześniej programu).

Wybranie konkretnej opcji z menu polega na puszczeniu przycisku w momencie gdy opcja ta wyświetlana jest na ekranie(zostanie to potwierdzone na ekranie LCD lampy).

Ponieważ aktualizacja ta nie wymaga żadnych zmian w osprzęcie lampy - firmware ten będzie działał poprawnie we wszystkich modelach(pracujących z firmware 1.50 lub nowszym - lub też wyprodukowanych po sierpniu 2010 roku) - także można instalować w tych modelach bez przeszkód/obaw.

Również aktualizacja softu na PC do wersji Bali Revision będzie posiadała Light Spectrum Creator - czyli moduł kształtowania wykresu spektrum - czyli użytkownicy nawet nieco starszych modeli będą mieli możliwość aktualizacji firmware do ostatniej, najnowszej wersji..

Link do firmware w wersji 2.6:

http://www.pacific-sun.eu/download/firmware_3ch_2_6.bin

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba robię źle, na moim SII nie mogę tego zainstalować. Mam to wrzucić w jakieś konkretne miejsce w telefonie czy jak?


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Coś chyba robię źle, na moim SII nie mogę tego zainstalować. Mam to wrzucić w jakieś konkretne miejsce w telefonie czy jak?

standardowo na kartę pamięci, i odznacz sobie w ustawieniach aplikacji pole "nieznane żródła"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku, tak miałem zrobione i nie chodzi:( Rano powalczę....


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał Darek - musi być zaznaczona opcja instalacji z nieznanych/niepodpisanych źródeł? (jakoś tak)

Choć u mnie aplikacja "rusza" po kliknięciu na link przez WWW.

Spróbuj jeszcze raz - dodałem opcję instalacji jako aplikacji podpisanej cyfrowo/autoryzowanej.

Ważne - dostęp do "podręcznego" menu uzyskasz klikając przycisk 'Menu' w telefonie - na dole po lewej(pojawi się Connect)

Najpierw tylko wykryj i sparuj lampę :)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Darku, tak miałem zrobione i nie chodzi:( Rano powalczę....

Instaluje sie bez problemu na SII :D

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Nie da się ściągnąć od razu na telefon ?

Marek otworz sobie tego posta na telefonie i kliknj linka ktory wkleil Przemek, aplikacja zainstaluje sie sama.

Sprawdz tylko w ustawieniach aplikacji czy masz ustawiona karte pamieci jako domyslna lokalizacje do instalacji

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle dla mnie czarna magia,jak korzystać z tego na HTC,jak wgrać,zainstalować,połączyć się z lampa ? Mam w telefonie jeszcze stare oprogramowanie do BP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku,

Po prostu otwórz tą stronę Nano-Reef w przeglądarce Twojego telefonu - kliknij na aplikację - i zainstaluj ją.

Przed uruchomieniem - musisz wejść w menedżera urządzeń BT - i sparować lampę z Twoim telefonem(pamiętaj aby w tym czasie komputer nie był podłączony do lampy - bo nic z tego nie wyjdzie).

Jak już sparujesz - uruchom aplikację - i kliknij przycisk po lewej na dole(?) w Twoim HTC.

I zrób aktualizację firmware tak swoją drogą :)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. teraz poszło. Wcześniej kliknąłem na link przez operę. Teraz przez domyślną przeglądarkę i poszło. Dzięki chłopaki :-)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Czyli działa? ;-)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak :-) apka się uruchamia ale nie chce mi się już z łóżka wychodzić żeby się sparować z lampą. Dam znać rano jak poszło

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

:)

Czyli działa? ;-)

Przez Tapatalk instaluje sie bez problemu i dziala :D

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem program,sparowałem,ale nie umie się połączyć.Program pisze,że jest problem i czy wymusić zamknięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po uruchomieniu aplikacji - w pierwszej kolejności musisz się połączyć ze sparowaną lampą.

Służy do tego przycisk wywołujący menu - jeden z przycisków znajdujących się pod ekranem dotykowym - w obudowie telefonu(nie wiem jaki masz dokładnie HTC - ale przycisków(dotykowych) masz tam ograniczoną ilość :)

pozdrawiam

Przemei


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem,ale jednak już wczoraj mi się połączył,z tym,że jak dzisiaj jak by się mi zawiesza dlatego wymusza zamknięcie.Jak można pobrać z lampy na telefon aktualne ustawienia ?

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie grafika się rozjechała. Mój SE Xperia ma wyświetlacz 856x480.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku - a czy możesz jeszcze raz zrobić aktualizację firmware do ostatniego - wymienionego w tym temacie?(2.6)

Poprawiona została tam jedna rzecz pod kątem Pandory/Metisa - i napisz czy aplikacja wiesza sie nadal - czy też nie..

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez aktualizacji - aplikacja nie będzie łączyła się z lampą - bez tego się nie obędzie.

Dasz radę - tylko proszę użyj do tego ZEWNĘTRZNEGO modułu bluetooth - skoro Twój wewnętrzny spisał się ostatnio "średnio" :)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BT mam zewnętrzny,ale to była moja wina bo źle zrozumiałem Darka i próbowałem wgrać program nie ten co trzeba.T aktualizację trzeba zrobić z komputera,to ten drugi lina ?

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - to ten drugi link.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobione.Załączając program na telefonie jak odczytać ustawienia z lampy ?Coś zakumałem :thumbup:

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz przycisk odśwież przy każdym z paramterów - widzisz?

Te dwie strzałki..

Nie "odświeżamy" wszystkich zbiorczo - bowiem nie wiem czemu - ale w telefonach wywala się bluetooth - w sensie nie wyrabia się.. :o

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.