Skocz do zawartości
witek2000

metis crp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupilem lampe Pacific Sun Metis CRP .

Zaczalem bawic sie ustawieniami i kilka spraw mnie zastanawia:

1.Dlaczego jak ustawie w zakladce DAYLIGHT SETTINGS - DURATION (in minutes)np 180 ,to zachód słońca rozpoczyna sie idealnie o zadanej godzinie a konczy naglym zgasnieciem lampy ok 20 min. przed czasem? Czy to wina lampy ,czy firmware (najnowsze) czy moze ja cos zle robie?

2.Dlaczego w zakladce MONLIGHT SETTINGS - jak ustawie MOONLIGHT INTENSITY % -1 ,to widze ciemnosc...lampa gasnie stoipniowo do wartosci 2 - ustawienie 1% to tak jakbym ustawil 0% ;/

3.Dlaczego jak ustawie w zakladce MONLIGHT SETTINGS - MONLKIGHT CHANNEL COLOUR SETTINGS WHITE CHANNEL -niezaleznie od natezenia(patrz pkt.2) to lampa NIC a nic nie swieci....

4.Czy w w/w zakladce jak ustawie "Default moonlight channel" to swieci tylko lewa czesc lampy (prawa pozostaje wylaczona"?

5.I to co sie rzuca w oczy na poczatku podczas komunikacji BT z lampa programu to komunikat :

"Incorrect version of the firmware. Upgrade if possible: PS_2.2 NXT 3ch " o tyle dziwne ,ze mam wlasnie wgrany ten a nie inny (fabrycznie)firmware...Lampa z sierpnia tego roku.

6.jakakolwiek proba zatwierdzenia ustawien w zakladce MONLIGHT SETTINGS -BASIC SETTINGS poprzez klawisz SAVE konczy sie komunikatem bledu "...nastapilo przepelnienie w czasie wykonywania operacji arytmetycznej"-ale to moze wina systemu (win 7 64bit)

Program do sterowania lampa to Pacific SUN 3CH LIVE STUDIO 8.1

dziekuje za odp.

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten typ tak ma, a tak serio:

1: jeśli nie masz ustawionej mocy maksymalnej na 100% to czas trwania zachodu słońca właśnie tak wygląda. To sięjakoś procentowo wylicza tylko od 100% - wtedy jest OK.

2. Ja mam 3 kanałowego BP XN i mam to samo z tym, że każdy kanał diod ma inny najniższy próg przy jakim zaczyna świecić, np. default moonlight channel startuje od 3%. TTTM:)

3. nie mam pojęcia:(

4. u mnie świeci cały kanał czyli wszystkie diody danego koloru.

5. ja już sie tym nie przejmuję, lampa działa, komunikacja jest OK ale napis jest. Chociaż na początku tez mnie to wkurzało:)

6. nie mam pojęcia, Przemek chyba kiedyś pisał coś o net. framework czy coś, generalnie jest trochę trików z tymi lampami. U mnie np. na lepszym laptopie komunikacja BT to była szansa na milion, a na starym lapku żony z vistą działa od strzału:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dopiero teraz zauważyłem Twoją wiadomość na priva - ale skoro pytasz w formie wątku - to też tak odpiszę, może komuś to także pomoże.

A więc po kolei:

1.Dlaczego jak ustawie w zakladce DAYLIGHT SETTINGS - DURATION (in minutes)np 180 ,to zachód słońca rozpoczyna sie idealnie o zadanej godzinie a konczy naglym zgasnieciem lampy ok 20 min. przed czasem? Czy to wina lampy ,czy firmware (najnowsze) czy moze ja cos zle robie?

Nie zauważyłem tego - nie piszesz nic o ustawieniach lampy - co masz w tablicy PAR? Jaka moc lampy? Jaka wersja firmware?

2.Dlaczego w zakladce MONLIGHT SETTINGS - jak ustawie MOONLIGHT INTENSITY % -1 ,to widze ciemnosc...lampa gasnie stoipniowo do wartosci 2 - ustawienie 1% to tak jakbym ustawil 0% ;/

To sytuacja jak najbardziej normalna - ponieważ procentowo zwiększane jest wypełnienie sygnału PWM dla danego kanału - a to czy "zaskoczy" czy nie przy 1% - to zależy od wielu czynników. Diody mają to do siebie że zaczynają działać powyżej pewnych wartości napięcia/prądu zasilania - i czasem sposób montażu diody/wiązki kablowej - przy niewielkim wypełnieniu(np. wspomniany 1%) - będzie powodował dodatkową rezystancję pomiedyz źródłem zasilania(driverem) a diodą - co w następstwie spowoduje spadek napięcia/nie zadziałanie diody przy tak niskim wypełnieniu. Sytuacja przestaje mieć znaczenie w przypadku większych niż 5% ustawień mocy kanału - są one niemal w 99% takie same we wszystkich lampach.

3.Dlaczego jak ustawie w zakladce MONLIGHT SETTINGS - MONLKIGHT CHANNEL COLOUR SETTINGS WHITE CHANNEL -niezaleznie od natezenia(patrz pkt.2) to lampa NIC a nic nie swieci....

A jak to wygląda w przypadku innych barw?

4.Czy w w/w zakladce jak ustawie "Default moonlight channel" to swieci tylko lewa czesc lampy (prawa pozostaje wylaczona"?

Przy jakim ustawieniu mocy kanału? Jaki to model konkretnie?(2x100, 3x100W)? Jeśli przy 1% świeci tylko jeden panel(pierwszy) - a przy 2% - zaczynają oba - to proszę patrz punkt powyższy - osłabienie sygnału na każdym następnym panelu przy niskich wypełnieniach(ustawionej mocy).

Ten sam efekt występuje w lampach BP spiętych kablem DSC - Master na 1% może świecić - ale już slave - pewnie nie. Wynika to również z charakterystyki transoptorów które użyte są do izolacji elektrycznej obwodów pomiędzy poszczególnymi lampami/panelami.

5.I to co sie rzuca w oczy na poczatku podczas komunikacji BT z lampa programu to komunikat :

"Incorrect version of the firmware. Upgrade if possible: PS_2.2 NXT 3ch " o tyle dziwne ,ze mam wlasnie wgrany ten a nie inny (fabrycznie)firmware...Lampa z sierpnia tego roku.

Słowo KLUCZ - UPGRADE IF POSSIBLE.

To normalna sytuacja w lampie masz najnowszy firmware (zapewne - nie wiem jaka to wersja) jednak nie podpisany cyfrowo przez aplikację - stąd aplikacją nie może poznać jaka wersja "siedzi" w komputerze. Ostatnia podpisana to była wersja D - w związku z rozpoczęciem prac nad Bali Revision(dla 8ch i 3ch lamp) - nie wypuszczaliśmy ponownie firmware podpisanych cyfrowo - aczkolwiek - działają one poprawnie.

6.jakakolwiek proba zatwierdzenia ustawien w zakladce MONLIGHT SETTINGS -BASIC SETTINGS poprzez klawisz SAVE konczy sie komunikatem bledu "...nastapilo przepelnienie w czasie wykonywania operacji arytmetycznej"-ale to moze wina systemu (win 7 64bit)

Kwestia ustawień systemu - tak jak już pisałem - na niemal wszystkich systemach aplikacja pracuje poprawnie - jeśli otrzymujesz tego typu komunikat - trudno mi zlokalizować jego źródło - ale niemal na 100% związane jest to z hardware Twojego komputera - spróbuj użyć zewnętrznego modułu BT - ponieważ te wbudowane - to nadają się conajwyżej do obsługi myszy lub słuchawek bezprzewodowych :)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziekuje koledzy za szybka i szczegolowa odpowiedz.

W celu uscislenia podaje dodatkowe dane-to dla Przemka.

ad 1.

Lampa to : METIS CRP SALTWATER 2x100W

firmware : PS_2.2 NXT 3ch

tablica PAR : -jest czysta -bez ustawien

Kolega Qulfon napisal,ze to normalne- fakt mam ustawione na 100% wszystkie barwy -ale mam tez opcje zaznaczone :SEASONS sim , STORMS/LIGHTING - jak zauwazylem przy tych opcjach lampa nigdy nie osiagnie 100%...

Po wylaczeniu opcji seasons sim i storms/lighting i ustawieniu 100% przy zachodzie slonca 180 min program doszedl rekordowo do 177 min poczym lampa calkowicie zgasla -na wyswietlaczu byla informacja ze zachod trwa jeszcze 3 min...pozniej wlaczyl sie kanal lewy niebieski nocny (zgodnie z ustawieniami..) nie bylo plynnosci przejscia wlasnie przez ta "dziure" 3 min;/ denerwujace troszke...

ad 2.

Dziekuje za odp.Jest dla mnie wystarczajaca;)

ad 3.

I tu nie rozumiem : -sa trzy ustawienia do wyboru w tym polu tj. Default ,biały i niebieski.

Niezależnie od przedzialu ustawien ,tj od 2-100% -dzialaja tylko niebieski i Default -jako swiatla nocne.

Przy czym niebieski swieci na "dwoch lampach" a Default tylko na jednej (zawsze lewa lampa).

Bialy nie swieci NIGDY.(oczywiscie w lampie swieca sie normalnie podczas pracy dziennej WSZYSTKIE diody zamontowane w lampie...)tylko podczas proby nocnej biale nic a nic-mimo ,ze na wyswietlaczu lampy jest informacja ,ze white swieci z natezeniem x%

ad 4.

pkt j.w. barwa biala nie zalacza sie mi nigdy...

pkt 5.

Dziekuje za odp.Jest dla mnie wystarczajaca;)

pkt 6.

Dziekuje za odp.Jest dla mnie wystarczajaca;)

I teraz pytania dodatkowe -czy sa jakies gotowce PAR do wgrania do tej lampy? Mam LPSY i miekkie i chcialbym jakis w miare optymalny program swiecenia zapodac lampie...

I prosze o wytlumaczenie jak dzialaja zaznaczone opcje:SEASONS sim , STORMS/LIGHTING - nie zauwazylem jakis zmian w dzialaniu lampy podczas uaktrywnienia tych opcji (czy do tego jest niezbedny PROFILUX???)

I ostatnie chcialbym sie zarejestrowac na forum Pacific SUn

http://support.pacific-sun.eu/

Widze ,ze forum przeniesiono na nano-reef - czy jest to jakis "ukryty" dzial forum? Jezeli tak prosze o mozliwosc skorzystania ...

dziekuje za uwage

pozdr

W.

Edytowane przez witek2000 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiescilem zrzuty ekranu z programu do komunikacji z lampa.

post-12840-0-36202000-1344836769_thumb.jpg

post-12840-0-04014000-1344836783_thumb.jpg

post-12840-0-08590800-1344836796_thumb.jpg

post-12840-0-19515400-1344836805_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem odpiszę :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 1.

Lampa to : METIS CRP SALTWATER 2x100W

firmware : PS_2.2 NXT 3ch

tablica PAR : -jest czysta -bez ustawien

Kolega Qulfon napisal,ze to normalne- fakt mam ustawione na 100% wszystkie barwy -ale mam tez opcje zaznaczone :SEASONS sim , STORMS/LIGHTING - jak zauwazylem przy tych opcjach lampa nigdy nie osiagnie 100%...

Po wylaczeniu opcji seasons sim i storms/lighting i ustawieniu 100% przy zachodzie slonca 180 min program doszedl rekordowo do 177 min poczym lampa calkowicie zgasla -na wyswietlaczu byla informacja ze zachod trwa jeszcze 3 min...pozniej wlaczyl sie kanal lewy niebieski nocny (zgodnie z ustawieniami..) nie bylo plynnosci przejscia wlasnie przez ta "dziure" 3 min;/ denerwujace troszke...

Tak, jest przerwa (od 1 minuty do 5 minut w zależnosci od ustawień) w czasie przejścia światła dziennego w moonlight. Nie wiem czy będzie to zmieniane w następnej aktualizacji firmware - na pewno w przyszłości tak - ale nie sądzę aby to się stało w Bali Revision.

ad 2.

Dziekuje za odp.Jest dla mnie wystarczajaca;)

:)

ad 3.

I tu nie rozumiem : -sa trzy ustawienia do wyboru w tym polu tj. Default ,biały i niebieski.

Niezależnie od przedzialu ustawien ,tj od 2-100% -dzialaja tylko niebieski i Default -jako swiatla nocne.

Przy czym niebieski swieci na "dwoch lampach" a Default tylko na jednej (zawsze lewa lampa).

Bialy nie swieci NIGDY.(oczywiscie w lampie swieca sie normalnie podczas pracy dziennej WSZYSTKIE diody zamontowane w lampie...)tylko podczas proby nocnej biale nic a nic-mimo ,ze na wyswietlaczu lampy jest informacja ,ze white swieci z natezeniem x%

Default - to typowy kanał moonlight - i świeci on tylko na jednym panelu(ponieważ wykorzystywanie obu sekcji na dwóch panelach daje po prostu "za jasne" światło. Niebieski - to sekcja aktyniczna - więc działa na obu panelach.

Co do białego kanału - proszę zainstaluj sobie ostatnią aktualizację(poprawia kompatybliność z modelami CRP):

http://www.pacific-sun.eu/download/firmware_3ch_2_6.bin

ad 4.

pkt j.w. barwa biala nie zalacza sie mi nigdy...

pkt 5.

Dziekuje za odp.Jest dla mnie wystarczajaca;)

pkt 6.

Dziekuje za odp.Jest dla mnie wystarczajaca;)

I teraz pytania dodatkowe -czy sa jakies gotowce PAR do wgrania do tej lampy? Mam LPSY i miekkie i chcialbym jakis w miare optymalny program swiecenia zapodac lampie...

I prosze o wytlumaczenie jak dzialaja zaznaczone opcje:SEASONS sim , STORMS/LIGHTING - nie zauwazylem jakis zmian w dzialaniu lampy podczas uaktrywnienia tych opcji (czy do tego jest niezbedny PROFILUX???)

Gotowców w zasadzie jeszcze nie ma - ale napisz na ReefCentral w naszej sekcji - jestem przekonany że otrzymasz tabele PAR od innych użytkowników.

Na początku proponuję nie zwiększać mocy powyżej 50% - i czas świecenia (łącznie ze wschodem i zachodem) do 8/9 godzin.

Seasons Simulation - to program który w zależności od pory roku - zmienia kolor i intensywność światła - aby odpowiadało porze suchej/deszczowej itd.

Storms/lighting - ta opcja nie będzie wspierana/zaimplementowana w następnym firmware - poza straszeniem ryb i efektem "dla kolegów" - nic więcej nie przynosi - a program zabiera niezbędne miejsce w pamięci procesora(w przypadku lamp 3 kanałowych jest ono szczególnie ważne - gdyż już w tej chwili pamięć procesora wykorzystana jest w 70% - a Bali Revision wejdzie naprawdę z minimalnym zapasem 2-3%.

I ostatnie chcialbym sie zarejestrowac na forum Pacific SUn

http://support.pacific-sun.eu/

Widze ,ze forum przeniesiono na nano-reef - czy jest to jakis "ukryty" dzial forum? Jezeli tak prosze o mozliwosc skorzystania ...

Proszę napisz do Skoczka(Rafała) - ja wyjeżdżam na kilka dni - a on doda Ci uprawnienia.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze dziekuje Ci Przemek-wyglada,ze z moja lampa jest OK;)

Czyli pisze do SkoczkaPL z prosba o wlaczenie mnie do grona uzytkownikow tematu lamp na forum

Jak dlugo swiecic max 50% 8-9 h?

pozdr

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poświeć tak do czasu kiedy wyjdzie Bali Revision dla lamp 3 kanałowych(cały czas jest pisane - jednak ze względu na "objętość" materii - i potrzebę upakowania tego w kilkukrotnie mniejszym procesorze - to trwa(przepisywane jest wszystko z Bascoma na C).

Będzie w tym firmware zaszyty program do automatycznej aklimatyzacji - który będzie automatycznie dopasowywał natężenie oświetlenia - i zmieniał je codziennie - w zależności od posiadanego wcześniej oświetlenia/aktualnej dominującej obsadzie w akwarium.

Dzięki temu będzie można bezpiecznie zaaklimatyzować koralowce do nowego światła - bez ryzyka zrzucenia zooksanteli ;-)

Czyli rozmumiem - że kanał biały po aktualizacji działa - czy jeszcze tego nie sprawdzałeś?

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Przemek -w takim razie czekam na firmware Bali do mojej lampy-a do tego czasu ustawie program swiecenia jak mi wczesniej zasugerowales....

Co do sprawdzenia tego nowszego firmware-to nie zrobilem tego jeszcze ... rozumiem,ze wgrywam go po BT za pomoca programu ,PACIFIC SUN LIVE STUDIO 8.1 w zakladce SERVICE TAB klikam na Firmware upgrade i podaje mu sciezke do pliku firmware_3ch_2_6.bin

To wszystko? Czy o czyms zapomnialem lub zle napisalem (odnosnie aktualizacji)???

pozdr

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak - to wszystko - Firmware Upgrade - wybierasz firmware - i dalej robi się już samo.

Po wgraniu nowego firmware - będziesz prawdopodobnie musiał ponownie zaprogramować lampę(choć przy tak niewielkim updacie - chyba nie)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok -ledy biale na noc juz dzialaja po zmianie firmware na 2.6!

Jednak przy ustawieniu 50% mocy to funkcja zachod slonca ustawiona na 60 min -konczy mi sie po ok 35 min -naglym zgasnieciem lampy i po ok 3 min zalaczeniem lamki nocnej (w czasie w ktorym powinna trwac zaciemnienie jeszcze)

Teraz tylko czekam na nowe firmware BALI ....

Przemek -dziekuje za info i pokierowanie w temacie...

pozdr

W.

Edytowane przez witek2000 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak - to wszystko - Firmware Upgrade - wybierasz firmware - i dalej robi się już samo.

Po wgraniu nowego firmware - będziesz prawdopodobnie musiał ponownie zaprogramować lampę(choć przy tak niewielkim updacie - chyba nie)

pozdrawiam

Przemek

Ok testuje nowy firmware,ktory poleciles i zauwazylem,ze mam teraz wyswietlanme wyzsze temp lampy (powyzej 55C i to przy tylko 50-60% ustawionej mocy lamp).Wczesniej mialem temp. wyswietlane ok 49 C max. i to przy 100%....

Teraz pytanie odnosnie chlodzenia -zauwazylem,ze dziala przy tych temp dwa wentylatorki nad lampa lewa wentylator -prawe sa narazie bezczynne a obudowa w ich bliskim otoczeniu jest dosc ciepla....nie powinny sie wlaczyc i ione?

.Jaki jest algorytm dzialania wentylatorow w obudowie lampy led?

pozdr

W.

Edytowane przez witek2000 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok -dziekuje za informacje telef. Przemkowi za posrednictwem Inmara.

Winny jest firmware -powrocilem do starszego i temp juz normalna-wiatraczki dzialaja.

Dziekuje Panowie!:)

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm. Jedno naprawione (świecenie białych diod w nocy), a drugie zepsute (sterowanie wentylatorami).

Pytanie mam, czy inni użytkownicy lamp Pacific też mają problemy z firmware czy nie? Może Witek ma jakiegoś pecha? Albo może jest to problem tylko opraw Metis? Przemek, jak to jest? Tylko bez ściemy proszę :)

Pytam, bo myślę poważnie o zakupie właśnie Metisa, ale wywalanie astronomicznie dużej kasy na oprawę, której działanie jest kompromisem pomiędzy kolejnymi wersjami firmware mnie nie interesuje.


pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z lampa to może nie miewam problemów bo świeci jak jej każe ale z softem do niej na lapku i łączeniem się lampy z lapkiem to mam codziennie. Ostatnio nic nie zmieniałem w laptopie ani lampie a od dwóch dni nie mogę się połączyć. Lampa działała, soft działał a od wczoraj mam informację o złym firmware. Jak dla mnie to w tych lampach brakuje innego interface niż BT. Choćby kabel i USB i już byłbym szczęśliwym człowiekiem.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz lampa mi sie bardzo podoba...to firmware to powiedzmy maly wypadek przy pracy;) Czekam na nowe firmware we wrzesniu BALI,,, i ufam ,ze bedzie wsio ok - wtedy pozostawie i odpuszcze sobie juz zabawe z firmware;)

pozdrawiam i mimo to polecam ta lampe -swietny support -pomoc natychmiastowa .

pozdr

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam problemów z łączniem, za to mam problemy z lampą :)

Zaczęło się od krzaczków pojawiających się zamiast napisów na wyświetlaczu, z powodu których lampa trafiła do serwisu.

Serwis krzaczków nie wykrył za to wymieniono spalona diodę.

Lampa wróciła naprawiona ale z kolei nagle zawieszał sie komputer i wysiadły wiatraczki.

Lampa pojechała po raz drugi.

Gdy wróciła to mnie zamurowało. Lampa była krzywa, została byle jak poskręcana, na około śrub był powycierany do metalu lakier w obudowie a jedna ze śrub od frontu lampy nie została wkręcona bo komuś zerwał się gwint przy skrecaniu i widocznie uznał że to nie przeszkadza :)

Do tego pełno było czarnych odcisków palców a szybki od wewnatrz były zabrudzone paprochami.

Tu akurat lampa wróciła na koszt serwisu do ponownej naprawy a raczej w celu przywrócenia stanu pierwotnego ponieważ Przemek podszedł profesjonalnie do sprawy.

Lampa wróciła naprawiona. Tyle że dla odmiany coś w niej ciągle piszczy w okolicy wyswietlacza oraz wiatraki hałasuja jak w starym kompie :)

Szkoda, bo przed naprawą zestaw był bezgłośny :)

Jak zwierzaczki troche odetchną w akwarium to pojedzie znowu.

Edytowane przez pio7 (wyświetl historię edycji)

96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pio to troszke dziwne zachowanie serwisu....

Mnie tylko caly czas nurtuje zachowanie lampy podczas zachodu -jakbym nie ustawial czasu sciemniania lampy to nigdy jeszcze lampa nie dotrwala do ostatniej minuty -zawsze konczy sie wczesniej niz zalozylem w programie u Ciebie tez tak jest?

pozdr

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie trwa u mnie tyle na jak długo jest zaprogramowane. Teraz chodzi na 70%. Ale to mi akurat bardzo nie przeszkadza.

Dla mnie jest ważniejsza estetyka i kultura pracy lampy i trochę żałuje że zachciało mi sie napraw gwarancyjnych :)

Przemek napisał że wiatraki to może z powodu transportu lamy w odwrotnej pozycji i żeby docisnąć wiatraczki, może to pomóc.

Moim zdaniem to niestety coś spierdzielono przy czyszczeniu.

A co do serwisu to nie można psów na nich wieszac, lampa trafiała do nich w najwieksze upały a licho wie jakie maja warunki i presję pracy :)

Dziwi mnie tylko że nikt dokładnie nie sprawdził co wysyłają.

Na deser dodam że lampka wróciła bez mocowań :)

Mam tylko nadzieję że jak ją znowu wyślę i gdy wróci to nie bedę miał się do czego przyczepić :)

Edytowane przez pio7 (wyświetl historię edycji)

96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta żeby ci sama obudowa nie przyjechała :thumbsup:


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, bez jaj :)

Szczerze to pierwsze wrażenie po kupieniu to jak odpaliłem lampę i powiesiłem nad zbiornikiem, to podszedłem do niej i spojrzałem od góry sprawdzić czy wiatraki pracują bo ich wcale nie słyszałem :D

Tak też póżniej robiłem sprawdzając co jakiś czas czy lampa pracuje prawidłowo, bo aplikacja nie pokazuje ilości obrotów ani nic w tym stylu o wiatrakach..

Licze że wróci do stanu z przed serwisu :D

Nie będzie piszczeć i trekotać.

Edytowane przez pio7 (wyświetl historię edycji)

96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.