Skocz do zawartości
czeech

Podmiania wody?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to nic nie wiesz? Nie gniewaj się, ale skoro wsypanie soli do wody i mieszanie aż do rozpuszczenia to dla Ciebie taki problem to czarno to widzę...

ekspercie od morskiej akwa piszac ze nic nie wiem chodzilo o to ze jedni pisza by pozostawic na 24h a inni ze na godz. albo od razu wlewac ale mam juz swoja teorie. pytanie jeszcze czy uzdatniac taka wode w pierwiastki przed wlaniem czy wyrownywac juz po wlaniu w glownym akwa

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisza dlatego ze zalezy to od producenta soli np producent Aquaforest zaleca mieszanie tylko ok 15 min i do akwa (chyba tylko ten producent tak zaleca)

sol juz jest wzbogacona o pierwiastki -jeden producent daje ich wiecej np ATI BioActif a inny mniej np Instant Ocean

Edytowane przez waldimas (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucek

Długość mieszania zależy od marki soli. Ja używam Preis i myślę, że przynajmniej z 1h powinna się mieszać. Woda, po wymieszaniu, musi być klarowna i bez żadnych pływających farfocli. I wtedy jest dobrze wymieszana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekspercie od morskiej akwa piszac ze nic nie wiem chodzilo o to ze jedni pisza by pozostawic na 24h a inni ze na godz. albo od razu wlewac ale mam juz swoja teorie. pytanie jeszcze czy uzdatniac taka wode w pierwiastki przed wlaniem czy wyrownywac juz po wlaniu w glownym akwa

?

Napisz może jaką masz sól to powiemy Ci jak mieszać.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w starym baniaku niezależnie od soli mieszałem wodę dobę.Bardzo prosto,beczka wody,odpowiednia ilość soli wsypana do RODI,pompka z kostką napowietrzającą i tak jak wspomniałem dobę się mieszało.Zazwyczaj zawsze robiłem i robię mocniejszą solankę bo zawsze coś mi solanki ubędzie między podmianami.Nic więcej się nie robi,choć niektórzy podgrzewają wodę.Ulewasz tyle wody co chcesz wlać,potem wlewasz przygotowaną solankę i koniec na tym.Chyba już prościej nie można wytłumaczyć podmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w starym baniaku niezależnie od soli mieszałem wodę dobę.Bardzo prosto,beczka wody,odpowiednia ilość soli wsypana do RODI,pompka z kostką napowietrzającą i tak jak wspomniałem dobę się mieszało.Zazwyczaj zawsze robiłem i robię mocniejszą solankę bo zawsze coś mi solanki ubędzie między podmianami.Nic więcej się nie robi,choć niektórzy podgrzewają wodę.Ulewasz tyle wody co chcesz wlać,potem wlewasz przygotowaną solankę i koniec na tym.Chyba już prościej nie można wytłumaczyć podmiany.

czy solanke na podmiany wzbogacacie? ta swierza solanka z pewnoscia rozni sie chemicznie od dojrzalej w akwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba już ktoś wyżej napisał a ja dopisałem,że nic więcej się nie robi.Oczywiście,że się różni,ale nie w tym miejscu się koryguje parametry.Czy ten dział jest przeczytany w całości ?

http://nano-reef.pl/forum/56-dla-nowicjuszy/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie wzbogacamy. Jak ktoś zaczyna i go łapy swędzą to leje pół apteki czy potrzeba czy nie. W momencie gdy nauczysz się swojego akwarium wiesz co dozować i robi się to systematycznie, małe dawki w krótszych odstępach czasu niż co tygodniowa czy dwutygodniowa podmiana. Stosując bogatą sól można zupełnie zrezygnować z dozatkowej suplementacji, oprócz ballinga oczywiście.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzasz kolegów w bląd.Od jakiegoś czasu ciągle widzę jakieś bzdury na temat soli Aquaforest. Na etykiecie jest wyraźnie napisane,,Woda przeznaczona do podmian w zbiornikach już funkcjonujących powinna być rozpuszczona co najmniej 15 min. przed uzyciem'' chyba że co najmniej a tylko to jedno i to samo?

Pisza dlatego ze zalezy to od producenta soli np producent Aquaforest zaleca mieszanie tylko ok 15 min i do akwa (chyba tylko ten producent tak zaleca)

sol juz jest wzbogacona o pierwiastki -jeden producent daje ich wiecej np ATI BioActif a inny mniej np Instant Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzasz kolegów w bląd.Od jakiegoś czasu ciągle widzę jakieś bzdury na temat soli Aquaforest. Na etykiecie jest wyraźnie napisane,,Woda przeznaczona do podmian w zbiornikach już funkcjonujących powinna być rozpuszczona co najmniej 15 min. przed uzyciem'' chyba że co najmniej a tylko to jedno i to samo?

jedno jest pewne nikt nie zaleca sypania soli bezposrednio do akwarium (za wyjatkiem zalewania nowego) a to ile mieszamy zalezy od naszeg czasu i naszej inwencji

czy polecial komus baniak dlatego ze mieszal sol "co najmniej" 15 min albo 3 doby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mieszam tak że jak się rozpuści i wyklaruje to podmiana.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podmieniam na Tropic Marine i po 20 min max siup do baniaka. Wszystko zyje wraz ze mna do tej pory i ma sie dobrze. :welcome:


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem zapytać o jedną sprawę dotyczącą podmiany wody:

Mianowicie mam w pracy akwarium morskie 30 litrowe - powiem szczerze że nie robie w nim nic tzn działa tylko mały odpieniacz w kaskadzie jedna pompa cyrkulacyjna 900 a teraz ciekowostka podmianę wody robię wtedy jak sobie przypomne tzn po miesiącu - zaznacze że jest w baniaku tubastrea która karmię kązdego dnia nie robiłem żadnych testów i wszystko ma się w najlepszym porządku. Tzn Fungia ma piękne kolory Turbinare również grzyby czerowne, niebieskie wszystko pęknie wybarwione. W domu mam zbiornik 240 litrów podmianę robie co tydzień i kolorów takich nie mam... zbiorniki można powiedzieć są założone w tym samym czasie. Pytanie brzmi czy nie za często robię podmiany wody jednocześnie stosując ballinga? Proszę o podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ten maly zbiornik kiedys padnie, to znowu go zalejesz woda z duzego, wstawisz 3 malo wymagajace korale i znowu bedzie ok.

Jednak w tym duzym, robilbym jak Ty. Tam gdy akwarium padnie, beda straty w tysiacech. Zreszta, wszystko zalezy od tego, jakie masz korale, jak sie one czuja, ile ryb, jaki odpieniacz itd, sam wiesz.

Balling nic nie ma do podmian. Ballingiem regulujesz jedynie poziomy Ca, Mg i kH. Podmianami rozcienczasz badziewie i dostarczasz superlatywy :spam:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba podobnie w pracy,30-dziesto litrowa kosteczka żyje sobie własnym życiem,podmiany robię rzadko,testów prawie wcale nie robię a ona pięknie się rozwija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.