Skocz do zawartości
seb

Nitra Guard Bio-Cubes

Rekomendowane odpowiedzi

Bio-Cubes doszly wczoraj. Zgodnie z instrukcją zostały namoczone w RI i dziś wlądowały w sumpie.

Razem z przesyłką doszedł nowy test na NO3. Poziom jest nieco niższy niż sie spodziewałem 0.4-0.5 mg. Poziom PO4 mierzony HI 736 po przeliczeniu wynosi 0.15ppm (średnia za ostatnie pół roku i jednocześnie wartość ostatniego testu).

Za parę dni kolejny update.

Pozdrawiam

Henryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas w zasadzie bez zmian, NO3 około 2, PO4 - 0,20

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki parametrów, które mierzymy: NO3 2, PO4- 0,20

Pozdrawiam,

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche wniosków z testów.

Przyszła do mnie paczka pojemności ok litra. Wszystkie kostki zostały zapakowane w siatkę i wrzucone do sumpa w miejsce o dużyp przepływie zaraz za wyjściem z opieniacza.

Obserwacje. Testy robione Salifertem (NO3). Ważność testu 2017. Przed testem Bio_Cubow NO3 sprawdzałem sporadycznie- nie przekraczało poziomu 5g/ml.

Poniżej wyniki obserwacji:gallery_11361_1699_26035.jpg

Po 2 tygodniach wydaje się że poziom opadł. Test jest trudny do wykonania z uwagi na niskie stężenie NO3 ale zawsze o ocene koloru prosze 1,2 osoby płci pieknej. Można wnioskować że preparat działa poprawnie. Delikatny wzrost przy ostatnim pomiarze wynikał prawdopodobnie z podania pół godziny wcześniej (może mniej) mrożonki z fitoplanktonu.

PO4:

gallery_11361_1699_41456.jpg

PO4 mierzę regularnie od dawna (HI 736). Stąd mamy dobry punkt odniesienia. Na razie trudno o wnioski. Gwałtowny skok poziomu 5tego dnia testu jest raczej związany z błedem pomiaru (wykonany 2 razy ). Jesli potraktujemy go jako "outliera" (pomiar niereprezentatywny) to średni poziom spadł z 0,148 na 0,127 ppm. Wydaje się że czas obserwacji jest jeszcze za krótki do wyciągania wniosków.

Kolejna aktualizacja za 2 tygodnie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed wsypaniem kostek

NO3 - ok 80

PO4-ok 0,30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po tym co widze rewelacji nie ma :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostki zrobiły sie czerwone czy to tam ma być ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem No3 z ciekawości wyszło ok 30 - 40 :) :) :) ponad 50 % spadek wciągu kilku dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie regularnie NO3 na poziomie 0-0.1, PO4 +/- 0.1 czyli ok 50% ponizej stanu z przed testow.

Teraz dodalem VSV + troche bakterii i zobacze jaki jest efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3 - zero, PO4 - 0,15 ppm czyli stan stabilny. Na woreczku z Bio-Cube zaczęły się zbierać białe, śmierdzące gluty. Nie wiem czy nie przesadziłem z VSV... Same Nitra Guard pokryły się śliskim ciemno-zielonym filtrem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja włożyłem dokładnie dwa tygodnie temu - NO3 spadło z 25 do 10, PO4 - niestety na chwilę obecną nie mam testu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość k

No3 2-6 Po4 0,5

Generalnie produkt bardzo dobry na No3 :) karmie 2 razy dziennie 2 takimi łyżeczkami jak do testów i 2 kostkami mrożonek :)

na początku No3 było na poziomie 80 więc jest spora różnica .

Niestety jakie było Po4 takie nadal jest :( .

Wodę wymieniam co ok 2 - 3 tygodnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobne obserwacje - NO3 leci w dol, PO4 zostaje jak bylo (ew. mala zmiana)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wyjąłem cały woreczek z akwarium... Przyczyna prosta - śmierdzi niemiłosiernie (jak tygodniowy zacier z odpieniacza....). Dodatkowo korale zaczeły mi chorować (choć możliwe że to dlatego że lekko przesoliłem wode) wiec postanowiłem nie ryzykować. Może jak dojde do porządku z wodą to spróbuję jeszcze raz ale tym razem spróbuje umieścić w filtrze przepływowym. Proste wrzucenie do sumpa (na wyjściu z odpieniacza czyli w miejscu o dużym przepływie i natlenieniu) nie było onjlepszym pomysłem.

Dzisiejsze badanie wody pokazało 0.1ppm NO3 i 0.16ppm PO4.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co stosujesz VSV przy innych odżywkach ??

to właśnie jest powód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie liczylem na lekkie chociaz zbicie fosforanow... Na razie musze wziac na wstrzymanie i doprowadzic zbiornik do pozadku - byc moze ze bylo za duzo rzeczy na raz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.