Skocz do zawartości
adam_d2@vp.pl

Sharm El Sheikh

Rekomendowane odpowiedzi

W lutym lece do Sharm El Sheikh hotel AA Grand Oasis Resort i tu moja prośba o opinie kolegów z forum którzy tam byli. Jaki hotel a przede wszystkim interesuje mnie rafa i jej stan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sushi

W lutym lece do Sharm El Sheikh hotel AA Grand Oasis Resort i tu moja prośba o opinie kolegów z forum którzy tam byli. Jaki hotel a przede wszystkim interesuje mnie rafa i jej stan.

W SHS od wielu sezonow nie ma juz rafy, a to co pozostalo to wyslizgane, wymacane, wymietolone reszki xeni, firecoral's, gdzieniegdzie miekkie i pare rozowych policopor w strefie plywow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było kupić do hotelu Farana Club.W maju tam śmiga Waldi a już nas sporo tam było z naszego forum.Tam dopiero jest prawdziwa rafa.Z resztą w którymś wątku są fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W SHS od wielu sezonow nie ma juz rafy, a to co pozostalo to wyslizgane, wymacane, wymietolone reszki xeni, firecoral's, gdzieniegdzie miekkie i pare rozowych policopor w strefie plywow.

Jestes pewny ze mowisz o Sharm El Sheikh ? Bo jesli tak to chyba albo z zaslyszanych opowiesci albo masz jakis interes w tym aby ludzir nie jechali tam ;)

Ja juz bylem trzy razy i za kazdym razem coraz bardziej zachwycony.

Z hoteli moge polecic Dreams Beach Hotel ( ze wzgledu na dluga linie brzegowa przy rafie Pinky Wall) oraz Xeroseiz Sea Breeze ( Tower reef jest tam kolonia anemonow z blaznami z morza czerwonego mozna ja zobaczyc nawet plywajac z rurka)

Druga sprawa to nurkowania w Ras Mohammed albo niedaleko wyspy Tiran nie przebije nic.

Pozdrawiam


280L - zalany od 15/04/12

UFO-C180 skimmer, 25kg skaly+ zywy piasek

Lampa Metis Hypertion R2 2x150watt

Refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było kupić do hotelu Farana Club.W maju tam śmiga Waldi a już nas sporo tam było z naszego forum.Tam dopiero jest prawdziwa rafa.Z resztą w którymś wątku są fotki.

Czego jestem pewien to imprezy sa tam pierwsza klasa !!!


280L - zalany od 15/04/12

UFO-C180 skimmer, 25kg skaly+ zywy piasek

Lampa Metis Hypertion R2 2x150watt

Refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłam w zatoce shark bay przy wyspie tiran niedaleko rezerwatu ras mohamed i bogactwo rafy i ryb pływając tylko z rurką mnie zabiła, niewiem gdzie te wyślizgane i zadeptane rafy o których mówisz. Być może są ale nie wrzucamy każdej zatoki do jednego worka.

Przepraszam nie było to tak blisko jak mi sie wydawało, jakieś kilkanaście kilometrów, pamięć ludzka zawodzi niestety po kilku latach.

Edytowane przez natalia83 (wyświetl historię edycji)

4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sushi - obejrzyj sobie moje fotki z Maja 2012 z Sharm - Hotel w okolicach Nabq Bay, rowniez sporo fotek z Tiran Island i Ras Mohammed.

Mój odnośnik

Rafa w Sharm (Ras) jest w pierwszej piatce pod wzgledem atrakcyjnosci nurkowania na swiecie. Nie wiem skad masz informacje o wyswiechtanej rafie. Fakt ze przy hotelach jest mocno zniszczona, ale nawet snurkujac z brzegu jest sporo pieknych miejsc zwlaszcza gdzie czolo rafy oddala sie od plazy.

Edytowane przez Tester (wyświetl historię edycji)

425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne miał na myśli rafy przy hotelach, rzeczywiście w zależności od hotelu różnie można trafić, jeśli ktoś jedzie tylko snurkować to rafa przy hotelu będzie codziennym widokiem, oczywiście można wybrać się z nurkami statkiem gdzieś dalej i popływać z fajką w czasie ich nurkowania ale codziennie trudno to robić. I tak zgodzę się z przedmówcami, że widoki nawet przy hotelach warte są zobaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sushi

@natalia 83

Shark bay to zatoka z ktorej sie wyplywa na tiran. jest w srodkowej czesci sharmu mniej wiecej na wysokosci lotniska. z sharkbay'a rejs na tiran trwa okolo 40 minut a z trafko, czyli glownego portu poltorej godziny.

na tiranie z reguly nurkuje sie na Tohoms reef, Gordonie, Woodhaus i Jackson reef na polnocy, na lunche i na 2 nurkowanie w tej chwili wygodni arabi zabieraja do laguny na tiranie i na tym konczy sie wycieczka nurkowa.

@lukassk

jestem pewien, ze mowie o SHS. Od 2002 r. jestem przynajmniej raz w roku w Sharmie i widze za kazdym razem degradacje "raf". w tej chwili juz praktycznie nie raf a dna usianego skala porosnietego gdzie niegdzie paroma koralami. miejsca nurkowe, ktre przytaczasz raczej nie zachwycaja. Moze mamy inne pojecie rafy. dla mnie sa to wyslizgane, wymacane sterty kamieni z kurczowo trzymjacym sie gdzie niegdzie zyciem.

Dla mnie sharm umiera, Na Jackfishu nie ma juz Jacjfishy a na Anemoncity ukwialow zostalo juz kilka. Rafa, to twor ktory z definicji przyrasta a tutaj jest w wyraznimy odwrocie. Kiedys miejsca porosniete koralami w tej chwili opanowala xenia i to jest przytlaczajace, jak sie nurkuje wzdluz urwiska 40-50 minut i nie widzisz nic z wyjatkiem xenii i paru sinularii. A do akropor ktore tworza olbrzymie blaty sa niemal specjalne wycieczki.

Natomiast, gdybym mial komus polecic wyjazd do egiptu na ogladanie raf bez wahania polecil bym safage.

To mniejsce, ktore mnie "zabilo" mnogoscia zycia, kolorow, wszystkiego.

Safaga jest praktycznie "nienurkowana" a i ostatnie wydarzenia w egipcie sprawily, ze przemysl turystyczny tam praktycznie przestal istniec. Przez rok od egipskiej rewolucji i rok nieobecnosci turystow w tamtym rejonie spowodowalo ze rafy eksplodowaly zyciem. Jesli ktos chce obejrzec lasy akropor takie, jak na filipinach albo indonezji to polecam wyjazd do safagi i Ras Abu Soma, seven pilars, tobia kebir, panorama reef.

Dla jasnosci, nie ma miejsca w egipcie, w ktorym nie nurkowalem, wiec mam porownanie i wiem o czym pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Też od paru lat widzę degradację raf w Egipcie. Naszczęscie arabusy nie tylko są wygodni ale też zapobiegliwi i nie zabierają wszędzie tylko tam gdzie już ta degradacja postępuje.

Z raf wartych obejrzenia polecam Brothers island, Panorama i wrak Salem Express

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak dla mnie to egipt i te rafy to sa troszke przereklamowane. bylem w sharm i niestety nie bylo tam tak pieknie. fajne ryby ale rafa jak dla mnie mdla.

polecam wybrac sie w inne zakatki swiata i tam sobie troszke ponurkowac. ja staram sie nie latac do miejsc ktore rocznie odwiedza

5milionow turystow bo wiem ze w takich miejscach juz nie moze byc nic

pieknego i naturalnego.

najwiekszy problem jest taki ze w polsce sie tak utarlo, egipt i wszyscy tylko do egiptu a za te same pieniadze mozna zobaczyc super miejsca

Edytowane przez czadol81 (wyświetl historię edycji)

4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie śmigałem zawsze do Egiptu z powodu niskich cen,możesz napisać o innych miejscach,co tam jest i ile średnio kosztuje tam tydzień ? W Egipcie nie podoba mi się jedno....monotonne żarcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piekne rafy na karaibach,dominikana wylot z wielkiej brytani kosztuje okolo 4tys na osobe na 2 tyg.all inclusive

czyli jesz,pijewz,non stop.a rafy niesamowite oczywiscie nie na plazy hotelowej tylko

wyprawa lodzi. jak raz zobaczysz to do egiptu juz nie bedziesz chcial wracac.

mexyk kolejna piekna rafa troszke drozej bo okolo 7tysi za 2 tyg, jamajka tez super nurkowania,

a w grudniu zdam wam relacje z afryki bo wybieram sie tam w polowie listopada dokladnie do keni.

czasami warto troszke wiecej zaplacic ale tez wiecej zobaczyc a nie tylko piach i piacg.

Edytowane przez czadol81 (wyświetl historię edycji)

4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sushi

Sushi - obejrzyj sobie moje fotki z Maja 2012 z Sharm - Hotel w okolicach Nabq Bay, rowniez sporo fotek z Tiran Island i Ras Mohammed.

Mój odnośnik

Rafa w Sharm (Ras) jest w pierwszej piatce pod wzgledem atrakcyjnosci nurkowania na swiecie. Nie wiem skad masz informacje o wyswiechtanej rafie. Fakt ze przy hotelach jest mocno zniszczona, ale nawet snurkujac z brzegu jest sporo pieknych miejsc zwlaszcza gdzie czolo rafy oddala sie od plazy.

Tester

ja te miejscowki doskonale znam wiec nie musze ogladac fotek.

Ras to po arabsku Róg, cypel, ostroga wystajaca w morze, o jakim Ras piszesz ? Ras Zatar, Ras Nasrani, Ras Caty, Ras Gozlany .... tych Ras jest duzo.

Ja nie postawil bym zadnej rafy z okolicy Sharm czy Dahab w 1 piatce raf na swiecie. Skad wogule taka informacja ?? Od miejscowych ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sushi, nie watpie ze wszedzie byles i wszystko widziales, ale arbitralny ton Twojej wypowiedzi w zasadzie nie pozwala na posiadanie odmiennego zdania od Twojego. Lapiesz za slowka a to tylko oznacza ze brak Ci argumentow poza tym ze Ty wiesz najlepiej.

Slowa "Ras" uzylem w kontekscie wczesniej uzytego Ras Mohammed.

Co do rankingu raf na swiecie to po powrocie do domu wkleje zdjecie strony ksiazki poswieconej najlepszym miejscom do nurkowania.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Ja właśnie śmigałem zawsze do Egiptu z powodu niskich cen,możesz napisać o innych miejscach,co tam jest i ile średnio kosztuje tam tydzień ? W Egipcie nie podoba mi się jedno....monotonne żarcie.

W marcu są fajne bilety na Martynikę z Paryża za 1400 pln w dwie strony od osoby :) W lutym byłem na Zanzibarze za 1800 pln bilety + 810 pln noclegi i sniadania w Vanilla House u Pani Doroty. Trzeba być elastycznym czasowo i wiedzieć gdzie szukać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W marcu są fajne bilety na Martynikę z Paryża za 1400 pln w dwie strony od osoby :) W lutym byłem na Zanzibarze za 1800 pln bilety + 810 pln noclegi i sniadania w Vanilla House u Pani Doroty. Trzeba być elastycznym czasowo i wiedzieć gdzie szukać :)

Dziękuje za zainteresowanie i odpowiedzi ale moja żona zrobiła mi piękny prezent więc było by nie namiejscu jeśli bym grymasił bo zawsze marzyłem aby popływać na rafie.

Baniak mam dość duży ale zobaczyć rafe to coś innego. :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to prezent to nie ma o czy mowic nawet w basenie bedzie sie przyjemnie plywac. milych wakacji


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.