Skocz do zawartości
SkoczekPL

Elektrozawór pada ?

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś się już z tym spotkał ?

Problem nie dotyczy bezpośrednio mnie no ale występuje :)

Układ systemu jest prosty.

Jest sobie koło sumpa elektrozawór, steruje nim "Aquamedic-owski" Aquaniveau na dwa czujniki. I wyobraźcie sobie że od jakiegoś czasu - nie systematycznie, ale system przelewa wodę.

Normlanie jest tak, że jeżeli poziom wody na którymś pływaku się zmienia to zapala się lampka kontrolna na Aquaniveau z numerem pływaka + lampka output czyli że elektrozawór dostał sygnał do otwarcia.....

.....ale jak już napisałem wyżej, od jakiegoś czasu są takie jaja że po dolaniu wody, lampki gasnął i ta czujnika i ta output a woda dalej się leje.

Jak myślicie, zacina się elektrozawór ?

PS: Pozdrawiam z krainy żabojadów ;)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoczek, a przez co ja położyłem bagno? Juz nigdy, przenigdy żadnych elektrozaworów i dolewki bezpośrednio z RO.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie jest bezpośrednio. Woda leje się do zbiornika na RO, a z niego do sumpa. Ale już parę razy kałuża na podłodze była :)

Czyli elektrozawór do wymiany nie ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy po zgaszeniu się lampek prąd na elektrozawór nie jest wciąż podawany. Jeżeli tak to wina sterowania, jeżeli natomiast napięcia nie będzie, a woda wciąż się leje to wina zaworu.


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przykleję się do tematu. Zastanawiałem się nad takim systemem o jakim piszesz. Jako zabezpieczenie chciałem zastosować drugi elektrozawór podłączony do jakiegoś czujnika wilgoci, który dałoby się umieścić na podłodze szafki i którym dałoby się sterować ten drugi elektrozawór. Może ktoś spotkał się z czymś takim?

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniej byłoby dołożyć drugi elektrozawór, ja mam dla bezpieczeństwa dwa elektrozawory sterowane dwoma Aquastatami, rozwiązanie dobre, jeszcze nie zawiodło a ro ma prosto do zbiornika na ro i przelew do sumpa,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam elektrozawór podwójny od Skiby a dolewkę od Aquatrendu i mam nadzieję,że ten system mnie nie zawiedzie.Sebciu,opisz co zawiodło u Ciebie.

Ps.Już wiem :wallbash:

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mam Ci pisać??? Dokładnie to co u Ciebie hahaha :D


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden czujnik mechaniczny ustawiony na minimum bezpośrednio jako dolewka do komory z pompą główną i 2 elektrozawory. Steruje tym profiluxem w którym jest opcja ustawienia czasu lania się wody po wykryciu błedu czujnika. Ustawiłem na 5 min więc nie przeleje. Jak do tej pory zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeleje dopóki nie zawiesi się elektrozawór. Jeśli zawiesi się otwarty to pozamiatane.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, czujnik może przestac podawać sygnał, ale jesli elektrozawór przytnie sie w pozycji open to po zabawie i po zbiorniku.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeleje, maxymalny czas działania dolewki w profiluxie bez względu na to czy czujnik i elektrozawory działają czy nie mam ustawiony na 1 godz i póżniej wyłączy gniazdo w listwie. W tym czasie nie poda więcej niż 2l :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie za bardzo rozumiesz co piszemy. Jak się zawór zawiesi otwarty to profilux może sobie sambe tańczyć a woda i tak się będzie dolewała.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sobie gniazdo wyłączać, ba, nawet cały dom może Ci wyłączyć, ale jeśli zawór mechanicznie zatnie się w pozycji otwartej, to dopóki woda bedzie w rurach, to będzie się dolewała do zbiornika.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze mieć profiluxa który skoczy do piwnicy zakręcić główny zawór wody...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, może.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, mi w czwartek w nocy padła pompa cyrkulacyjna, w jakiś sposób zwarcie które zrobiła (nie wiem jak, nie jestem elektrykiem) zablokowało oba zawory w pozycji otwartej, baniak mówiśc w wielkim skrócie przestal istnieć. Rób jak uważasz.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od trzech lat leje z ro przez zdublowany elektrozawor i jeszcze nic sie nie wydarzylo. Alarm dzwiekowy przy przelaniu nie mial jeszcze okazji zadzialac :-)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy przypadkiem do profiluxa nie można podłączyć karty sim która będzie informować o przekroczonym czasie dolewania sms-em do wodociągów które dzięki temu odetną dzielnicę od wody :)

Rafał czy podejrzany zawór o którym piszesz jest pojedynczy czy podwójny ?

Seb napisz też jaki był u Ciebie zawór.

Edytowane przez kmirko (wyświetl historię edycji)

*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Dobrze wiedzieć że to możliwe...

No to nie ma rady. Trzeba zrobić 2 wiadra do dolewki jedno napełniać bezpośrednio z filtra RO i manualnie przy pomocy wężyka co jakiś czas uzupełniać drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb nie wymądrzam się ale zablokowanie przy zwarciu które powinno wywalić bezpiecznik a nie podać napięcie na elektrozawory jest dziwne. Może jeden elektrozawór był zawieszony już wcześniej i jechałeś na jednym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy przypadkiem do profiluxa nie można podłączyć karty sim która będzie informować o przekroczonym czasie dolewania sms-em do wodociągów które dzięki temu odetną dzielnicę od wody :)

Rafał czy podejrzany zawór o którym piszesz jest pojedynczy czy podwójny ?

Seb napisz też jaki był u Ciebie zawór.

Jesteś bardzo dowcipny, ale odpowiedz mi jak to możliwe, że zwarcie pompy cyrkulacyjnej otwiera i blokuje dwa elektrozawory bo może to być cenną wskazówką dla mnie i dla innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

A gdyby tak zawory zasilać z urządzenia w stylu UPS? Nie chodzi mi o kwestię braku prądu w sieci tylko zabezpieczenie przed ewentualnym "zwarciem". Gdybam bo nie znam się na prądzie elektrycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.