Skocz do zawartości
SkoczekPL

Elektrozawór pada ?

Rekomendowane odpowiedzi

a co powiecie na taką sytuację - brak prądu podczas otwartych elektrozaworów... wtedy żaden czujnik, żaden profilux nie pomoże.... można mieć i 10 elektrozaworow ale w momencie 'dolewania' jak zabraknie prądu na 2-3h, albo co gorsza wywali bezpieczniki podczas gdy jestesmy z rodzinka na weekendowym wypadzie ...pozamiatane ;) chociaż wtedy i tak by nic baniaka nie uratowało przez 2-3 dni bez prądu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak braknie prądu to elektrozawór się sam zamknie kolego.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamknie się pod warunkiem, że jest to zawór NZ (normalnie zamknięty) a nie NO (normalnie otwarty).

Akurat te, które sprzedawał Skiba są typu NZ - czyli bez prądu są zamknięte.

Trochę mnie nastraszyliście tym zatykaniem się syfem z rur i chyba zamontuję jakiś prefiltr mechaniczny tylko zastanawiam się co dokładnie można dać (nie mam za bardzo miejsca na duży filtr - musi być coś niewielkiego). Jakieś pomysły czego szukać?

Edytowane przez rpp (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Zamknie się pod warunkiem, że jest to zawór NZ (normalnie zamknięty) a nie NO (normalnie otwarty).

Akurat te, które sprzedawał Skiba są typu NZ - czyli bez prądu są zamknięte.

Trochę mnie nastraszyliście tym zatykaniem się syfem z rur i chyba zamontuję jakiś prefiltr mechaniczny tylko zastanawiam się co dokładnie można dać (nie mam za bardzo miejsca na duży filtr - musi być coś niewielkiego). Jakieś pomysły czego szukać?

na nowobudowanych instalacjach zakłada się za wodomierzem tego typu filtry

Filtr skośny do wody

filtr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.