Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

In your dreams... :animier:


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

A kto powiedział że Franek nie może działać razem z Heleną [scrubberem] ??

Widzę ten banner "największa HELENA w Polsce lekiem na największe cyjano w Europie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że albo jedno albo drugie, gdybym odpalił scrubbera, wyłączyłbym odpieniacz, łączenie tych metod jak dla mnie mija się kompletnie z celem.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

każdy ma inne podejście, każdy ma inny zbiornik... :) i to mi się podoba w tym hobby >> różnorodność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, w niektórych systemach, gdzie karmienie odgrywa kluczową rolę, konieczne jest łączenie kilku metod, w innych jedna w zupełności wystarcza :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że albo jedno albo drugie, gdybym odpalił scrubbera, wyłączyłbym odpieniacz, łączenie tych metod jak dla mnie mija się kompletnie z celem.

i o to chodzi :thumbsup: , bo na jakiej zasadzie stwierdzić że ATS dziła jak mamy właczony odpieniacz??


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tylko zanim ats zacznie dzialac to woda nie stanie sie ""bajorkiem"" :) ??jesli nie bedziemy uzywac odpieniacza?? jesli juz ats zaskoczy na 100% to odpieniacz i tak za bardzo nie bedzie mial co pienic ale co do tego momentu bedzie dzialo sie z woda w baniaku? ats tez potrzebuje trochu czasu ze szedl pelna para :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie widze problemu, w pierwszy dzień jak uruchomiłem ATS od razu wyłączyłem odpieniacz, glony szybko pojawiają się na siatce więc niema problemu


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nastała cisza w temacie może troche odświeżymy jak tam rezultaty :whistle:


gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

To ja podbijam bo odpaliłem u siebie maleństwo:

6520231293_cd6c0c166a_z.jpg

Po dwóch dniach widać, że coś się dzieje na siatce więc są dwie możliwości: albo szybko zaskoczył i glony zaczęły rosnąć albo syf z wody się zaczepia na siatce :)

Wiem też, że muszę go przebudować bo w obecnej postaci spływ jest nierównomierny. Do tego rura o średnicy 25mm jest za mała, tzn za słaby spływ wody.

Ciekaw jestem jak będziesz wyglądać spływ po siatce na kolejnej wersji.

Nic nowego nie odkryje w tym temacie ale sprawia frajde pokombinowanie samemu. Równie dobrze można kupić gotowca za grubą kasę ale nie o to chodzi. Akurat moje poszukiwania dążą do znalezienia najtańszego rozwiązania w utrzymaniu.

Ah.. ATS jest narazie dodatkiem do odpieńka! Nie zamierzam jeszcze zrezygnować z odpieniacza. ATS w obecnej postaci działa tak: woda spływa po siatce do refugium skąd jest odprowadzana do trzeciej komory na pompę i do akwarium. Natomiast nadmiar wody, który nie spłynie po siatce jest odprowadzany bocznymi rurkami do pierwszej komory sumpa na odpieniacz i potem przez refugium aż na pompę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Tak jak rozmawialiśmy - ATS to alternatywa refugium, a właściwie - działające refugium :D

Ale czy to alternatywa dla odpieniacza, reaktorków i reszty? Czas pokaże. U mnie wszystko gotowe, szukam tylko materiału na "siatkę". Coś namierzę w ten weekend.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze alternatywa, pamietam jak kiedys lecialem na scrubberze to mimo tego ze byl troche przymaly i po4 sie wahalo, to nie bylo zadnego cyjano a korale rosly lepiej niz na odpieniaczu :/ niech mi ktos zbuduje scrubbera bo ja nie mam czasu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak rozmawialiśmy - ATS to alternatywa refugium, a właściwie - działające refugium :D

Ale czy to alternatywa dla odpieniacza, reaktorków i reszty? Czas pokaże. U mnie wszystko gotowe, szukam tylko materiału na "siatkę". Coś namierzę w ten weekend.

spróbuj z suszarką do sztućcy ale poziomą oczko równo 3*3mm a wymiar powierzchni użytkowej po odcięciu boków 29*20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

leoni chyba się jakiś czas temu podzielił fotkami - nie pamietam gdzie to było.

Mój ats to przeszłość - na spływie fi25mm nie ma szans powodzenia. A że akurat w moim przypadku o filtracji decydują koszty to postawienie ATS'a z oświeleniem z obu stron, z własną pompą nie wchodzi w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam malutki zbiornik ok32L, bez odpieniacza (podmiany raz w tygodniu). NO3 20 mgl/L dużo, reszta ok. W związku z wysokim NO3 i glonami w zbiorniczku chciałem zastosować właśnie taką metodę filtracji.

mam pytanie, jaką optymalną powierzchnię powinna mieć siatka???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukas.piotr warto to przestudiować. Kopalnia wiedzy ..


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie prościej wsadzić glony do sumpa? one po osiągnięciu poziomu niskiego obumierają i trzeba od nowa kupować glony. w sumpie najprościej i spełniają tę samą rolę.


Automatyczne dolewki - tel 501 562 051 , mail dr_witt@wp.pl ,Allegro - Dr_witt

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=513551

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba niedokładnie czytałeś skoro zadajesz takie pytania.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukas.piotr warto to przestudiować. Kopalnia wiedzy ..

tak, tak. wczoraj już było trochę za późno żeby wszystko dokładnie przeczytać ale nadrobiłem dzisiaj :coffee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki prosty scrubber ,co o tym myślicie

ładny nie powiem a najładniejsze kokardki :rofl:

a teraz z pytaniami jakiej mocy pompa użyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie mój scrubber i nie moje kokardki, ale taki chce sobie zapodać jest mnóstwo wymyślnych konstrukcji ale jak taka najprostsza działa to poco kombinować .pompa New Jet 1200 może będzie ok? można regulować przepływ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.