Skocz do zawartości
tomasz

LAMPA LED DIY - parainstrukcja budowy

Rekomendowane odpowiedzi

cena xt-e cw

http://www.maritex.com.pl/pl/shop/productInfo/ggid/21522/pid/24300/page/1/backurl

pols płytka

http://www.maritex.com.pl/pl/shop/products/ggid/16031

plus montaz

Oferujemy montaż ustalonej diody na oferowanych podłożach w cenie 0,5zł/szt netto (za diodę). Minimalna ilość to 50szt. na pozycję

Termin wykonania 10-20 dni

dioda xp-g

http://www.maritex.com.pl/pl/shop/productInfo/ggid/18074/pid/24336/page/1/backurl


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już widzę wszystko wymieszałeś. Ktoś pisał o stosowaniu białych xt-e? Bo dla mnie to nowość w takim razie. Xt-e stosujemy zamiennie z xp-e. Cenowo wychodzą tak samo licząc zł/w ale mamy o połowę mniej lutowania. Jeśli chcesz zmniejszyć liczbę xp-g to zastosuj xm-l. Znowu będziesz miał o połowę mniej lutowania...

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no o białych może nie ale blue tak a białe takie same a nawet lepsze bo bin mają lepszy i cena wyjdzie za nią około 11zł a nie 20zeta.ja sie nie znam czy można nią stosować ale czytając parametry to te same

tu nie chodzi o lutowanie ale zaoszczędzenie sporo na diodach

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylwek wymyśliłeś sobie że dasz białe xt-e a teraz udowadniasz że xp-g będą ekonomiczniejsze. Tego nie musisz udowadniać bo widać to czarno na białym i nikt nigdy nie pisał o dawaniu białych ledów xt-e. To o czym rozmawiamy?

Poradzę Ci jeszcze raz, chociaż jak widzę masz to gdzieś, może jednak przyda się komuś kto nie jest najmądrzejszy. Najnowsze diody RB xt-e możemy śmiało stosować zamiast dotychczasowych xp-e. Są prawie dwa razy wydajniejsze a kosztują 14zł : 19zł - tak około, nie będę sprawdzał co do grosza bo to bez sensu.

Możemy więc dać ich dwa razy mniej i zaoszczędzimy dużo na robocie. To samo tyczy się zamiany xp-g na xm-l. Z tym że tu stosunek mocowy jest znacznie lepszy na korzyść xm-l oczywiście.

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem ofertę w pdf od nich, za moduł x1XT-E royal blue 500mW na miedzianym starze brutto 13,88pln

za pasek 6xXT-E600mW (RB) 79,95 za moduł brutto. Białe XT-E są dostepne na alledrogo na starze po ~12 zł, praktycznie tyle daja co XP-G a sa tańsze, jedyne przeciw że tam mają chyba 6100-6500K, nie znam się do końca ale mogłyby byc dobra alternatywą XP-G

Edytowane przez owler (wyświetl historię edycji)

3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylwek wymyśliłeś sobie że dasz białe xt-e a teraz udowadniasz że xp-g będą ekonomiczniejsze.

nie rozumiem co napisałeś że chciałem zainstalować xt-e ?pewnie tak jeśli by się dało więc pisałem że się nie znam a ze teraz lepiej xg-p? bo nie kumam


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edytowałem tamten post - dopisałem jakie ledy najlepiej użyć. Skorzystasz to dobrze, nie skorzystasz Twoja sprawa. Chyba mnie zmęczyła juz ta przepychanka.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra zastosuje xp-e i xp-g ale juz nie krzycz na mnie :)


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam krzycze. Po prostu jak następnym razem wpadne po następne korale to Ci nakope i już. :ouch:

A lobophylia od Ciebie super się wybarwiła.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to super


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie co do ustawienia prądu dla drivera dla diod xg-p CW 1200 -1300 czy 1000mA

Wiem że jest mnóstwo na ten temat ale z rok temu polecano 1200-1300 do xp-g a ostatni coraz więcej osób pisze o 1000mA z czego to wynika?

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z tego wynika że kupujesz samochód wyścigowy a jeź dzisz nim pięćdziesiątką po zakupy. Czyli:max prąd to 1500mA i przy nim diody dają najwięcej światła. Dobrze zostawić zapas 10-29%, czyli dajesz 1200-1300. Chociaż możesz też dać 500 i trzy razy więcej diód.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jeśli będę miał drivery do z potencjometrem analogowym to jeśli będę miał prąd ustawiony na 1200 i będzie za jasno świecić to sobie mogę skręcić aby mniej świeciły tak?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można. Tylko pwm.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można. Tylko pwm.

dzieki.... moze powiedziec jakich profili alu uzywasz do budowy swoich lamp?? Wygladaja na jakies ramki do obrazow czy cus ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbieram się do robienia lampy na białych xm-l z driverami 2,8A i niebieskie xt-e. Prąd max xt-e to 1,5A a typowe drivery są albo 1A lub 1,5A więc tak na maxa. Więc pomyślałem aby wykonać połączenie szeregowo-równoległe czyli dwa paski po 6 połączone równolegle do drivera 2,8A. Prądy by się rozłożyły po 1,4A na pasek. Co myślicie o takim rozwiązaniu ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie to błąd, praktycznie często się sprawdza. A nie lepiej zamówić drivery na 1,4 A?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi że nie da się driverów zamówić na 1,4A tylko z oszczędności na całym projekcie. Rozwiązanie takie proponuje Mrelektronik. Myślę że jeżeli zastosować diody z jednego "wafla" to będą miały jednakową rezystancje wewnętrzną i prądy rozłożą się jednakowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie poszukuje zasilacza 24V 20 A macie jakieś namiary ?/? gdzie szukać w rozsądnych pieniądzach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko to jest 12v


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.