Skocz do zawartości
MojeSumienie

Jak tu nie kląć i nie pić wódki...

Rekomendowane odpowiedzi

zakupiłem w piątek najtańszą wersję filtra RO AquaFilter Aquarius RO 75gpd

(sklep tu akurat nie ma znaczenia) ... bo szkoda mi było dołożyć jeszcze 100...

Filtr ten był z nakładką gumową do założenia na kran - niby fajnie...

podłączyłem do kranu wszystko jak należy i cieszyłem sie, że powoli woda zaczyna kapać do 5 litrowej butelki... kran odkręciłem delikatnie

odwróciłem się od kranu na chwilę, żeby skorzystać z ręcznika i ...

nagle jak nie pizgnie... woda była rozbryzgana wszędzie... a najwięcej na mnie...

wyskoczył wężyk z gumowej gruszki którą się zakłada na kran - potem gruszka..bo jak zebrała się woda -to ciśnienie wywaliło wszystko...

pomijam minę mojej żony - która akurat skończyła sprzątać łazienkę, ale szlaq mnie trafił na maxa...

jak można dawać do sprzedaży taki badziew? - tak jak pisałem wcześniej - nie mam absolutnie żalu do sklepu w którym to kupiłem.

Pojechałem do obi żeby kupić jakieś złączki - oczywiście na każdym dziale odsylali mnie a to na ogród, z ogrodu na wod-kan - i tak w kółko... w obi straciłem 2,5h, żeby szukać na każdym regale czegoś co mogę spasować do tego wężyka... bo nikt z obsługi nie był w stanie POMYŚLEĆ co zrobić i gdzie to znaleźć...

na dziale ogród kupiłem wąż o średnicy takiej, że wężyk od RO wchodził do środka dość ciasno - do tego oczywiście cybant.

na dziale z kompresorami kupiłem złączkę 3/8" na którą mogłem naciagnąć węża z cybantem

do tego na wod-kan kupiłem mufę i redukcję z 1/2" na 3/8" plus mufę 1/2" na kran...

zanim dojechałem do domu, zanim to poskładałem minęło 4h....

jednym słowem - tanie mięso psy jedzą...

nigdy więcej nie będę oszczędzał na czymś na czym nie powinno się oszczędzać...

bo w sumie zaoszczędziłem 35 zł a straciłem kupę czasu... i dobry humor żony :(

eech...


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to co opisujesz to jest twoja wina i tylko twoja, nie umiejętne podłączenie węża spowodowało właśnie taki problem, ja tez kupiłem ro+di i podłączyłem to pod główny obieg wody w domu tam gdzie wychodzi wąż do napełniania muszli :) przecież wszędzie jest napisane że ciśnienie będzie rosło bo membrana wolno przerabia wodę. Moim zdaniem nie powinieneś pluć na sklep, producenta itp tylko na swoją niewiedzę lub brak zdolności manualnych.


Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem zestaw na Allegro w podobnej cenie i trójnik do podłączenia w instalacje z wyjściem na wężyk miał śrubunek zaciskający i żadnych cybantów nie trzeba było używać. Jesteś sam sobie winien, bo albo coś źle podłączyłeś, albo nie spojrzałeś na kupiony towar szczegółowo.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezooo - przecież pisałem, że nie mam do nikogo pretensji, a sam do siebie...

poza tym to nie jest wina sklepu, a producenta - bo odkręciłem wody tyle,że bez filtra - woda do butelki litrowej lałaby się z 15 minut.

Wąż był luźno wsadzony i w momencie kiedy gruszka się napełniła wyciśnęła wąż... ot co...

A napisałem to po to, żeby inny nowicjusz zanim kupi zastanowił się, czy nie dołożyć troche kasy i mieć spokój, albo wziąć ze śrubunkiem - bo widzę, że są też takie wersje...

Darek


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jak nie masz problemem ze sklepem to wywalam link do niego.......


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też niedawno kupilem filtr troszkę inny AquaFilter Filtr RO 75 3 korpusy + DI. Pomijam że byl uszkodzony wlot i musialem go przerobi pod wąż od prysznica. Ponieważ ze mnie hydraulik jak z koziej ...... dałem sobie radę. Ale też z 5 h walczyłem. Ale nie o tym...

Jak zobaczyłem jakie to wielkie to bylem w szoku!!! A moja żona 1 co się spytała - gdzie ma TO wisiec !!! Faktycznie myślalem że będzie mniejsze. Wysokośc 40 cm. Ciężko mi nawet pudło do tego było kupic. Ale kupiłem, wkładam do wanny i się robi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jak nie masz problemem ze sklepem to wywalam link do niego.......

ze sklepem absolutnie nie! :)

bardziej sklep mógłby napisać, że ma "problem" ze mną - bo zadaje dużo pytań...


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokup jeszcze do tego zestawu... kwiaty dla żony. to zazwyczaj działa dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, mam nadzieję że po swoim bałaganie, choć posprzątałeś sam. Masz wyrozumiałą Żonę - w wypadku wielu innych nie skończyło by się na "minie", jak by chwile po sprzątaniu Mąż jej sajgon z łazienki zrobił. Na Obi też psów nie wieszaj, obsługa sprzeda Ci tylko to, co chcesz - jak sam nie wiesz co, to nie wymagaj aby inni składali ci nietypowe zestawy.

Trzeba było najpierw zastanowić się, czy te złącza wytrzymają ciśnienie, pod jakim pracuje osmoza. No i zakupić od razu odpowiednie rzeczy.

Ale nie przejmuj się, Nie raz będziesz miał wodę na podłodze :)

Co do zestawu, polecam złącze na wąż od prysznica. Poza tym, mniejsze zestawy podobno dokładniej filtrują.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żona jak żona - nie ta to inna :) (joke)

oczywiście ze posprzątałem... A co do obi... problem jest taki, że pracownicy sami nie wiedzą co mają na regałach niestety.

To Ty musisz szukać sam - bo najczęściej spotykaną odpowiedzią jest... "musi Pan/Pani iść na dział..." Biegniesz na ten dział a tam słyszysz... "niestety my tego tutaj nie mamy - musi Pan/Pani iść na dział..." i tak w koło Macieju...

no ale... wszystko działa... skończyło się na małych nerwach, ale już mi przeszło...

Darek


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie ja dlatego staram się wszystko w jednym sklepie kupować :) Może nie wychodzi najtaniej, ale przynajmniej wiem gdzie i co leży :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam aquafilter 50 od 2006roku i do dziś działa sprawnie, oczywiście z wymianą membran.

Coś ściemniasz kolego.A wódkę można pić i nie trzeba klnąć.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.