Skocz do zawartości
KarinaB1

odwrócona osmoza-wymiana filtra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie związane z wymianą filtrów. Mój model to AquaFilter Aquarius RO 75gpd

Nie wiem jak się do tego zabrać. Może ktoś pomoże:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karina, jeśli masz ten model z korpusami stojącymi, no to musisz mieć taki oczkowy duży klucz, chyba że masz chłopa co ma siłe w łapkach :)

klucz-filtra-nw-500-650_341.jpg

Odkręcasz, wymieniasz i już :)

A jeśli masz wersję z takimi poziomymi "korpusikami" jak membranowe no to już normlanie rączkami odkręcasz ,wyciągasz, zmieniasz i zakręcasz :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widać modelu :) Ale: wyciągamy niebieskie zawleczki, wypinamy wężyk, wyciągamy prefiltr. Montujemy nowy, wpinamy wężyk i wkładamy zawleczki. Wypinamy wężyk przed osmozą (ta duża, środkowa tuba) i puszczamy wodę przez same prefiltry aż wypłuczemy węglowy pył.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie :) w takim razie idę szukać klucza:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze może być taki, ale zobacz może pójdzie "ręcznie"

klucz-do-filtra-fxwrhot.jpg


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3239_1.jpg

tak wygląda mój filtr. Niestety nie znalazłam klucza a za nic w świecie nie umiem odkręcić tych korpusików:( Może ktoś ma jakiś cudowny pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to do nich nie ma klucza, bo to są te małe.

Zrób jak napisał Mintaj, odłącz przewody i najlepiej zdejmij te korpusiki ze stelaża.... i albo niech ktoś Ci je trzyma a Ty obiema dłońmi kręć (możesz przez jakąś szmatę), albo złap korpus w kolana i sama kręć. Chyba że masz jakiegoś fajnego sąsiada to wiesz.... zamiast po szklankę cukru idź z filtrami RO :)

Chyba że ................ wprowadziłem Cię w błąd :p Bo na górze jest tylko membrana, a na dole masz prefiltry ale bez korpusów tylko jako dwa w jednym.

Możesz zrobić fotkę - tego co chcesz zmienić ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prawej stronie masz nakretke, najlepiej odpiąć wężyk i odkrecic a potem wymienic wklad:-) jak nje nie dasz rady to jeszcze na siłownie musisz skoczyć:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że Twoje prefiltry to nie te duże stojące, tylko te mniejsze leżące ? mam rację Karina ?

ro5m.jpg


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie takie jak ten jeden węglowy i polipropylenowy

2502_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i odkręcenie tych korpusików graniczy z cudem:( niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli krótko mówiąc tamte korpusiki są do wyrzucenia a zamiat nich montujemy te nowe tak? sorki może moje pytania są dla was trochę niepoważne ale robię to pierwszy raz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie:) w taki razie idę wymieniać :) pozdrawiam Karina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włąsnie sprawdzałem działąnie filtra RO/Di i po paru minutach już TDS wskazuje 3. Widze że filtr działa i jest przygotowany na zalanie bedzie sie napełniał bardzo dlugo :D ale pytanie do Was mam takie. Planuje zalać akwarium za miesiąc wiec czy teraz musze jakoś osuszyć ten filtr żeby nie stracił włąściwości ?


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TDS po DI powinien wskazac 0 - zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę podjechac ,pomogę

Troche masz daleko ;) ale dzięki narazie nie ma po co przyjechać :D wystarczy rada co zrobić z tym mokrym filtrem żeby póxniej wszystko grało ;)

TDS już wskazuje zero :D

musiałem troche wody upuścić :D


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze kolega oferował wizytę u kobiety a nie u ciebie :p a ro za nic w świecie nie wysuszaj bo wtedy możesz wyrzucić wkłady i membrane tylko na śmietnik.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy ma ktos pomysł gdzie moze byc problem ze po 3 korpusach 5, wegiel 1, RO i DI tds pokazuje 030?

Kolega zalozyl filtr i ma problem taki u siebie, nie mam juz pomyslu co moze byc przyczyna. Co sprawdzilem:

- w kranie woda 450

-przed DI 040 po DI 030 czyli zywica dobra

-membrama wymieniona z nowej na nowa (75) - myslelismy ze ta nowa byla uszkodzona ale z nowa to samo

-TDS dobry bo u mnie sprawdzany i pokazuje 000

ma ktos pomysl jakis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogranicznik przepływu odpowiedni jest założony?

Może coś niedokręcone lub źle złożone.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos jest zle skrecone w puszce z zywica,rozkrec jeszcze raz,przyjzyj sie dobrze i dokladnie zloz. Ja nigdy nie mialem problemu po wymianie zywicy,oprocz ostatniej - TDS nie schodzil ponizej 008 ppm. Coc po rozlozeniu wygladalo,ze jest wszystko o.k.,po ponownym zlozeniu TDS 000 :).

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.