Skocz do zawartości
biegala

startuję z reefmaxem :) potrzebuje porad :))) chetnie przyjme na start

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie. zabieram się za reefmaxa.

na razie zasolona woda i szukam zywej skaly i piasku na poczatek.

jak to zagra to planuje wpuscic ekipe czyszczaca.

to plan na najblizsze dni ...

chetnie przyjmę na start wszelkie cosiki :)

poradzcie czego powinnam unikac a o czym powinnam pamietac :>

pozdrawiam :))))


narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek proponuje wstrzymać się z wpuszczaniem życia i trochę poczytać o morszczyźnie :baby:

Za jakiś miesiąc zrobić testy i jak wyjdą ok to wpuścić ekipę porządkowo- remontową :thumbsup:

A jak narazie zażyć węgiel doustnie i czytać, czytać i czytać

PS: Skałe i piasek jak najbardziej dokładać :handy:

Edytowane przez Signarus (wyświetl historię edycji)

Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. narazie proponuje wstrzymac sie z jakimkolwiek zyciem. skale mozna smialo wlozyc, po 2-3 dniach piasek. po miesiacu zrobic testy (po4, no3, no2, ph) i jak bada w normie to wtedy mozna myslec o ekipie czyszczacej. no i przede wszystkim czytac forum. to narazie tyle pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poslucham was. na razie wybieram skałę ... mam juz upatrzoną. potem nasypię piasku i bede obserwowac :) a potem bede pisac. raz jeszcze dzieki za pomoc :p


narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poradzcie czego powinnam unikac a o czym powinnam pamietac :>

Unikać powinnaś postów typu

chetnie przyjmę na start wszelkie cosiki

bo ludzie reagują na nie dosyć nerwowo. A pamiętać o przyswajaniu wiedzy w dużej ilości, bo to w morszczyźnie podstawa. Jak wystartujesz z baniaczkiem i dojrzewanie ładnie przejdzie, to i cosiki się znajdą do podarowania, możesz być pewna :)

Pozdrawiam i życzę powodzenia :welcome:


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ach ta moja chciwość :D jutro mam dostac skale i piasek. nie moge sie doczekac :)


narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienilam ustawienie skaly ... mam nadzieje ze nie zabilam wielu zwierzatek :( powiedzcie ze one jakos sie wygrzebia w razie czego :(

po ilu dniach zauwazyliscie zycie u siebie i jakie ono bylo ?

obecnie zastanawiam sie jak pomoc mojemu akwarium, zeby mieszkancy byli szczesliwsi :p

dzisiaj widzialam jedna rozgwiazde. na samym szczycie na srodku jest samotny cosik ...


narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lec do apteki i kup sobie wegiel na wstrzymanie :D

To ze wszyscy mowia zeby zapomniec o zbiorniku na miesiac po zalaniu nie jest wyssane z palca :)

Pozdrawiam

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

male pytanie ... ile dajecie soli na 5 litrow ?


narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak wyżej koledzy napisali Ci Basiu musisz odrobić lekcje i poczytać wątki dla nowicjuszy, ale że i ja sam zakładając swój baniak czyniłem podobnie, proponuję poszukaj kogoś doświadczonego w okolicy i nawiąż kontakt. Jako kobiecie na pewno znajdzie się wielu chętnych do udzielenia pomocy, panie na tym forum miewają o wiele łatwiej, w innym przypadku już dawno by po Tobie pojechali .

Co do ilości soli to zależy jaka sól i jakie zasolenie,<działy dla nowicjuszy się kłaniają>, w celu dokonania pomiaru zasolenia Musisz kupić jakiś spławik lub najlepiej refraktometr uprzedzając pytania a jakie przyrządy są najlepsze i co kupić odsyłam ponownie do czytania działów dla nowicjuszy jest tam to wszystko opisane.

Jeszcze raz powtórzę kontakt z najbliższym morszczakiem i nie ustające telefony z zapytaniami działa to w stu procentach, a przy okazji Poznasz nowych fajnych ludzi.

Pozdrawiam

Robert

Ps.

Co do skały na pewno nie uśmiercisz w niej wszystkiego jeśli Będziesz postępować zgodnie z zasadami,

część życia na pewno padnie tak jest przy nowym baniaku, a ze skały wychodzi nowe życie nawet po kilku latach i non stop baniak potrafi zadziwić nawet doświadczonych morszczaków z wielo letnim doświadczeniem

Jeżeli chcesz coś zidentyfikować to koniecznie Wstawiaj fotki i jest specjalny dział na forum od tytułem <identyfikacja> zanim jednak zadasz pytanie polecam poszukać na stronie http://pl.reeflex.net/ jest po Polsku

Jeszcze raz pozdrawiam

Robert

Edytowane przez strugas (wyświetl historię edycji)

Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat do zamknięcia :)


narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.