Skocz do zawartości
Michalevo

Goniopora

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie goniopora rośnie pod sfilgoi infinity 400W w zanurzeniu 39cm, czyli mocno prześwietlona. Była pod ledami wcześniej. Wcześniej na soli reef crystals, obecnie AFRS bez probio

wysłane z kieszonkowego miniekraniku ;)

Filmy w stopce.

Edytowane przez makok (wyświetl historię edycji)

takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sól ma najmniejsze znaczenie. Rosły mi Goniopory kiedy używałem soli Preis, TropicMarin, a teraz używam soli NYOS i rosną mi tak samo dobrze. Ważne jest karmienie, ważna jest także stałość parametrów - często Goniopory giną bezpośrednio po imporcie, po czym te które przeżyły, żyją sobie w dokładnie tym samym akwarium co te, co padły.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po zmianie soli obserwuję przyrost tkanki i zdam relację za kilka tygodni.Polipy powoli się wysuwają,


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co mówi Włodek. Mam od Niego szczepki goniopory od kilku dni i wyglądają super. Sól to Red Sea (zwykła, nie Coral Pro).


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie stoi z boku ( w rogu akwarium pod pompą - mała cyrkulacja ) i wysoko nad piaskiem


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,ale widzę,że prąd wody pcha polipy w jedną stronę i pomału odsłania się szkielet.Wczoraj akurat przestawiłem cyrkulację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taka w ksztacie kuli. Zastanawiam sie czy jej cos/ktos nie skubie. Generalnie pompuje sie sporo I czasami oprocz wyciagnietych polipow, puszy sie cala tkanka. Jest w polowie wysokosci akwa, z boku troche pod vortechem. I teraz sprawa taka, ze jakies dwa tygodnie temu zniknely 4 polipy I pojawil sie szkielet :/ cala reszta polipuje jak wczesniej. Nie jest to gdzies z przy koncu korala, tylko z boku. Widzialem tam pare razy debeliusa, ale jak juz polipow nie bylo. Widzialem tez, jak sama sie innymi polipami zawijala i dobierala do tej martwej czesci. Nie schodzi bardziej, tylko ten malutki kawalek padl... czy to znowu brzydal? Jak cos sie dzieje, to zawsze zganiam na niego ;)

Mial ktos tak?, zarosnie nowa tkanka? Dodam ze jest zolta


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja stoi w centralnym miejscu akwarium ok. 10cm nad piaskiem, mam ją od miesiąca i pompuje się pięknie, mam nadzieje ze jej się nie odmieni

post-22820-0-57392000-1406144203_thumb.jpg

Edytowane przez jinjer (wyświetl historię edycji)

angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem wymagają dodawania jodu i strontu oraz mikroelementów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w reefmaxie jest mniej więcej w połowie wysokości, cyrkulacja dość silna, mocniejsza pompa z prawej na nią dmucha, słabsza z lewej, błazny zrobiły sobie z niej domek i to ulubiony koral mojej małżonki. Pompuje się pięknie, ale ja mam ja dopiero jakieś 2 miechy :).

Dodaję jod, stront, mikroelementy i dokarmiam jbl coralfluid. Oprócz tego wapno i raz w tygodni witmin C po kropelce.

Edytowane przez lech360 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-10404-1407969364,48_thumb.jpgJa swoją straciłem podczas przeprowadzki na nowa chatę. A taka fajna była różowy kolor na fotce dobrze nie widać

Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanko odnośnie goniopory kupiłem ją przed wczoraj w sklepie ładnie napompowana u mnie wystawia polipy na ok 2cm max co do parametrów zasolenie 1,023 no3-5 po4 nie wiem salifert pokazuje 0 ale każdy wie jaki to jest test, ca-400, mg-1200, KH-9 pozostale lps-y ładnie się pompują.. czy ten koral tak ma że musi się przyzwyczaić? światło PS BP 90W + t5 24w.

Edytowane przez seicodriver (wyświetl historię edycji)

80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten koral tak ma, ze mozesz sie nim nacieszyc jakies 6miesiecy (zdazaja sie wyjatki u niektorych kolegow z forum).

Moim zdaniem trzeba karmic jak NF.

Ps. 2cm to nie malo jak na goniopore


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam takich co mają go kilka lat i jest ok chyba zależy od egzemplarza może i nie mało te 2cm ale w sklepie miała z 5 cm polipy


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka goniopora?? Zielona czy czerwona??


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj jej trochę czasu niech się przyzwyczai.


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zielona fluo


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jakaś różnica jaki kolor?


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Proszę następnym razem podłączać pytania do wątków, które już istnieją na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.