Skocz do zawartości
Qbajuniorek

Pytanie o błazenki.

Rekomendowane odpowiedzi

Od tygodnia posiadam parkę błazenków i u jednego z nich od ok. 3 dni zauważyłem biały nalot na płetwie ogonowej i lekko poszarpana jedna płetwę boczną. Czy to jest uszkodzenie mechaniczne i zagoi sie po jakimś czasie czy jest to jakaś choroba? Dodam że obydwie rybki zachowuja się normalnie i maja też spory apetyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie podepne i spytam Jak długo zajmie błazenkowi skapnięcie się ,ze ma już ukwiała ?


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Błazenki są z hodowli, czy z odłowu ?


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak szybko błazenek może zejść?:( I czy drugi też może być zagrożony?:( Mam jeszcze decorę czy ona też może być zagrożona:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od stopnia infekcji i ogolnej kondycji ryby. U mnie dosc dlugo sie trzymaly i nawet myslalem ze dadza rade ale lipa wyszla. U jednego pasozyt zjadl wszystkie pletwy. Blazenek lezal na brzuchu na dnie. Niestety nie dal sie zlapac


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy zastosowanie fmc w głównym zbiorniku moż zaszkodzić obsadzie i czy zadziała na tą chorobę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie FMC nie bylo skuteczne przeciwko Brooklynelli.

Nie czytales mojego posta? Tylko formalina

Pogoogluj > http://saltaquarium....rooklynella.htm


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester mam prośbę (a możesz zapodać coś po naszemu,tam piszą po angliku a mnie w szkole pa ruskij uczyli i nico z tego nie kumam)

jak byś mugł to z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tlumacz google :)

Co to jest Brooklynella?

Brooklynella to rodzaj morskiej ospy spowodowanej zarażeniem z rzęskowymi pierwotniakami hostilis Brooklynella. Jest on bardzo ściśle i często wiąże się z czlonakmi rodziny Damselfish i dlatego jest zazwyczaj określany jako choroba blazenkow. Chociaż ta pasożytnicza plaga podobna do innych wymaga ryby jako nosiciela do przetrwania , nie jest szczególnie wybredna w poszukiwaniu blazenkow. Brooklynella. moze rowniez zaatakowac Angelfishes, surgeonfishes, wrasses, jawfishes i koniki morskich

Te pierwotniaki rozmnażają się bezpłciowo poprzez zwykły podzial binarny na drodze sprzęgania, dlatego są w stanie mnożyć sie znacznie szybciej niż Cryptocaryon ) i Oodinium (Velvet / Coral Fish Disease), i dlaczego to może prowadzic do sniecia ryb w ciągu kilku dni, a nawet godzin po zainfekowaniu. Z tego powodu rozpoznanie oraz natychmiastowe leczenie wszystkich ryb narażeni na te organizmy zagrażających życiu jest krytyczna.

Objawy

Najbardziej podobny objawowo do Oodinium, to też jest pasożytem,;który przede wszystkim atakuje skrzela pierwszy. Na początu ryba ociera sie o rozne obiekty ciezko oddychajac. Szybkie oddychanie ryby często złapać powietrza na powierzchni jak skrzela zatkana śluzem. Ryby stają się ospałe, odmówić jedzenia, i blaknięcie kolorów, ale najbardziej zauważalna różnica, która ustawia Brooklynella oprócz Oodinium jest ciężki ilość śluzu, który jest produkowany. W miarę postępu choroby gęsty śluz białawy obejmuje ciało, zwykle zaczynając od głowy i rozprzestrzeniania się na zewnątrz, zmiany skórne pojawiają się, i to nie jest rzadkością w przypadku objawów wtórnych zakażeń bakteryjnych powstać.

Zalecenie leczenie

Propozycje w zakresie od miedzi, malachit i innych środków ekologicznych, niektóre zaleca stosowania w połączeniu z formaldehydem. Jednak ogólny konsensus jest te rodzaje leków są albo mało skuteczne, albo nie działa w ogóle, i że najlepsze i najbardziej skuteczne leczenie Brooklynella jest formaldehyd sam. Zwykle średnia 37% roztworu formaliny jest mieszany z świeżej lub słonej wodzie w oddzielnym pojemniku leczenia. Poczatkowo wszystkie ryby są podane kapieli, a następnie kontynuacji leczenia i opieki w QT. Oczywiście już narażona na ryby leczenia formaliny, bardziej skuteczne będzie do wyeliminowania tego "choroba". Czy podawanie kąpieli lub wannę na początek to coś trzeba będzie określić siebie, ale jest bardzo prosty sposób, aby to zrobić.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co może się stać np.przy źle zidentyfikowanej chorobie w stosunku do kąpieli w formalinie??

jak długo trzymać ryba w takim roztworze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Axela - leniu - nie chce sie szukac?

http://nano-reef.pl/...nella-hostilis/

nie chodzi o lenistwo tylko o brak wiedzy czego się szuka

a przeglądając fotki które zapodałeś wyglądało mi na to ż mój a właściwie mojego dzieciaka błazen załapał takie cuś,

ale są spore rozbierzności:

1-ma białe plamy

2-poszarpane płetwy

3-je i pływa jak zwykle

4-ma to coś już od 2-tyg.

5-rybek u mnie 3 lata

i fanie by było żeby kolejne lata popływał z nami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ryba chora na brooklynellę od początku choroby jest osowiała i nie przyjmuje pokarmu? I czy drugi błazenek może być zagrożony?:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem błazenkowi kąpiel w cmf i odpukać biały nalot znikną i płetwa ogonowa sie zagoiła.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.