Skocz do zawartości
dobson212

Solniczka w słodkim domku :)))

Rekomendowane odpowiedzi

Jak miałem NO3 - 10 to prawie zemdlałem. A u ciebie życie, no cóż... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez przesady w starym akwarium miałem NO3 i po 20 a jakieś twarde w nim rosły, więc 10 to nie żaden szok

przy tych koralach co są wsadzone raczej problemu nie będzie choć pilnować trzeba żeby wyżej nie skoczyło ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem NO3 - 10 to prawie zemdlałem. A u ciebie życie, no cóż... :D

Hehehe panowie 10 to nic jak przywiozłem korale i rybki ze sklepu (kraków) to z ciekawości zrobiłem test na wodzie z worka. Transport trwał jakieś 2 godziny a w 1 worze było 30 N03 i w innych po ok 20 NO3. Powiem szczerze jeśli ktoś dba o swój baniak tak jak nalęży, stosuje odpowiednie absorbery nie przekarmia i nie posiada 20 rybek na 100 l to wydaje mi się że bedzie miał dużo bardziej zadbany zbiornik niż nie jeden sklepowy. Ostatnio pojeździłem troszkę po śląsku i małopolsce odwiedziłem kilka sklepów i jestem troszke w szoku porównując to co się piszę na tym forum o podejściu, dbałości o każdy szczegół, parametrach wody, naświetlanie itd w sklepach jest hardcor sprzedaż wszystkiego i wszystkim do każdego zbiornika. Ja na przykład podałem sprzedawcy litraż i czas założenia zbiornika(3 tyg), chciałem sprawdzić co mi zaproponuje doradzi ,a tu okazało się że mój zbiornik jest gotowy do przyjęcia życia zaproponował mi slimaki, kraby bałazenki, a jak spytalem o hepatusa to pokazał mi malca i rzekł że i tak większy w moim zbiorniku nie urośnie. heehehe uśmiałem się jak ch.... . Pozdrawiam.


5778_5861.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego skromnego bądź co bądź doświadczenia to przemyśl oddanie jednego kraba.. u mnie jest jeden i jak goni, to wszystkim się zainteresuje - a to jakiegoś korala przestawi (jak nie przyklejony), a to strombusa poobraca w każdą stronę, do każdej muszli zajrzy - dobrze że mu zapewniłem większą bo już się przeprowadzał.. nie wiem czy 2 jak się kiedyś spotkają to czy wojny nie będzie.. tak mi przynajmniej na początku radził Olivier jak chciałem 3 u niego zakupić.. teraz się cieszę że tego nie zrobiłem ;)


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u mnie jest całkiem odwrotnie kraby na początku coś łazikowały a teraz chyba się obraziły bo całymi dniami nawet nosa ze skały nie wystawią czasem w nocy widzę jednego a drugi siedzi zadekowany pod dużym kawałkiem i nawet nie myśli wyjść. Czasem nawet myślę zeby go czymś dźgnąć bo już nie mam pewności czy żyje.


5778_5861.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój też tak miał.. zrzucał odzienie, potem parę dni siedział i nic nie robił, ale od tamtego czasu grasuje jak janosik po lesie..


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odnośne kraba to padł albo go coś zeżarło, po kilku dniach bezruchu wyłowiłem dziada, śmierdziało z muszli jak z murzyńskiej chaty więc wyeksmitowłem padlinę a muszle tryk do baniaczka ........ . pozdrawiam


5778_5861.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie refmaxiarze jak to z tym odpieniaczem przez ostatnie 2 tygodnie może raz zapienił co może być nie tak, moim skromnym zdaniem powinien pienić a tu kicha, ryby są, pasze daje więc to nie początek ze nie pieni. please opiszcie jak to u was


5778_5861.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie refmaxiarze jak to z tym odpieniaczem przez ostatnie 2 tygodnie moe raz zapieni co moe by栮ie tak, moim skromnym zdaniem powinien pieni校 tu kicha, ryby s, pasze daje wi꣠to nie pocztek ze nie pieni. please opiszcie jak to u was

A czyscisz go?Czytalem,ze od czasu do czasu mu to nie zaszkodzi.U mnie sa tylko 4 slimory,1 pustelnik,kilka korali plus dzicy lokatorzy,odpieniacz pieni raz na kilka dni (w zasadzie nie karmie,raz na kilka dni kropla Aquaforest CoralE).Ostatnio przeczyscilem caly odpieniacz (pierwszy raz od ponad miesiaca) i pienil caly czas ze trzy dni.A jak sie maja do tego wyniki testow?

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczajaj sie do odpieniacza w reefmax, szału nie ma. Możesz poprawić jego wydajność przez zamontowanie pompy NJ1200. Z reguły pomaga. Nawet nieźle pasuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, czas na małą aktualizacje. Długo nie zaglądałem na forum, ale pojawił mi się nowy mieszkaniec i nie jest to ryba :)).

W zbiorniku troszkę się pozmieniało coś ożyło coś odeszło na wieczną rafę jak to bywa w tym fachu :p. mam kilka pytań ale najpierw zdjątka :)) prosze o kometarze czy byście ewentualnie zmienili coś w ustawieniu korali ??:

post-15215-0-19298000-1357767972_thumb.jpg

post-15215-0-03739700-1357767984_thumb.jpg

post-15215-0-49226800-1357767997_thumb.jpg

post-15215-0-02432000-1357768008_thumb.jpg

post-15215-0-21126200-1357768017_thumb.jpg

post-15215-0-38924800-1357768025_thumb.jpg

post-15215-0-62761100-1357768054_thumb.jpg

post-15215-0-12825200-1357769065_thumb.jpg

Edytowane przez dobson212 (wyświetl historię edycji)

5778_5861.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dasz rady kabli od pomp gdzieś upchnąć? :)

Kruca papuca motyla noga chwila nie uwagi i taki błąd hehe gdzieś się obsuną


5778_5861.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całość naprawdę super, a Rico to już zupełnie odjechane, gdzie je dopadłeś? Jakbyś szczepił.... :thumbup:


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy euphilia nie jest za blisko "tubki"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rico zacny łup bo inaczej nazwać tego nie mogę, wychaczyłem w Krakowie za 30 zeta. Jeden z pierwszych moich korali troszkę przeszła, ale pompuje się jak szalona


5778_5861.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę odlot, zazdroszczę ale w pozytywnym sensie :thumbup: Niech się chowa i przyrasta. Sam mam trzy rodzaje.


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy euphilia nie jest za blisko "tubki"?

hmm jest kilka centymetrów od tubki i grzybków aż tak się nie pompuje żeby ją dotykać ale sam się nad tym zastanawiam czy jej nie przenieść. Z drugiej strony jest to fajne miejsce ze względu na cyrkulacje ponieważ jest spokojna a euphila raczej mocnej nie lubi.


5778_5861.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę odlot, zazdroszczę ale w pozytywnym sensie :thumbup: Niech się chowa i przyrasta. Sam mam trzy rodzaje.

Jak się podzieli to mordkę z chęcią zamienie :))


5778_5861.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny zbiornik


6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jesteśmy dogadani :thumbup: Coś sobie wybierzesz. Ale ona chyba już podzielona?

Edytowane przez salamander74 (wyświetl historię edycji)

160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jesteśmy dogadani :thumbup: Coś sobie wybierzesz. Ale ona chyba już podzielona?

podzielona tylko czekam aż zejdzie na inną skałkę z tej podstawki :))


5778_5861.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa, więc jakby co daj znać, będziemy myśleć co dalej :thumbup:


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.