Skocz do zawartości
dobson212

Solniczka w słodkim domku :)))

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :p Po długich przemyśleniach padło na REEFMAXA. Baniaczek już zamówiony emocje sięgają zenitu bo nie będzie to jedyny nowy lokator mojego domku za miesiąc przybędzie mi kolejnego potomka. Mam nadzieję ze ogarnę to wszystko:)) ale stało się z żonką zdecydowaliśmy o likwidacji słodkiego i rozpoczęciu przygody z solniczką. Proszę wszystkich o komentarze moich poczynań wszelkie uwagi są mi bardzo potrzebne ponieważ jestem amatorem i dopiero się wszystkiego uczę.

A więc zacznę od tego co właśnie zamówiłem

1. AQUAEL ReefMAX 105L (szafkę mam swoja :))

2. AquaFilter RO+DI 75 (jeszcze nie wiem gdzie zamontuje)

3. HM Digital TDS-3 tester

4.AquaEl Reef Circulator 2600 cyrkulacja (czy wystarczy ?)

5.Nature's Ocean Bio-Activ Live Natural White (piasek) 4,5 kg

6.Hagen Cycle 250 ml bakterie wystarczą czy lać jeszcze coś

7.GroTech Areometr

8.Cylinder do pomiaru zasolenia 250 ml

9. Sól RedCoral Salt 10 kg morska sól akwarystyczna

10. Komplet miarek precyzyjnych, miarka 1 5 15 100ml

11. Salimetr pływakowy w etui (kalibracja) ehh przestrzelilem

i to jest wszystko co przyjdzie do mnie w najbliższym czasie. Zastanawiałem się jeszcze nad zakupem PURIGEN ale nie wiem czy jest potrzeba to stosować na samym początku. Oczywiści brakuje żywej skały zamówię ją dopiero jak przyjdzie mi cala reszta.

Będzie goraco :))

pozdrawiam jak przyjda bambetle to doloze foto :p


5778_5861.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakąś skałkę dajesz do tego?

po za tym TDSa kup sobie takiego montowanego na stałe do osmozy najlepiej DUAL TDS na wyjście z osmozy i po DI

niektóre te rzeczy jak dobrze poszukasz to kupisz wiele taniej

Edytowane przez PawelL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakąś skałkę dajesz do tego?

po za tym TDSa kup sobie takiego montowanego na stałe do osmozy najlepiej DUAL TDS na wyjście z osmozy i po DI

niektóre te rzeczy jak dobrze poszukasz to kupisz wiele taniej

hmm jaką? żywą ma się rozumieć :) najprawdopodobniej z indonezji z erybki popatrzcie. Macie jakieś lepsze typy :)) a jak sprzęt może być ??

Edytowane przez dobson212 (wyświetl historię edycji)

5778_5861.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm jaką? żywą ma się rozumieć :) najprawdopodobniej z indonezji z erybki popatrzcie. Macie jakieś lepsze typy :)) a jak sprzęt może być ??

dobry pomysł powiedz gdzie najczęsciej montujecie filtr RO (NA STALE CZY MONTOWANY JEST TYLKO PODCZAS PUSZCZANIA WODY ???


5778_5861.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam RO na stałe pod blatem w łazience.. DI nie montowałem bo mam złożony zmiękczacz jonowymienny na całą instalację w domu.. próbowałem na początku RO podłączać tylko do napełnienia butelki ale to niewygodne.. lepiej zamontuj na stałe..


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam RO na stałe pod blatem w łazience.. DI nie montowałem bo mam złożony zmiękczacz jonowymienny na całą instalację w domu.. próbowałem na początku RO podłączać tylko do napełnienia butelki ale to niewygodne.. lepiej zamontuj na stałe..

Witka

Pierwsze prace związane z postawieniem solanki za mną filtr RO + DI zamontowany, nie obyło się bez szybkiej jazdy samochodem do MAJSTRA po włosy i pastę do uszczelniania gwintów ale po 3 godzinach zmontowałem .... do Adasia Słodowego trochę mi brakuje ale myślę ze będzie OK wstawiam foty.

Przyszło kilka pierdół w tym aerometr, wydaje mi się trochę lipny .. ale zrobiłem mały test do menzurki 250 ml wsypałem 7 garmów soli wskazanie zatrzymało sie na zielonym polu wstawiam zdjęcia.

post-15215-0-05252000-1348006228_thumb.jpg

post-15215-0-54158400-1348006314_thumb.jpg

post-15215-0-19269600-1348006333_thumb.jpg

post-15215-0-99080300-1348006347_thumb.jpg


5778_5861.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic tak Ci sie nie przyda na teraz i w przyszlosci jak prawidlowy odczyt zasolenia (wazne zeby podmiany robic o podobnym zasoleniu, co dla wielu pomimo chęci nie jest łatwe). Witam i zycze powodzenia


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic tak Ci sie nie przyda na teraz i w przyszlosci jak prawidlowy odczyt zasolenia (wazne zeby podmiany robic o podobnym zasoleniu, co dla wielu pomimo chęci nie jest łatwe). Witam i zycze powodzenia

Masz racje w 100 procentach tylko powiedz mi czy tym aerometrem będę wstanie odczytać dokładnie to zasolenie ?????czy musi to być sprzęt za stówę albo dwie ??? :) A ty czym odczytujesz ?


5778_5861.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem i nadal używał będę tego aerometru. Jestem z niego zadowolony. Ale szczerze powiedziawszy nigdy nie porównywałem go z innym. Moim zdaniem warto to zrobić dla prawidłowego odczytu.


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam mały problem logistyczny przez niewywiązanie się sklepu z dostawy mojego baniaczka mam opóźnienie (zmiana i zwrot kasy z sklepu.) tzn. skała i akwarium przyjdą w ten sam dzień (pewnie w piątek)i teraz jak to zrobić żeby skała za długo nie leżała bez wody. Po jakim czasie mieszania mogę włożyć skałę. może ona przeleżeć do następnego dnia bez wody ??? hmm i pierwszy problem wiedziałem że nie będzie łatwo.

Edytowane przez dobson212 (wyświetl historię edycji)

5778_5861.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób już solanke niech sie wymiesza i przegryzie w jakiejś beczce lub plastikowej skrzyni. Jak przyjdzie skala to ja tam włóż, podlacz cyrkulacje, grzalke i odpieniacz i tak moze stać ile chcesz.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast jednej pompki 2800, lepiej dwie mniejsze. Sprawdzonym rozwiązaniem są tutaj małe Tunze 6015. Osobiście tam miałem i dobrze można ustawić cyrkulację. Jak wrzuciłem Koralie 2800 to miałem wir i pralkę.

Na zielonym polu, ale nie napisałeś w którym miejscu, to pole rozciąga się od 1020 do 1026.

Aha, w dzisiejszych czasach nie trzeba już biegać do majstra po pakuły i pastę - wystarczy taśma teflonowa do kupienia w każdym markecie budowlanym


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób już solanke niech sie wymiesza i przegryzie w jakiejś beczce lub plastikowej skrzyni. Jak przyjdzie skala to ja tam włóż, podlacz cyrkulacje, grzalke i odpieniacz i tak moze stać ile chcesz.

hmm wszystko fajnie tylko seryjnie nie mam gdzie a zrobienie tego w wannie równało by się z wydaniem na siebie wyroku śmierci przez zakrzyczenie przez moją kochaną żonkę.


5778_5861.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast jednej pompki 2800, lepiej dwie mniejsze. Sprawdzonym rozwiązaniem są tutaj małe Tunze 6015. Osobiście tam miałem i dobrze można ustawić cyrkulację. Jak wrzuciłem Koralie 2800 to miałem wir i pralkę.

Na zielonym polu, ale nie napisałeś w którym miejscu, to pole rozciąga się od 1020 do 1026.

Aha, w dzisiejszych czasach nie trzeba już biegać do majstra po pakuły i pastę - wystarczy taśma teflonowa do kupienia w każdym markecie budowlanym

HEHEHE też kupiłem razem z pakułami :))


5778_5861.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie mów ze nie postawisz na podłodze pojemnika na dwa dni. Przecież to moze stać wszędzie.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie mów ze nie postawisz na podłodze pojemnika na dwa dni. Przecież to moze stać wszędzie.

Jak nie będzie innego wyjścia to pewnie będę musiał tylko muszę załatwić wielkie nieprzemakalne pudło :))


5778_5861.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykła skrzynia plastikowa na pierdoly czy na zabawki dla dziecka. Albo cokolwiek co dasz pózniej żonie i sie ucieszy ze zapakuje w to sto torebek.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO stary dzięki już nawet mam coś takiego wczoraj przytargałem buty zimowo jesienne z piwnicy : :thumbsup:

A co do piachu to sypać go od razu czy po kliku dniach na skałę teorie są różne a to szyba się rysuje a to babka później podkopie i się konstrukcja zawali co myślicie :p

Edytowane przez dobson212 (wyświetl historię edycji)

5778_5861.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma piach napewno bym skały nie stawiał. A tutaj jest kilka szkół. Jedno wklejaja spienione pcv na dno inni jeszcze cos innego a kolejni nic nie dają. Ja bym dał kratkę rastrowa postawił na niej skale a na koniec piach. U siebie mam inna kratkę która ma wypustki z jednej strony i skala tak jakby wisi na samych kolcach wychodzących z dna.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ustawiłem skałę bezpośrednio na dnie akwarium. piasek dosypałem po tygodniu - w tym czasie przy cyrkulacji, ze skał poodpadały wszelkie syfy które można było z dna elegancko powybierać odmulaczem i potem spokojnie wsypałem 13,5kg żywego piachu.. tylko jedyne co - jak będziesz sypał piach to najlepiej przez butelkę z odciętym dnem, bo ja mam do dziś drobinki piasku między skałami i teraz dolabella zjada glony razem z piaskiem ;)


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak wczesniej czy pozniej sprawisz sobie refraktometr :secret:

A te ogorki i inne sloiczki prosimy zabrac na zjazd na Wdzydzach pod koniec czerwca 2013.

Postaw narazie skale a piach wsypiesz za dwa tygodnie, gdy ze skaly przestanie sie "sypac".


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o TDS przeplywowy to nie polecam. Na pieciu kolegow w UK dwoch z nich stoswalo i pokazywaly cyrki . Ja ci polecam ten ktory sobie wybrales. Pomiaru dokonasz, a jak trzeba bedzie zbadac wode w dolewce to zrobisz to bez probklemu. Czasmi tez wareto sprawdzic u kolegi czy sie nie rozkalibrowal.

Jezeli chodzi o sol Red Sea Pro Coral to goraco polecam , ale nie przystarcie akwarium. Wytarczy Instant Ocean lub Reef Crystal, jak beda korlae mozesz przejsc na Pro


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak wczesniej czy pozniej sprawisz sobie refraktometr :secret:

A te ogorki i inne sloiczki prosimy zabrac na zjazd na Wdzydzach pod koniec czerwca 2013.

Postaw narazie skale a piach wsypiesz za dwa tygodnie, gdy ze skaly przestanie sie "sypac".

Hmm trochę drogi ten refraktometr jak narazie ten się sprawdza a, jeśli chodzi o ogurasy to masz jak w banku wypas własnej produkcji. :thumbsup:


5778_5861.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No .. zasoliłem dzisiaj kawałeczek mojego oceanu :pirate: hehe tzn pudło na buty (zimowo jesienne) żeby skał a miała gdzie nocować podczas przygotowywania akwa; jutro ma wszystko dojechać. parametry po RO + DI 001 PPM, zasolenie po godzinie mieszania przy 23 stopniach

:thumbup: 1023 na 18,6 l wsypałem 550 g soli myślę że będzie ok .


5778_5861.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie postawie tej solniczki cały czas jakieś problemy najpierw w pierwszym sklepie nie było akwa teraz gdy zamówiłem już wszystko to znowu zawalił kurier. Wczoraj ok 17 wyszła do mnie skała wraz z REEFMAXEM miała być na dzisiaj czyli piątek ale DPD zawalilo i paczka dzisiaj była w Kielcach. Teoretycznie ma dotrzeć do mnie jutro czyli w sobotę ,ale teleasystentka powiedziała że mi tego nie zagwarantuje.

I TERAZ PODSTAWOWE PYTANIE CO ZE SKAŁĄ ????????? ok 24 godziny rozumiem ale od czwartku do poniedziałku ????? co robiććć???? :rant: jak sprawdzić czy skała jest żywa czy martwa lub na jakiej podstawie ja reklamować ???????? :veryangry:

Edytowane przez dobson212 (wyświetl historię edycji)

5778_5861.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.