Skocz do zawartości
Mistral

Filtr RO+DI

Rekomendowane odpowiedzi

Szukając jakiegoś w miarę taniego filtra RO+DI trafiłem na allegro na to cudeńko:

http://allegro.pl/filtr-osmoza-akwarystyczna-ro4-z-demineralizator-i2628278526.html

Cena 140zł za cały zestaw.

Uważacie, że warto to kupić ? Może ktoś ma i powie czy wszystko działa jak należy ?

Jeśli filtr pracowałby poprawnie to nie widzę powodu, żeby płacić 2 razy więcej w jakimś sklepie akwarystycznym :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam oczywiście ze się nadaje.Miałem kilka lat taką jak miałem biotop amazonki w słodkim.Potem rok po dodaniu do zestawu żywicy w morskim.Kupowana nawet u tego samego sprzedajacego.Teraz co prawda mam inny zestaw ale zamieniłem tylko dlatego ze zakupilem tanio ze zbiornikiem i wylewką oraz mineralizatorem i używam też do celów spożywczych.Bierz śmiało no chyba że znajdziesz podobny zestaw jeszcze taniej.


Jebao WP40,led 120W,T5 2x24 ,310 litrów + sump 96 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zestaw tej samej wielkości. Wydajność przy membranie 100 to około 1litr/5 minut.

Tu cena jest trochę podejrzana. Zwykle sama membrana kosztuje coś koło tego.

Edytowane przez Reefbos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji tematu filtr RO. Zastanawiam sie jak to jest , czy woda z kranu musi miec odpowiednia trmperature zeby byla przefiltrowana bardzo wydajnie np wielu producentow podaje 20 stopni, ale przeciez nikomu nie leci z kranu tak ciepla woda, bo jak odkrece ciepla to mam za ciepla. Wiecie o co mi chodzi.

Edytowane przez robert24 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukając jakiegoś w miarę taniego filtra RO+DI trafiłem na allegro na to cudeńko:

http://allegro.pl/fi...2628278526.html

Cena 140zł za cały zestaw.

Uważacie, że warto to kupić ? Może ktoś ma i powie czy wszystko działa jak należy ?

Jeśli filtr pracowałby poprawnie to nie widzę powodu, żeby płacić 2 razy więcej w jakimś sklepie akwarystycznym :)

Pozdrawiam

ja włąsnie takie coś kupiłem. Dokłądnie to samo za te same pieniądze. Po zainstalowaniu na TDS pokazuje mi 0 ;) wiec wszystko gra a też wcześniej się zastanawiałem lecz polecono mi że mam brać wiec zabrałem ;) pozdrawiam.


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przykleję się do tematu, żeby nie zaczynać nowego. Czy w zestawie z linka, który wklejam poniżej jest wszystko, czego potrzeba do montażu filtra, wszelkie złączki, ograniczniki odpływu itp?? Nie potrafię ocenić po zdjęciu, a w opisie o żadnych ogranicznikach nic nie pisze, a poczytałem tu na forum, że to ponoć ważna rzecz. Filtr za 140 zł fajny, ale chyba wolę mieć jeszcze 1 mikron za węglem (widzę na zdjęciu, że jest odwrotnie, ale pewnie da się przestawić). A może za bardzo kombinuję i nie ma co przepłacać i warto wziąć ten za 140??

http://allegro.pl/filtr-osmoza-akwarystyczna-ro5-z-demineralizatorem-i2673159493.html

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprzedawany zestaw jest taki jak na zdjęciu to posiada on ogranicznik ścieków.na zdjęciu jest powyżej żywicy di, na końcu czerwonego wezyka.


Jebao WP40,led 120W,T5 2x24 ,310 litrów + sump 96 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc filtr zakupiony i pojawia się następny problem. Odczyt z miernika po żywicy 3-4ppm, po membranie 6-8 ppm. Czy to akceptowalny wynik, czy dołożyć jeszcze jedną puszkę DEMI? Szukałem na aukcjach puszek do DEMI i znalazłem taką aukcję:

http://allegro.pl/filtr-demi-do-osmozy-akwarystycznej-mb-20-i2713820111.html

gdzie jest napisane, że wynik po takim filtrze to 3-5 ppm, czyli, że to normalne. Skąd więc wyniki u Was na poziomie 0 ppm?


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywica czyści do zera dużo bardziej zanieczyszczoną wodę, wynik 3-4ppm w nowej jest bardzo wysoki. Możesz sprawdzić swojego TDSa? Jaki masz wynik w kranówie?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc filtr zakupiony i pojawia się następny problem. Odczyt z miernika po żywicy 3-4ppm, po membranie 6-8 ppm. Czy to akceptowalny wynik, czy dołożyć jeszcze jedną puszkę DEMI? Szukałem na aukcjach puszek do DEMI i znalazłem taką aukcję:

http://allegro.pl/fi...2713820111.html

gdzie jest napisane, że wynik po takim filtrze to 3-5 ppm, czyli, że to normalne. Skąd więc wyniki u Was na poziomie 0 ppm?

Wg mnie male te zloze DI i dlatego taki wynik....Nie kombinuj kup duza kuszke np. taką

U siebie mam tak: RO - Anionit - DI. Po trzech miesiacach TDS pokazuje 6/7-10-1/2 (na poczatku bylo 0).

Anionit i DI w duzych puszkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywica czyści do zera dużo bardziej zanieczyszczoną wodę, wynik 3-4ppm w nowej jest bardzo wysoki. Możesz sprawdzić swojego TDSa? Jaki masz wynik w kranówie?

Sprawdzę dzisiaj po południu, teraz jestem w pracy. Może chodzi o sam filtr DEMI. Oryginalnie na wieszaku zamocowany jest poziomo, w takim ułożeniu TDS najmniej pokazywał 5ppm. odczepiłem go z tego wieszaka i powiesiłem pionowo, wtedy odczyt spadł trochę i waha się między 3-4ppm, czasem, bardzo rzadko spadnie do 1 a jeszcze rzadziej do 0.

Zastanawiam się, czy żywicy nie jest za malo. Filtr wypełniony jest tak w 80% jak na zdjęciu:

IMAG0198.jpg

Edytowane przez Miklas (wyświetl historię edycji)

image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny i na razie jest w porządku tylko lepiej kupić zapasową żywicę i przepłukać węgiel.

Miklas: trzeba położyć filtr pionowo wylotem czystej wody w dół u mnie pomogło a po membranie mam 30ppm. Lepiej kupić lepszą zywicę.

Edytowane przez anx (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny i na razie jest w porządku tylko lepiej kupić zapasową żywicę i przepłukać węgiel.

Miklas: trzeba położyć filtr pionowo wylotem czystej wody w dół u mnie pomogło a po membranie mam 30ppm. Lepiej kupić lepszą zywicę.

Spróbuję, w tej chwili mam powieszone pionowo wylotem do góry, ale jeśli nie będzie działać to chyba dokupię jeszcze jedną puchę z żywicą i włączę do obiegu.

Pozdrawiam, Marek


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem weź z obudową 10", są pojemniejsze i na dłużej starczają.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, problem rozwiązany, dołożyłem obudowę 10 cali z żywicą i jest 000.

Żeby nie było nudno to mam następne pytanie. Jak zamontować zawór czterodrożny? Tak, żeby zamykał dopływ do membrany czy tak, żeby zamykał odpływ do ścieku?? Ściek mam powyżej filtra, niemniej chyba zamknięcie ścieku jakoś bardziej do mnie trafia, ale chciałbym wysłuchać Waszej opinii.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz na mysli przerwanie produkcji wody, to musisz miec zawor przed cala RO/DI zeby urzadzenie nie bylo pod cisnieniem.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja już podłączyłem na ścieku. Znowu mnie czeka grzebanie pod zlewem ;).

A powiedzcie jaka to jest różnica? Przecież zawór zadziała w momencie, kiedy ciśnienie na wyjściu będzie odpowiednio wysokie, czyli membrana będzie i tak pod ciśnieniem. Rozumiem, że to mniejsze ciśnienie niż w sieci?? Mam jeszcze jedną wątpliwość. Zawór zadziała jak na wyjściu będzie odpowiednie ciśnienie, ale ściek będzie otwarty. Czy ciśnienie nie będzie uchodziło do ścieku i zawór w ogóle się nie zamknie, ewentualnie będzie co jakiś czas przepuszczał wodę??


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, chyba nawet kiedyś czytałem ten wątek, tylko myślałem, że to na jakimś innym forum, pewnie dla tego podłączyłem zawór na ścieku, bo coś mi świtało w głowie :). Więc zostaje jak jest :).


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam takiego zestawu u siebie, słodkie i morskie działa pięknie. Dobra cena i niezła jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.