Skocz do zawartości
Marcin1982

Deltec SC 1455

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś już się bawił lub widział w akcji nowy odpieniacz Delteca ?? Jakie wrażenia ??

Zastanawiam się nad nim do 200 litrowego baniaka z sps, ale nie do końca wiem czy da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przyłączam się po części do pytania. Po części dlatego, że w tym tygodniu nabyłem wyżej wymieniony odpieniacz w związku ze zbliżającą się zmianą zbiornika i w ramach testu zanurzyłem w obecnym akwarium. Przyznam, że PIENI :) absolutnie co do wykonania nie mam zastrzeżeń tylko jest jedno "ALE". Strasznie buczy. I stąd moje podpięcie się pod temat. Czy buczenie jest związane z za małym sump'em i szafką na które przechodzą drgania, czy faktycznie coś jest nie tak z pompą tego modelu.


140x70x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Ja swego mam od miesiąca i cały czas brzęczy jak stara lodówka. Przyznam że spodziewałem się lepszego produktu...

Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wirnik. U mnie wymiana sprawiła błogą ciszę.


140x70x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku, jak tam sprawa z Delteciem ?? wyciszył się ?? jak z jakościa odpieniania ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Sprzęt ok cichy i wydajny .Działa od tygodnia i bardzo jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj taki zamowilem, jutro bedzie test;-).


Akwarium 440l LR: 30kg, Sump 110l

Cyrkulacja: Jebao WP25 - Jebao WP40 - 2 x JVP 102, Obieg: Jebao 8000L

Odpieniacz: Deltec SC2060, Oświetlenie Maxspect Razor 16k 300W

6xPompy dozujące Marine Colour Chinol, dolewka Autoaqua Smart ATO, TLF Phosban Reaktor,

Jebao Lampa UV, + sporo innych gratów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tym wirnikiem, rozumiem ze został wymieniony w ramach gwarancji? Mam nadzieję ze mój bedzie cichy.;-)


Akwarium 440l LR: 30kg, Sump 110l

Cyrkulacja: Jebao WP25 - Jebao WP40 - 2 x JVP 102, Obieg: Jebao 8000L

Odpieniacz: Deltec SC2060, Oświetlenie Maxspect Razor 16k 300W

6xPompy dozujące Marine Colour Chinol, dolewka Autoaqua Smart ATO, TLF Phosban Reaktor,

Jebao Lampa UV, + sporo innych gratów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dostalem dzisiaj paczuszke a w niej nojka deltec sc1455. Nie mialem z byt duzo odpieniaczy poniewaz doppiero zaczynam swoja przygode z akwarystyka morska, wiec nie moge powiedziec jak inne odpieniacze parcuja, ale co do kultury tego sc1455 to bajka, cicha praca pompy i co wedlug mnie najlepsze to regulacja poziomu wody w nim. Ciesze sie ze nie wybralem modelu nizszego ten jest w sam raz. Zalaczam pare fotek. PS. U mnie wirnik OK. Pozdrawiam.

post-18707-0-55748400-1364343660_thumb.jpg

post-18707-0-10339300-1364343663_thumb.jpg

post-18707-0-60904900-1364343664_thumb.jpg

post-18707-0-25160300-1364343666_thumb.jpg

post-18707-0-79221300-1364343667_thumb.jpg

post-18707-0-43117900-1364343669_thumb.jpg

post-18707-0-73678600-1364343671_thumb.jpg


Akwarium 440l LR: 30kg, Sump 110l

Cyrkulacja: Jebao WP25 - Jebao WP40 - 2 x JVP 102, Obieg: Jebao 8000L

Odpieniacz: Deltec SC2060, Oświetlenie Maxspect Razor 16k 300W

6xPompy dozujące Marine Colour Chinol, dolewka Autoaqua Smart ATO, TLF Phosban Reaktor,

Jebao Lampa UV, + sporo innych gratów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barth0 czy mógłbym Cie prosić o zdjęcie szarej zwęzki z Twojego odpieniacza ? od frontu - czyli tak aby było widać wlot wody do pompy.

Będę wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jansne, mam nadzieje ze to ci pomoze. Sorki za jakosc zdjecia robione przez szklo sumpa. :thumbup:

post-18707-0-22138000-1364372196_thumb.jpg

post-18707-0-40967300-1364372198_thumb.jpg

Edytowane przez Barth0 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 440l LR: 30kg, Sump 110l

Cyrkulacja: Jebao WP25 - Jebao WP40 - 2 x JVP 102, Obieg: Jebao 8000L

Odpieniacz: Deltec SC2060, Oświetlenie Maxspect Razor 16k 300W

6xPompy dozujące Marine Colour Chinol, dolewka Autoaqua Smart ATO, TLF Phosban Reaktor,

Jebao Lampa UV, + sporo innych gratów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie ja w nowym akwa mam ten odpieniek i strasznie przelewa kubek mimo całkowicie odkręconemu poziomowi wody. W instrukcji jest niby napisane, że przy nowej wodzie bąbelki nie pękają i dlatego może przelewać nawet przez 2 tygodnie.

Mieliście coś takiego?

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest to normalne (przynajmniej u mnie tak było). Po prostu spieniona woda się przelewała przez kubek, ale kwestia dwóch dni i po kłopocie.


140x70x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć też go lekko za głęboko - aby ustabilizować daj go na jakiś podkład kilka centymerów wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam zaczynam przygode z morszczyzna baniak 130x50x60 z odpieniaczem deltec 1455sc poziom wody 23cm niby w instrukcji jest ze pracuje do 24 cm myslicie ze 23 bedzie ok czy jeszcze go podnies jakos? i mam wklady do niego ROWA phos i ROWA carbon wie ktos gdzie mam je wsypac do odpieniacza ? i wogole mogłby ktos przedstawic instrukcje uruchomienia nie moge nigdzie znaleśc instrukcji w jezyku polskim a nie bardzo obczajam o co chodzi z tymi wezykami czy cos trzeba odkrecic przykrecic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do odpieniacza nic się nie wsypuję. Musisz dużo poczytać. :)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sklepie gosciu bratu powiedzial ze jedno sie sypie tam gdzie slabiej leci drugie tam gdzie mocniej czytalem i wlasnie nie wiem o co kaman ale tak w e-rybce gosciu powiedzial ze do odpieniacza , to gdzie mam to umiesicic ?

post-23665-0-80482400-1401351250_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adsorbery mozesz wlozyc do skarpet i polozyc lub zawiesic gdzies w okolicach wyplywu wody z odpieniacza, ale nie w srodku.

Ustawienie 1 cm wyzej lub nizej nie powinno miec znaczenia, bo odpieniacz ma regulacje poziomu wody w korpusie.

Wstaw do wody, podlacz i bez instrukcji szybko sie zorientujesz o co chodzi. W internecie jest pelno filmikow jak to dziala. :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie na oczy ten gościu tego nasypie.

Na razie niczego nigdzie nie umieszczaj a zwłaszcza Rowy.

Jak zbiornik ruszy to co najwyżej węgiel w skarpecie możesz w sumpie powiesić, albo jak masz, to w filtrze fluidyzacyjnym.

Rowę to możesz zastosować jak po dojrzewaniu będziesz miał nadal wysokie PO4.

Wcześniej nie ma sensu. Daj podziałać naturze.

PS. Stasiu to nie była odpowiedź na twój post tylko na rady gościa z erybki.

Edytowane przez Ironista (wyświetl historię edycji)

I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za informacje, :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Wężyk z dużym zaworem podpinasz pod kubek od dołu ( jest tam taka rurka ), zawór zakręcasz. Mały zaworek odkręcasz ( powietrze do pompy )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wracając do tematu, jak się spisują Wasze SC1455 po dłuższym czasie, czy coś "tuningowaliście", jak dzisiaj oceniacie produkt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wypowiem bo właśnie miałem okazje przetestować Sc1455 trochę ponad miesiąc. Zepsuł się mój Bubble King mini 180 i na czas naprawy kupiłem tego Delteca

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jego pracą. Parametry w akwarium nic a nic się nie zmieniły, w porównaniu z Bubble kingiem odpieniacz jest ze 3 razy tańszy a w moich obciążonych 300 litrach działa praktycznie tak samo. Co jest o tyle dziwne ,że jest w porównaniu z nim bardzo malutki.

Chodzi bardzo cicho, pierwsze parę dni było głośniej. Od początku nie miał problemów z bąbelkowaniem.

Ryb mam około 15-16. Karmię z 4 kostki dziennie. Wspomagam to wszystko No3:Po4 x red sea (4ml dziennie)

Samo wrażenie jakości wykonania wiadomo wiele gorsze niż bubble king, odpieniacz jest bardzo lekki, przy rozruchu "porusza" mi się po sumpie, trochę ciężko odkręcić kubek, ale to wszystko detale. Za tą cenę naprawdę jestem pozytywnie nim zaskoczony i jak wróci bubble king z naprawy to wcale nie będę śpieszył się z zamianą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, u mnie też obsada 16 ryb chociaż ledwie je widać ale swoje "produkują" więc liczę, że w moim litrażu da radę to "opędzić". Producent zaplanował go pod 500l ale jak zwykle to tylko hasło marketingowe.

Czekam na kolejne opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Delteca ponad pół roku i muszę się zgodzić z Michałem, że to naprawdę świetny produkt.

Nie było z nim żadnych problemów, pienił sobie w 200 litrach i radził sobie świetnie.

Wykonany jest średnio, ale pieni bardzo dobrze, moja sztuka nie była mega cicha, ale w zamkniętej szafce nie było wiele słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.