Skocz do zawartości
Marcin1982

Deltec SC 1455

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez się zastanawiam nad tym sitkiem, wkurza mnie sposób w jaki SC1455 napełnia body, przez co poziom w odpieniaczu świruje, widać to dobrze w rurce do jego ustawiania jak poziom faluje


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym problem bo aktualnie mam dwa delteki w dwóch baniaczkach i żaden nie puszcza bombelków poza odpieniacz. Raz tylko się zdarzało, że całe akwarium było w bombelkach. Spowodowane to było leczeniem akwarium za pomocą lampy UV.

Puszczał bombelki 4 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie również nie puszcza bąbelków :)

U mnie gołym okiem też nie widać, ale jak się latarką poświeci od góry to wtedy widać mikrobąbelki.

Do zbiornika głównego nie przedostają się żadne bąble z sumpa.


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie jak mi Jebao DC-3000 puszczało bąble fakt że miałem ich bardzo mało ale jakieś tam były naciągnąłem skarpetkę do mierzenia butów w sklepie na koszyczek od pompy i jest ok.


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak go wyciszyć?

Problem polega na tym, że jak ściągnę pokrywę kubka to cichnie, jak ją założę to jak by w środku jakieś echo się rozchodziło czy coś...

Może dorobić dodatkową dziurkę w pokrywie ?? standardowo są 2.


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze post na zagranicznym forum gdzie ktoś tłumaczył że sitko stosuje się przy mocniejszych pompach i większych body a przy słabszych/mniejszych nie ma to znaczenia.

A ja sądzę że ma znaczenie, Deltec nie jest taki wysoki i taki wyrzut wody z pianą jak w sc1455 powoduje że nie powierzchni powstają turbulencje i w ogóle poziom wody w całym body świruje. Widać to po rurce służącej do ustawiania poziomu. U mnie caly czas lekko faluje, a powinna stać w miejscu. Ogólnie na odpieniacz nie narzekam ale mógłby być lepiej wykonany.

Co do wyciszenia, wymień sobie tłumik na coś większego DIY, jak przytkam mój to odpieniacz jest praktycznie niesłyszalny.


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sądzę że ma znaczenie, Deltec nie jest taki wysoki i taki wyrzut wody z pianą jak w sc1455 powoduje że nie powierzchni powstają turbulencje i w ogóle poziom wody w całym body świruje. Widać to po rurce służącej do ustawiania poziomu. U mnie caly czas lekko faluje, a powinna stać w miejscu. Ogólnie na odpieniacz nie narzekam ale mógłby być lepiej wykonany.

Co do wyciszenia, wymień sobie tłumik na coś większego DIY, jak przytkam mój to odpieniacz jest praktycznie niesłyszalny.

Wydaje mi się że to nie kwestia tłumika, tłumik ma zniwelować szum zasysanego powietrza - co u mnie nie jest problemem.

Problem jest taki że po założeniu wieczka od kubka, odpieniacz wydaje się dużo głośniejszy, odgłos się niesie jak w pustej rurze...

Czasami jeszcze wieczko rezonuje, ale wystarczy je przekręcić parę razy i przestaje.

Szkiełko w sumpie mam wklejone na 23 cm.


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zawsze problem po umyciu kubka. Wieczko rezonansuje jakies 30 minut i jak zaklei sie brudem to przestaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak wy go rozbieracie do mycia? Juz drugi czy trzeci raz podchodze do czyszczenia odpieniacza i próbuje go rozebrac ale nie mam pojecia jak. Na sile sie boje ze cos polamie. I jak zwykle sb darowalem umylem na odwal sie.

Pomozcie bo albo jestem glupi albo slepy albo oba...


OGLĄDAMY AKWARIUM

Akwarium 120x60x50 z pudełkiem przelewowym

Lampa: Pacyfic Sun Metis Hyperion R2 2x150w + 2x54w CoralPlus

Odpieniacz: Deltec SC 1455

Obieg: Jebao DCT 6000

Cyrkulacja: 2x Jebao RW-8

Filtracja biologiczna: DSB + Refugium

b176b2af91df13f8f85b2807ab712d5eu1271a1116.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągasz dyszę (zwężkę), tylko ostrożnie wahadłowymi ruchami, nie na siłę bo ułamiesz tą cieńką rurkę na którą nasunięty jest wężyk. Następnie wykręcasz śrubę od rurki z poziomem wody. Wyciągasz następnie rurę reakcyjną ruchem do góry. Gdy będzie tylko sama podstawa wysuwasz z prowadnic pompę. Następnie rozkręcasz pompę i wyciągasz wirnik (ciężko siedzi). I to by było na tyle. Tyko uważaj na dyszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz wszystko:


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok! Blisko bylem xd Dzieki wielkie.


OGLĄDAMY AKWARIUM

Akwarium 120x60x50 z pudełkiem przelewowym

Lampa: Pacyfic Sun Metis Hyperion R2 2x150w + 2x54w CoralPlus

Odpieniacz: Deltec SC 1455

Obieg: Jebao DCT 6000

Cyrkulacja: 2x Jebao RW-8

Filtracja biologiczna: DSB + Refugium

b176b2af91df13f8f85b2807ab712d5eu1271a1116.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jak byście mieli wybierać między tym odpieniaczem a WhiteSkim 200 to który byście wybrali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WhiteSkim, moim zdaniem, jest wydajniejszy od delteca, a to ktory wybrac jest uwarunkowane systemem w jakim bedzie pracowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie ja w nowym akwa mam ten odpieniek i strasznie przelewa kubek mimo całkowicie odkręconemu poziomowi wody. W instrukcji jest niby napisane, że przy nowej wodzie bąbelki nie pękają i dlatego może przelewać nawet przez 2 tygodnie.

Mieliście coś takiego?

pozdr

Tak, jest to normalne (przynajmniej u mnie tak było). Po prostu spieniona woda się przelewała przez kubek, ale kwestia dwóch dni i po kłopocie.

Panowie,mam ten sam problem - akwarium świeżo zalane (10% wody z działającego zbiornika,reszta świeżej),po odpaleniu odpieniacza musiałem maksymalnie obniżyć poziom wody,kubek zapełnił się w kilkanaście minut,po opłukania kubka kranówką,przez całą noc piana nie podniosła się nawet do dna kubka,delikatnie podniosłem poziom wody i po powrocie do domu po kilku godzinach zastałem gejzer :rant:. Pomimo ponownego obniżenia poziomu w body do minimum,do przelania kubka wystarczy kilkadziesiąt sekund. Co zrobić z tym fantem? Czy dobrym pomysłem jest odpięcie rurki do spuszczania odcieku i niech z powrotem przelewa się do sumpa? Głębokość zanurzenia odpieniacza raczej nie jest za duża,bo wynosi 21-22cm.

I co nikt?Nic?Odpialem wezyk do spuszczania urobku i leje sie ciurkiem do sumpa:angry:.

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi takie cyrki wyprawial jak nowa wate, niewyplukana, wkladalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po nocy,jak sie lalo,tak sie leje dalej...:huh:

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek,

jesli dlugo nie uzywales odpieniacza, to jest tez mozliwosc, ze jest duzo bialek produkujacych mokra piane. Moze sytuacja sie poprawi, gdy wylejesz pierwsze kilka kubkow urobku ?

No i dobrze kombinujesz - ustaw na tak suche odpienianie, jak to mozliwe.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani,odpieniacza nie uzywalem,bo baniak swiezo zalany ;). Sucha skala jakies 10-12 kg (skaly nie plukalem,bo wygladala na zdecydowanie czysta,no ale z pewnoscia w zakamarach organiki troche bylo),wody w obiegu ok. 180 litrow,solanka swieza/z dzialajacego akwarium 90%/100%,zasolenie 35ppt,po zasoleniu wlane bakterie Special Blend,wg instrukcji. Odpieniacz kupiony jako uzywka,ale nie widze,zeby cos bylo nie tak - konstrukcja prosta,jak w przypadku cepa.:p. Byc moze wylanie kilku kubkow urobku cos da,ale kubek zapelnia sie po brzegi w przeciagu kilkunastu sekund:huh:,musialbym dorobic solanki i na biezaco uzupelniac,ale mam obawy,czy nie skonczy to sie wymiana calej wody w obiegu. Do wieczora jestem w pracy,poki co caly odciek splywa do sumpa,rano jak wzialem miedzy palce dosyc luzna piane z komory obiegowki,to sprawiala wrazenie zdecydowanie tlustej.

Edit: zachcialo sie akarium,zamiast Reefmaxa:P. No nic,bede walczyl,tym bardziej,ze sprzet juz kompletny,lacznie z nowiutkim dozownikiem do balinga :).

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem przez 3 tygodnie po Herbtanie.

W końcu rozwiązałem to tak:

- maksymalnie otwarty wylot odpieniacza

- zaworek na powietrzu - wyregulowany tak, aby brał małą ilość powietrza, prawie skręcony na maksa, w body prawie sama woda i duże bable powietrza ale na powierzchni tworzyła się piana i nie przelewał. Dodam że ułamek milimetra w tą to powietrze nie leciało a w druga to przelewał więc wyregulowanie trwało z 5 minut....

po nocy, w kubku mega mtna woda, prawie biała a odpieniacz uspokojony w ogóle nie pienił, powietrze na maksa, wylot do starych ustawień i dalej już działał normalnie


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,Jerzyk:). Powiedz mi jeszcze,co znaczy maksymalnie otwarty wylot z odpieniacza? Czy chodzi o ustawienie na mokro,czyli podniesienie maksymalnie poziomu w odpieniaczu?

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej na sucho.

Z drugiej strony zawsze myslalem, ze przy max. otwartym powietrzu, poziom wody w korpusie bedzie nizej...

Moze zalozysz na troche, na wlot do pompy, rurke z mniejsza srednica, zeby bral mniej wody ?

Nie wiadomo co w wodzie jest, ale byc moze jednak bialka lub jakies wypieniajace chemikalia.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MI jak po świeżym zalaniu akwa (80% z działającego zbiornika, 20% świeżej) przelewał ok 5 dni to dałem wężyk bezpośrednio do wiadra i wylałem ok 15l urobku potem spokój aż do czasu chemicleanu. Z chemicleanem zrobiłem inaczej bo po zalecanych 2 dniach zrobiłem 20% podmiany, wsadziłem węgiel i założyłem kubek ale teraz odkręconą rurkę dałem do sumpa - po 4 dniach się uspokoił sam(najprawdopodobniej węgiel wyciągnął pozostałości chemicleanu).

Gdzieś kiedyś słyszałem, że ten odpieniacz szybko "wstaje" po różnych zmianach ale moim zdaniem jest on cholernie wrażliwy na jakąkolwiek zmianę i wariuje, dlatego też trzeba jak najmniej kombinować :)


OGLĄDAMY AKWARIUM

Akwarium 120x60x50 z pudełkiem przelewowym

Lampa: Pacyfic Sun Metis Hyperion R2 2x150w + 2x54w CoralPlus

Odpieniacz: Deltec SC 1455

Obieg: Jebao DCT 6000

Cyrkulacja: 2x Jebao RW-8

Filtracja biologiczna: DSB + Refugium

b176b2af91df13f8f85b2807ab712d5eu1271a1116.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zrobiles podobnie,jak radzi Stani,wieczorem sprobuje:).

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.