Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Moje błazny nadal bez ukwiału... ech...

niestety długo mnie nie było... i okazje przeszły mi koło nosa :/

na targowisku pewnie było zatrzęsienie :p

Błazny bez ukwiału to jak ryba bez wody.. no ale się wymądrzyłam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zaobserwowałem - zamiłowanie błazenków do przebywania w ukwiale jest kwestia osobniczą. Przywiozłem kiedyś parę, która uwielbiała siedzieć w ukwiale (ukwiał przywiozłem razem z para blazenków). Po kwarantannie i włożeniu do zbiornika błazenki wcale nie przejawiały zainteresowania przebywaniem w ukwiale. Takich obserwacji poczyniłem kilkanaście i nie zaobserwowalem żadnej reguły.

Pozdrawiam


Pozdrawiam

Maciej

___________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niema co się dziwić,że niektóre siedzą w ukwiale a inne nie...

Błazenki są chyba najczęściej hodowane przez hodowców,więc wydaję mi się ,ze naturalne zachowania tych ryb po prostu zanikają.W naturze nie spotka się tej ryby bez ukwiała,moim zdaniem powinno się wręcz zachęcać te ryby do ukwiału jeśli nie chcą same wejść :) przecież chodzi nam o to by stworzyć i odwzorować jak tylko to możliwe naturalny wygląd akwarium :)i warunki bytowe i estetyczne. Dla mnie błazny pływające w toni są bez uroku... nie oddają siebie,wyglądają jakby się zgubiły,taki zanik pamięci,wiedzą ,ze mają pływać i jeść..ale nie wiedzą po co ;) Więc mimo wszystko starajmy się i zachęcajmy rybcie do powrotu do domu :) (ukwiał)

Jeśli byłaby katastrofa w oceanach i ryby by wyginęły (powiedzmy ten gatunek) Żeby nie było ,że poniosła mnie wyobraźnia,akwaryści byli by docenieni ... dzięki akwarystą można by odtworzyć naturę na mega skale :p

no.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm. Myślę, że po kilkudniowej podróży z okolic Indonezji nie zapomną o życiu w ukwiale tak szybko, jak Ty o regułach ortografii ;-). Natomiast błazny z hodowli to może rzeczywiście być inna para kaloszy; pytanie, czy kohabitacja z ukwiałem jest w genach, czy to kwestia wyuczonego zachowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj moje błazny po ponad półtorarocznej przerwie dostały ukwiał.Dziś samica pływa koło ukwiału , ociera się o niego ale jeszcze nie wpłyneła tak na dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz błazny i jaki ukwiał? Zdjęcie u mnie nie działało. Miałem quadricolora i ocellarisy i nie wiedziały o co chodzi. Ale melanopusy, które mam teraz od początku (kilka godzin od wpuszczenia do akwa) zasiedliły i quadri i h.crispa. Zobacz tabelki hostów i gatunków błazenków - będzie łatwiej.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

oj no ssj44 - nie masz co walczyć cały czas i szukać metod

Masz pewnie hodowlane, które w życiu ukwiała nie widziały i tyle.

Odmiana nie ma tu żadnego znaczenia. Niektóre mieszkają w lps, w miękkich itp. - czy to ocelarisy czy inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To niech Ci nie bedzie szkoda- nie ograniczaj im przestrzeni bo to bezsensowne zmuszanie do czegos.

Poczuja ochotke to wpłyną:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast nie słyszałem żeby jakakolwiek metoda działała. Tak jak Ci tu już pisali - daj im spokój bo tylko niepotrzebnie stresujesz zwierzaki, będą chciały to wejdą same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co to za metoda ze zdjęciem?:)

Oklejasz akwarium zdjęciami blazenkow w ukwiale i czekasz aż te co masz zalapia po co ukwial jest i co się z nim robi

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje również pewna "miejska legenda" która mówi że jak na dłuższy czas przyklei się do akwarium znak drogowy C12 (ruch okrężny) to ryby zaczynają pływać w kółko.

Nie wiem ile w tym prawdy ale na filmie "Gdzie jest Nemo" pomogło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Słyszałem o stosowaniu ale nigdy o tym ze zadziałało

no bo brzmi dość komicznie - one pewnie też się śmieją z tej metody:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ssj44 - baw się dobrze

Skoro im to nie przeszkadza to nie panikuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To trzeba było poczytać trochę zanim się kupiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.